Augs stikla burkā

Augs stikla burkā

Augs stikla burkā ir interesanta dāvana, kas tās saņemējam sniegs jaunu interjera dekoru un viegli kopjamu ekosistēmu. Tā ir dāvana, kas patiks teju ikvienam – mammai, sievai, māsai, skolotājai, pārim un ģimenei.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Augs stikla burkā – pašam savs augu terārijs

Nav noslēpums, ka augi telpā ienes dzīvīgumu – gan tiešā, gan pārnestā ziņā. Ja tiek mainīts mājoklis un tas vēl nav pietiekami aizpildīts un iekārtots, atliek vien iegādāties dažus augus un telpa jau izskatās mājīgāka. Un kāpēc tikai dažus augus, ja var uzreiz sagādāt veselu augu mežu stikla burkā?

Pēdējā laikā īpaši populāri paliek augu terāriji, kas ir īpaši oriģināla un interesanta dāvana augu mīļiem. 

Augs burkā izskatās sekojoši – tas ir slēgts vai daļēji slēgts stikla trauks, kurā atrodamie augi un citi dabas elementi veido iekšējo pašpietiekamo ekoloģisko sistēmu. Tie var būt augi, sūnas, akmeņi, kociņi utt. Šīs ir kā veselas ekosistēmas ar gaismas aprites cikliem, augsnes pilnveidošanu un augu attīstību. 

Interesanta dāvana

Interesanta dāvana ir tāda, kas tās saņēmēju pārsteigs un neatstās vienaldzīgu. Tā ir dāvana, ko tās saņēmējs noteikti novērtēs un ar prieku pieņems. Šī ir tāda dāvana, kas patiktu jebkuram – tā raisa interesi un padara ikdienu daudz jaukāku.

Augs stikla burkā ir interesanta dāvana, kas pavērš pavisam jaunu skatu uz ikdienas telpaugiem. Tā ir dāvana, par kuru rūpēties patiks arī tiem, kam parasti ar augiem attiecības ir uz Jūs. Tā kā šie augu terāriji nav daudz jālaista, to galvenais uzdevums ir sniegt bezrūpīgu un skaistu ikdienu dāvanas saņēmējam. Atliek vien priecēt acis un iedvesmoties!

Dāvanas sniegtā vērtība

Augs stikla burkā

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Skaists vizuālais interjera papildinājums

Augi jau tā ir lielisks istabas papildinājums, taču stikla burkas jeb terāriji sniedz iespēju apkopot daudzus augus kopā. Tas ir kā veidot skaistu ziedu pušķi ar dažādām krāsām. 

Visbiežāk tieši tie eksotiskākie augi ir viskrāsainākie un interessantākie. Par laimi tieši eksotiskajiem augiem patīk silta un mitra vide – gluži kā augu terārijos.

Viegli kopjams augs

Pats labākais ir tas, ka augs stikla burkā ir viegli kopjams. Tas visai ilgi spēj izdzīvot bez jebkādas cilvēka iejaukšanās, tātad regulāra laistīšana nav nepieciešama. Brīvi var doties ciemos vai pat ceļojumos, nesatraucoties par to, ka iemīļotie augi brīvdienas neizdzīvos.

Pašam savs augu mežš burkā

Augs stikla burkā līdzinās kā pašam sava mazā pasaulīte, kas piepildīta ar dzīvību. Tas ir kā pašam savs mežš vai skaista pļava, kur palūkoties un iegūt iedvesmu. Tā ir arī motivācija pašam kaut ko izaudzēt – skatīties, kā terārija saturs aug kuplāks un zaļot zaļo.

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Svarīgi savu augu nepārlaistīt

Augi burkā parasti ir jālaisa visai reti vai atsevišķos gadījumos pat nemaz. Tas atkarīgs no izvēlētā auga sistēmas. Ir arī tādas, kas jālaisa. Un tomēr jāatgādina, kā jau ar jebkuru augu, labāk ir lieku reizi nepaliet, nekā pārliet par daudz.

Reizēm augos tiek ievietoti mazi kukainīši

Lai augam burkā tiktu saglabāts dabīgais balanss un neradītos pelējuma efekts, nereti šajās augu sistēmās tiek speciāli ievietoti sīki kukainīši. Tas attiecas uz augu burkām, kuras īpaši nav nepieciešamības vērt vaļā.

Kam piemērota

Augs stikla burkā

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Sievietei

Augs stikla burkā ir lieliska dāvana sievietei. Īpaši tām, kam patīk savu telpu piepildīt ar augiem un par tiem rūpēties. Šī var būt laba dāvana arī tām sievietēm, kas bieži nav mājās un nespēj par augiem pietiekami bieži parūpēties – augs burkā būs lieliska izvēle.

Mammai

Mammām visbiežāk patīk audzēt dažādus augus, tāpēc šī būs lieliska dāvana mammai ar ko pārsteigt īstu augu mīļotāju.

Māsai

Augs stikla burkā var būt arī jauka dāvanas izvēle māsai vārda dienā vai, piemēram, skolas izlaidumā.

Sievai

Ja esi pamanījis sievas aizrautību ar augiem, tad interesanti augi stikla burkā vai terārijā varētu būt oriģināla dāvana ar ko pārsteigt.

Pārim

Tā kā augi ir lieliski interjera papildinātāji, šī ir lieliska dāvana pārim, kas dzīvo kopā vai arī visai ģimenei

Draudzenei

Ja zini, ka arī tava draudzene priecātos par šādu dāvanu, tad šis noteikti ir oriģināls veids, kā pārsteigt ar stilīgu augu.

Skolotājai

Skolotājām ierasts dāvināt ziedus dažādos svētkos – pirmajā skolas dienā, Skolotāju dienā, kā arī individuālajos svētkos. Augs stikla burkā būs oriģināls ziedu aizvietotājs, kas skolotāju priecēs gadiem ilgi.

Kur pirkt dāvanu

Augs stikla burkā

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Mana ekosistēma

Augi stikla burkās paliek par ar vien populārāku dāvanu. Viens uzņēmums, kas šādas dāvanas veido, ir Mana ekosistēma. Uzņēmums Mana ekosistēma tirgo ļoti skaistus augus stikla burkās. Tās ir kā veselas augu pasaules gan mazās, gan arī lielās stikla burkās.