Ar rokām darināti koka trauki

rokām darināti koka trauki

Ar rokām darināti koka trauki ir latviska dāvana, kas tās saņēmējam kalpos par noderīgu un skaistu ikdienas papildinājumu. Tas vienlaikus arī atgādinās par savu dzimteni un prieku, kas tiek radīts atbalstot vietējos ražotājus. 

Šī ir dāvana, kas būs piemērota ikvienam roku darba cienītājam – mammai, māsai, vīrietim, skolotājai un arī kolēģim.

Ar paštaisītām dāvanām nodotas rūpes

Mums Latvijā ir daudz meistaru, kas prot darboties ar savām rokām un veidot patiesi noderīgus un skaistus gadžetus. Koks ir latviešu bagātākais resurss, jo tā mums visapkārt ir ļoti daudz. Ir tikai loģiski, ka tieši no koka mēs esam iemācījušies radīt visdažādākās lietas – arī traukus.

Lai arī koka trauki ikdienā mūsdienās vairs nav tas praktiskākais un visvienkāršāk kopjamais pielietojums, tie bez šaubām ir ļoti skaisti. Koka trauki varētu būt lieliska dāvana dizaina cienītājiem.

Klājot svētku galdu, ar rokām darināti koka trauki noteikti tiktu pamanītu. Lai tos iekļautu interjerā, iespējams šos koka trauciņus izmantot arī kā uzkodu šķīvjus vai bļodiņas. No koka var radīt teju jebko – krūzes, šķīvjus, bļodas utt.

Latviska dāvana

Latviskas dāvanas ir tādas, kas tās saņēmējam atgādinās par paša dzimteni. Šajā sadaļā tiek ieteiktas dāvanas, kas radītas mūsu pašu zemē. Tādējādi izdosies gan iepriecināt dāvanas saņēmēju ar ko foršu, gan arī atbalstīt vietējos uzņēmumus. 

Latvijas suvenīru veikalos vienmēr būs plašs piedāvājums ar no koka radītiem priekšmetiem. Koks ir materiāls, kas ir mūsu tautas bagātība. Tāpēc arī no koka darināti trauki būs latviska dāvana, ko uzdāvināt unikāla dizaina cienītājam vai kādam ārzemēs esošam latvietim, kas ilgojas pēc mājām.

Dāvanas sniegtā vērtība

rokām darināti koka trauki

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Skaists interjera dekors

Koka priekšmeti var būt ļoti glīti un tie var labi iederēties interjerā. Īpaši, ja tiek klāts galds latviskās noskaņās. Tas koka trauciņi būs kā unikāla odziņa, kas izcelsies citu trauku vidū.

Tāpat koka trauki var kalpot par glabāšanas vietiņu, kur novietot kādas ikdienā izmantojamas lietas. Piemēram, novietot gaitenī koka trauku ar konfektēm. Vai arī novietot pie izejas durvīm skaistu koka trauciņu, kur vienmēr turēt atslēgas un maku.

Noderīgs ikdienas gadžets

No koka traukiem iespējams arī ēst ikdienā. Viss atkarīgs no ēdieniem, kas koka trauos tiek likti un no trauku apstrādes. Pēc iespējams mazāk apstrādāti koka trauki būs viegli sasmērējami – piemēram, bietes u.c. krāsojošus ēdienus no koka traukiem ēst nevajadzētu. 

Savukārt maizei vai uzkodām koka trauki varētu būt tieši laikā!

Darināts ar rokām

Īpaša vērtība ir tām dāvanām, kas ir darinātas ar pašu rokām. Ja pats to neproti, tad ir labi atrast uzņēmumus, kas rada koka traukus. Tā uzreiz ir pavisam cita sajūta – iegūt savā īpašumā ko unikālu un tik īpašu. 

Dzimtenes simbols

Kā jau minējām iepriekš – koks ir latviešu dzimtenes simbols. Ikviena latvieša interjerā atradīsies piemērota vieta koka trauciņam vai priekšmetam. 

Ko ņemt vērā

rokām darināti koka trauki

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Pārliecinies par uzņēmuma patiesumu

Tas, kas darināts ar rokām, vienmēr ir īpašāks. Pirms veic pirkumu, iedziļinies uzņēmuma stāstā. Pārliecinies par to, ka trauki tik tiešām ir darināti ar rokām, nevis ar ierīcēm. Koka traukus pilnīgi noteikti iespējams ražot arī vairākumā. Tikai tāpēc, ka produkts ir no koka, nenozīmē, ka tas darināts ar rokām. Ņem to vērā.

Atrodi pēc iespējas unikālāku vietu un produktu

Vislabākā dāvana ir tāda, kas pārsteidz ar oriģinalitāti un unikalitāti. Pārliecinies par to, ka uzņēmums rada unikālus koka traukus, kas nekur citur nav redzēti. Ar savu odziņu, meistarību un dizainu. Tas dāvanas izvēli padarīs jo īpaši varenu!

Kam piemērota

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Mammai

Ja meklē mīļu un vienlaikus noderīgu dāvanu mammai svētkos, tad ar rokām darināti koka trauki varētu būt jauka izvēle. 

Māsai

Arī māsai varētu patikt oriģināli trauki, kādu nevienam cita nebūs. Īpaši noderīgi tas būtu gadījumā, ja māsa plāno ievākties savā pirmajā mājoklī.

Vīrietim

Jebkuram vīrietim, kas spēj novērtēt stilīgus latviešu darinājumus, piemērota dāvana ir kāds unikāls trauks. Viņš to varēs izmantot uzkodām vai varbūt kā dizaina priekšmetu – vietu, kur uzglabāt pasākumu aproces, aproču pogas, varbūt atslēgas utt.

Skolotājai

Mīļajai skolotājai varētu patikt ar rokām darināti koka trauki īpašos svētkos no visas klases. Vēl labāk – iegravēt šajos traukos kādu īpašu ziņu, kas paredzēta tikai un vienīgi skolotājai.

Kolēģim

Ja zini, ka arī darba vietā ir kāds, kas novērtētu iegūt savā īpašumā stilīgu koka trauku un atbalstīt vietējos ražotājus, tad uzdāvini šim kolēģim kāroto!

Kur iegādāties

rokām darināti koka trauki

Atradām vienu izcilu pašmāju ražotāju uzņēmumu, kas piedāvā iegādāties grebtus, dedzinātus un dabīgi apstrādātus koka traukus. Šis pašmāju uzņēmums ir GHC woodwork.

Ar rokām darināti trauki no GHC woodwork

GHC woodwork ar rokām darina skaistus un izturīgus traukos no koka. Piedāvājumā ir dažādu formu un arī krāsu trauki, ko labi iespējams apskatīt šīs sadaļas attēlā un arī viņu Feisbuka lapā GHC woodwork. Tuvāk ar cenām iespējams iepazīties zīmola Etsy tirgotavā GHC woodwork

Iepriecini savējos ar pašmāju zīmolu radītām lietām!