Jaukas dāvanas vecmāmiņai

dāvanas vecmāmiņai

Vecāmiņas vienmēr ir tie cilvēki, kas parūpējas par visiem – gan bērniem, gan arī mazbērniem. Viņas ir ģimenes karalienes, kurām pa spēkam ir teju viss. Līdz ar to arī svētkos vēlamies savas mīļās vecāmiņas iepriecināt ar ko skaistu un vērtīgu. Tāpēc ir svarīgi apbruņoties ar oriģinālām idejām jau laicīgi, lai ir skaidrs, kas ir piemērotas dāvanas vecmāmiņai.

Šajā rakstā esam apkopojuši dažādas idejas pa svētku kategorijām:

Dāvanu idejas vecmāmiņai dzimšanas dienā

Dzimšanas diena ir īpašāki svētki, jo visas dienas garumā tuvinieku uzmanības centrā ir tikai jubilārs. Šī ir diena, kad likt vecmāmiņai sajusties patiesi mīlētai un īpašai. Arī dāvanu idejās esam iekļāvuši dāvanas, kas viņai ļaus sajusties pamanītai, lutinātai un skaistai.

Dabīgu akmeņu rokassprādze

rotaslieta

Ja esi pamanījis, ka vecmāmiņai patīk labi sapucēties arī ikdienā, tad piemērota dāvana dzimšanas dienā būs kāda skaista rotaslieta. Piemēram, dabīgo akmeņu rokassprādze, kas katru dienu ļaus viņai sajusties skaistai.

Ja vecmāmiņa šajos svētkos svin īpašu jubileju, tad to iespējams norādīt arī rokassprādzē. Daudzi zīmoli piedāvā iespēju rotaslietas personalizēt. Tad arī uz izvēlētās rotaslietas vari iegravēt kādu sveicienu vai vecmāmiņas iniciāļus. Tā, lai katru dienu viņa redz atgādinājumu par skaistajiem svētkiem, kas aizvadīti.

Dzejoļu krājums

dzeja

Vecmāmiņai, kas varētu dienām ilgi iegrimt grāmatās, vienmēr laba dāvana būs vēl kāda neizlasīta grāmata. Ja viņai patīk dzeja, tad kāds jauns dzejoļu krājums būs laba dāvana.

Svarīgi ir pārzināt vecmāmiņas gaumi, lai spētu atlasīt viņai piemērotāko literatūras krājumu. Iespējams, viņai ir konkrēts žanrs vai dzejoļi, ko viņa izbauda visvairāk. Bet varbūt arī viņai patīk atklāt ar vien jaunus autorus. Tad arī kāds eksperimentālo dzejoļu krājums varētu būt tieši laikā.

Fizioterapeita apmeklējums

fizioterapeita apmeklējums

Dzimšanas diena ir svētki, kad svarīgi arī parūpēties par vecmāmiņas veselību. Piemēram, fizioterapeita apmeklējums varētu būt jauks veids, kā izrādīt rūpes un arī uzlabot vecmāmiņas ikdienu. Svarīgi piebilst, ka fizioterapeita apmeklējums var rezultēties ļoti dažādi.

Varbūt vecmāmiņai patiks doties uz ārstnieciskās vingrošanas nodarbībām. Taču tas nav viss, ko labs fizioterapeits varēs sniegt. Tie būs arī dažādi vērtīgi padomi par to, kā ikdienā uzlabot savu stāju, atbrīvoties no sāpēm un vispārēji uzlabot savu pašsajūtu.

Gaisa mitrinātājs

gaisa mitrinātājs

Vēl viena dāvana, kas pilnveidos vecmāmiņas ikdienu ir gaisa mitrinātājs. Tas ir labs gadžets, kas savu popularitāti sāk iekarot salīdzinoši nesen. Mums latviešiem gada aukstajos mēnešos jeb apkures sezonā rodas īpaši sauss gaiss. Tas arī negatīvi ietekmē elpceļus, kas savukārt rezultējas sliktas kvalitātes miegā un pašsajūtā.

Labus mitrinātāju modeļus par draudzīgām cenām atradīsi 220.lv interneta veikala sadaļā Gaisa mitrinātāji.

Labs gaisa mitrinātājs palīdzēs vecmāmiņai uzlabot pašsajūtu un baudīt labākas kvalitātes miegu. Tas izgaro ūdeni gaisā, līdz ar to mitrinot gaisu konkrētajā telpā. Viss, kas vecmāmiņai būs jāizdara, ir vakarā jāieslēdz mitrinātājs. Par pārējo parūpēsies pats gadžets.

Ārstnieciskā masāža

ārstnieciskā masāža dāvana

Dzimšanas diena ir īstais laiks, kad var parūpēties par vecmāmiņas veselību un spēku. Veids, kā to izdarīt efektīvi un vienlaikus patīkami, ir ārstnieciskā masāža. Tā ļaus omai tikt vaļā no kādām sāpēm – muguras vai plecu, piemēran.

Ja jau zini omas problēmzonas, tad vari izvēlēties jau specifisku masāžu, lai viņas process noritētu vēl vienkāršāk. Piemēram, ārstnieciskā muguras masāža lieliski palīdzēs atbrīvot muguras nogurumu un hroniskās sāpes.

Dāvanas vecmāmiņai Māmiņdienā

Māmiņdiena ir skaisti svētki, kas pārsvarā tiek svinēti jebkurā ģimenē ar bērniem. Lai arī vecmāmiņa noteikti saņems sveicienu arī no tavas mammas, tev kā mazbērnam arī ir iespēja iepriecināt savu vecmāmiņu šajos svētkos. Galu galā vairums gadījumos vecmāmiņas ir palīdzējušas mūs audzināt, tieši tāpat kā mūsu mammas. 

Ekskursija maizes ceptuvē

maizes ceptuve

Lieliska dāvanas ideja Māmiņdienā vienmēr ir kopā pavadīts laiks ar saviem mīļajiem. Ekskursija maizes ceptuvē ir tikai viens piemērs, kā pēc šiem svētkiem visiem kopā satikties un nodoties aizraujošai aktivitātei. Ja omītei patīk cept pašai savu maizi vai viņa labprātāk par to uzzinātu vairāk, šī būs interesanta un vērtīga pieredze.

Ekskursija maizes ceptuvē ļaus labi pavadīt dienu un vērot maizes cepšanas procesus. Pēc tam nereti arī ekskursijas dalībniekiem tiek sniegta iespēja izcept pašiem savu maizīti, ko pēc tam vest mājās.

Ģimenes glezna

ģimenes portrets

Māmiņdiena ir skaisti svētki, kad dāvanas var tikt izvēlētas patiesi no sirds. Laba dāvana vecmāmiņai būs jebkas, kas viņai atgādinās par savējiem un ļaus pasmaidīt. Sentimentāla dāvana, kas šajos svētkos būs īsti piemērota, ir visas ģimenes portrets gleznas formātā.

Ģimenes gleznu vecmāmiņa varēs pielikt pie sienas un katru dienu priecāties par skaisto dāvanu. Ja ir prasmes, tad šāda glezna noteikti ir jāuzglezno – šī būs bez šaubām vērtīgākā dāvana, kādu iespējams sadabūt! Taču lieliska alternatīva var būt arī glezna uz pasūtījuma.

Lai šī dāvana būtu vēl interesantāka, var arī painteresēties par dažādām gleznošanas tehnikām.

Pašcepta kūka

Māmiņdienai piestāv kūku cepšana. Tas ir veids, kā pārsteigt ar ko garšīgu un arī vienlīdz uzdāvināt rūpes un sava laika ieguldījumu. Pašcepta kūka vienmēr ir patīkamāka dāvana nekā veikalā vai konditorejā pasūtītā.

Ja arī tava ome spēs novērtēt tevis ceptu gardumu, tad Māmiņdiena ir īstais svinību laiks šādai dāvanas izvēlei. Pievērs uzmanību savas vecāmiņas iecienītākajām garšām un izvēlies cept kūku balstoties uz to. Varbūt viņai garšotu burkānkūka, varbūt siera kūka – bet varbūt arī kas treknāks vai tieši otrādi svaigāks.

Kvalitatīvas gultasveļas komplekts

gultas veļa

Laba dāvana Mātes dienā ir kaut kas tāds, kas ļaus parūpēties par vecmāmiņas komfortu un labsajūtu ikdienā. Tas var būt arī kaut kas praktisks, kā, piemēram, kvalitatīva gultas veļa.

Patiesi laba un augstas kvalitātes gultas veļa var būt diezgan dārga. Iespējams, ka vecmāmiņa pati sev šādu dāvanu nepirktu. Tad Māmiņdiena ir īstais laiks viņu palutināt ar komfortu ikdienā. Guļot tomēr pavadām ļoti daudz laika, tāpēc ir svarīgi to darīt vislabākajos pieejamajos apstākļos.

Ekskluzīva aromātiskā svece

svece

Sveces ir lieliskas dāvanas jebkuros svētkos tiem, kam patīk tās dedzināt. Īpaši aromātiskās sveces, jo tās ar savu siltumu un patīkamo aromātu piepilda visa mājokļa telpas. Ja arī tavai omītei patīk ikdienā dedzināt sveces, tad šī varētu būt jauka dāvana svētkos.

Lai tā būtu īpašāka, uzdāvini viņai ekskluzīvu sveci. Parūpējies par to, lai tā ir dabai draudzīga un iesaiņota skaistā trauciņā. Ekskluzīvas sveces parasti izskatās kā īsteni greznas dāvanas, tāpēc tās droši var dāvināt. Painteresējies arī par pieejamajiem aromātiem. 

Ja klasiskā vaniļas smarža kādam varētu būt iecienītākā, kādam citam varbūt arī viena no visnepatīkamākajām.

Dāvanu idejas vecmāmiņai Ziemassvētkos

Ziemassvētki ir ģimenes svētki. Tie, par spīti aukstajam laikam aiz loga, izstaro siltumu un mīlestību. Šajos svētkos gribās savus mīļos lutināt ar noderīgām un patiesi sirsnīgām dāvanām. Lūk, dažas idejas.

Mīļa pidžama

pidžama

Daudzās valstīs Ziemassvētkos ir tradīcija dāvināt pidžamas, ko svētku rītā visiem kopīgi uzvilkt. Lai arī mums Latvijā šādas tradīcijas īsti nav, dāvanas ideja joprojām šķiet ļoti mīļa un arī praktiska. Ērta un mīļa pidžama omītei Ziemassvētkos varētu būt ļoti jauka dāvanas izvēle.

Tas ir līdzīgi kā ar iepriekš minēto gultas veļu. Tā ir visnotaļ praktiska dāvanas izvēle, kas noteikti tiks izmantota. Tomēr tā sniedz arī rūpes par saņēmēja labsajūtu un komfortu. Pidžama ir tāds patīkams apģērba gabals, kas simbolizē vakara un pilnīga miera sākšanos. Ar šādu novēlējumu pidžamu var arī dāvināt mīļajai omītei svētkos!

Kāds noderīgs virtuves gadžets

virtuves gadžets

Ja domā par vēl praktiskākas dāvanas izvēli vecmāmiņai, tad, iespējams, ir vērts padomāt par kādu noderīgu virtuves gadžetu, kas uzlabotu viņas ikdienu. 

Nereti vecmāmiņas ir zināmas ar viņu lieliskajām ēst gatavošanas prasmēm. Visbiežāk vecmāmiņas arī neatlaidīgi pieturās pie pārbaudītām vērtībām, nesniedzot iespēju jaunākiem un efektīvākiem virtuves gadžetiem. Padomā par to, kas viņai ievērojami varētu atvieglot ikdienu. Varbūt tas ir kāds jauns blenderis, mikseris, mizotāju komplekts vai jebkas cits.

Relaksējoša masāža

masāža

Gada noslēgumā vissvarīgākā ir atpūta un miers. Ja vēlies vecmāmiņu pārsteigt ar kādu atpūtas piedāvājumu, tad relaksējoša masāža varētu būt labs veids, kā atslēgties no ikdienas rūpēm. Tā būs stunda pilnvērtīgas atpūtas.

Turklāt atpūtas piedāvāji ir dāvana, ko ir patīkami ne tikai saņemt, bet arī dāvināt. Tas izrāda rūpes pret saviem mīļajiem. Vecmāmiņa noteikti novērtēs, ka esi nolēmis viņu palutināt ar tik jauku procedūru. Varbūt, lai omītei nav jādodas vienai pašai, varat apmeklēt masāžas abi kopā.

Iecienītākā žurnāla abonements

žurnāla abonements

Gada beigas jeb Ziemassvētki ir arī piemērots laiks, kad sākt domāt par jauna gada sākumu. Līdz ar to labas un noderīgas dāvanas varētu būt kalendāri, plānotāji un arī žurnālu abonementi.

Ja tavai vecmāmiņai ir viņas iemīļotākie žurnāli, kas katru nedēļu vai mēnesi tiek iegādāti, tad žurnāla abonements būs laba dāvana. Tas ikdienā pasaudzēs vecmāmiņas maciņu, kā arī parūpēsies par jaunākajiem žurnāla izlaidumiem viņas pastkastītē.

Augs stikla burkā

augs stikla burkā dāvana

Ziemā arī gribās savu mājokli iekārtot ar zaļiem augiem un ziediem. Taču nereti ziema ir grūtāks laika posms, īpaši daudziem eksotiskajiem augiem. Ja arī tavai omai patīk dažādi telpaugi, taču reizēm ir grūtāk par tiem rūpēties, lieliska dāvana ir augs stikla burkā.

To vari izvēlēties pēc brīvās vietas, kas ir omas mājoklī. Šie augi burkās var būt gan pavisam mazi, gan arī visai lieli. Var pat izvēlēties komplektu, ko salikt pašam. Ja omai tas būtu interesanti, tad šī dāvana nāktu vēl komplektā ar veselu burkas iekārtošanas projektu.

Cerams, ka tev ir izdevies atrast jaukas dāvanas vecmāmiņai dažādos svētkos!

Vēl citas dāvanu idejas atradīsi rakstā Interesantas dāvanas sievietei.

Lai izdodas iepriecināt!