Piemērotākās dāvanas Ziemassvētkos

Ziemassvētku sezonā vēlamies pavadīt laiku ar mums tuviem un svarīgiem cilvēkiem, kā arī no sirds iepriecināt ar piemērotu dāvanu palīdzību. Izvēloties piemērotas dāvanas Ziemassvētkos, svarīgi ir paturēt prātā dāvanas aktualitāti, tās noderīgumu un emocionālo vērtību, ko vēlies sniegt dāvanas saņēmējam.

Šajā rakstā apkopojām dāvanu idejas Ziemassvētkos dažādiem cilvēkiem mūsu dzīvēs, ko svētkos velāmies iepriecināt.

Rakstā apkopotas šādas sadaļas:

Apskatīsim, kādas dāvanu izvēles šogad ir aktuālākās katram no iepriekš pieminētajiem dāvanu saņēmējiem! Taču vispirms sāksim ar ieteikumime, ko ņemt vērā dāvanas izvēlē.

Ko ņemt vērā dāvanas izvēlē

Dāvanas izvēle ne vienmēr ir tas vienkāršākais uzdevums, jo apkārt ir tik daudz lietu, akciju un piedāvājumu no kā izvēlēties. Tāpēc ņem vērā šos padomus!

1. Aktualitātes

Pirmais ieteikums ir padomāt par to, kas šobrīd ir aktuāls gan dāvanu vidē, gan arī konkrētam dāvanas saņēmējam. Piemēram, aizvien aktuālāks ir bez atkritumu dzīves veids un minimālistiska pieeja dzīves telpas iekārtojumā. Tas uzliek papildus spiedienu uz dāvanu iegādi, jo nevienam negribas dāvināt kaut ko nevajadzīgu.

Tāpēc, ja neesi izdomājis, ko dāvināt, neķer pirmo, kas pagadījies plauktā. Svarīgi ir pieturēties pie iepriecināšanas principa un nepirkt dāvanu tikai tapēc, ka kaut kas ir jāuzdāvina.

2. Emocionālā vērtība

Vēl viens vērtīgs padoms ir piedomāt par to, kādu vērtību tava dāvana sniegs saņēmējam. Ziemassvētku dāvanai ir jāsniedz emocionāla vērtība, kas ir līdzvērtīga ar noderīgumu.

Tātad dāvana, kas patiesi iepriecinās, būs arī funkcionāla un dāvināta ar mērķi.

3. Pašdarinātas dāvanas

Labs veids, kā pasniegt dāvanas ar emocionālo vērtību, ir pašdarinātās dāvanas. Turklāt tas nenozīmē, ka dāvana ir pilnībā jātaisa pašam – var arī kādā tirdziņā iegādāties ko sirsnīgu un piešķirt tam kādu īpaši personisku vērtību.

Dāvanas internetā

davanas ar atru piegadi

Ir labas dāvanas, ko var iegādāties arī internetā. Bieži vien tas ir daudz vienkāršāk, jo internetā iespējams atrast izdevīgākus un interesantākus piedāvājumus, turklāt bez stāvēšanas rindā.

Jāpiebilst, ka pirms iegādes ir jāpārliecinās, vai prece ir noliktavā un kad tā būs pieejama. Tas ir svarīgi, lai nerastos situācija, ka naudu samaksājat, bet dāvanu varēsiet dabūt tikai pēc Ziemassvētkiem.

Universāla dāvana, kas ir gan praktiska, gan iepriecinoša, ir dāvanu karte. Tās ir vienmēr pieejamas un pārstāv plašu piedāvājumu klāstu katrai gaumei. FromMe dāvanu kartes ir personalizējamas ar apsveikuma tekstu. FromMe dāvanu kartes var saņemt Rīgas centrā un pēc vēlmes samainīt pret jebkuru citu no FromMe plašā piedāvājuma klāsta.

Dāvanas pasniegšana

Lai arī ko dāvinātu, nepieciešams atcerēties par pasniegšanas veidu. Apsveikuma pantiņi ir lielisks veids, kā dāvanu kartei piešķirt emocionālu vērtību, kas dāvanas saņēmējam liks pasmaidīt gan paša Ziemassvētku vakarā, gan arī tad, kad dāvana tiks iztērēta.

Ziemassvētkos īpaši svarīga ir svētku noskaņa, ko sniedz arī košs dāvanas iesaiņojums vai kāds dāvanas papildinājums. Bērniem tas noteikti būs kāds saldums, bet kādam citam skaists eglītes rotājums.

Labs veids, kā dāvanai piešķirt īpašu vērtību, ir Joku dāvanas. Tās ir mazas un asprātīgas dāvanas, ko pasniegt pirms īstās dāvanas un vērot dāvanas saņēmēja reakciju. Šis ir lielisks veids, kā Ziemassvētku vakarā ieviest jautrību!

Dāvanas vecākiem

davanas vecakiem

Lai arī vecāki noteikti ir pelnījuši daudz vairāk par visiem citiem, tomēr parasti viņiem nevajag daudz. Vecākiem galvenais ir būt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem – saviem bērniem vai mazbērniem. Tieši kopā būšanu viņi novērtē visvairāk.

Kad ciemos sabrauc viesi un jāklāj svētku galda, vecāki noteikti jūtas vislaimīgāk. Dāvanu izvēlē ir jāņem vērā noderīguma faktors un jāuzdāvina kaut kas praktisks un ikdienā pielietojams.

Kopīgs ceļojums

Vecākiem, kuriem patīk atklāt jaunas vietas un ceļot, lieliska dāvanas izvēle ir ceļojuma dāvanu karte. Tā sniegs iespēju viņiem pašiem izvēlēties, kur un ar ko doties ceļā. Brīvdienu ekskursijas vai autobusu ceļojumi ir patīkams, izzinošs un salīdzinoši lēts ceļošanas veids.

1. Noderīgas preces mājai un dārzam

Praktiska dāvana noder vienmēr un tāpēc ir arī lieliska dāvanas izvēle jebkuros svētkos. Atsauciet atmiņā, kas tas varētu būt, kas reizi pa reizei pietrūcis.

Ziemassvētki ir laiks, kad vecāku mājās, droši vien, notiek nemitīga rosība. Ir jāsaiņo dāvanas, jācep piparkūkas un gardi cepumi mazbērniem, jāmeklē skaista svētku eglīte… Lieliska dāvana mammai varētu būt kādas noderīgas lietas virtuvei – jaunas cepšanas pannas, piparkūku formiņas vai kādi konditorejas piederumi.

Tētim, kā jau īstam mājas saimniekam, noteikti nekad nebūs par daudz instrumentu un darba rīku. Viņam tomēr ir jārūpējas gan par māju, gan par dārzu un vienmēr ir jābūt gatavam ko saskrūvēt, salīmēt un salabot. Tāpēc nenošausi greizi, ja tētim uzdāvināsi jaunus darba rīkus vai dārza instrumentus.

2. Jauns mobilais telefons

Mūsdienu saziņas laikmetā bez telefona iztikt nav iespējams, taču telefoni nedarbojas mūžīgi. Varbūt ir pienācis laiks mammai vai tētim sagādāt jaunu mobilo telefonu. Tā ir lieta, ko bez bērnu palīdzības vecāki paši bieži vien izvēlas nerisināt, un varbūt pat kautrējas pajautāt. Pirms svētkiem ir īstais laiks novērtēt esošo situāciju šajā jomā.

Skaidrs, ka vecākiem nemaz neinteresēs telefonu jaunākais modelis ar vairākiem desmitiem dažādu funkciju. Tāpēc vērts parūpēties par to, lai jaunais mobilais telefons būtu parocīgs, vienkārši lietojams un saprotams.

3. Dāvanu karte veselībai

No noderīgo lietu plauktiņa, ko uzdāvināt vecākiem, ir arī dāvanu karte veselībai. Ziemassvētki ir īpaši labs laiks, kad parūpēties par mīļajiem vecākiem un palutināt viņus ar kādu veselību uzlabojošu aktivitāti, piemēram SPA apmeklējumu.

Tāpat, iespējams, vecākiem noderīga būtu Optikas dāvanu karte. Katrā Optikas salonā ir optometrista kabinets, tāpēc te varēs ne tikai izvēlēties jaunus briļļu ietvarus, bet arī pārbaudīt redzi.

4. Universāla dāvanu karte

Ja tomēr nenāk prātā, kas ir īstā dāvanas izvēle vecākiem, tad labākā dāvanas ideja ir universāla FromMe dāvanu karte.

Izvēloties dāvināt FromMe karti, iespējams atrast piemērotu dāvanu gan relaksējošai, gan aktīvai atpūtai, skaistumam, sportam un hobijam, veselībai un labsajūtai, kā arī noderīgiem un praktiskiem pirkumiem.

5. Kopīga atpūta ārpus mājas

Vēl viena laba dāvana vecākiem varētu būt kvalitatīvi pavadīts laiks kopā. Un te atkal var izpausties ar konkrētas dāvanas izvēli.

Tā varētu būt dāvanu karte restorānā gardai maltītei. Vēl viens variants ir kopīga ekskursija uz kādu no Latvijas pilsētām vai tuvajām kaimiņvalstīm.

Dāvanas bērniem

davanas berniem ziemassvetkos

Saviem bērniem parasti izvēlēsieties dāvanas ar kurām var jau uzreiz paspēlēties. Turklāt saviem bērniem jau laikus vienmēr ir skaidrs, ko dāvināt.

Bērnu vēlmes un intereses mainās tik strauji, ka dāvanai jābūt aktuālai. Ja dāvanu plānojat iegādāties draugu bērniem vai krustbērniem, tad ir vērts padomāt par to, vai visu dāvanu gūzmā Jūsu dāvana tiks pamanīta, un vai par to arī priecāsies bērna vecāki.

1. Rotaļlietas internetā

Ja ir jau zināma konkrētas dāvanas ideja, tad ērtāk ir iegādāties rotaļlietas internetā. Īpaši, ja tās ir zināmu zīmolu mantas, piemēram, LEGO vai HotWheels, par kuru kvalitāti var būt droši. 707.lv ir interneta veikals ar plašu bērnu rotaļlietu piedāvājumu, kas noteikti neliks vilties.

LEGO puzles un konstruktori ir interesantas dāvanas bērniem dažādās vecuma grupās, kas attīsta bērna loģisko domāšanu un atjautību. Savukārt HotWheels rotaļlietu mašīnas un piederumi ir lieliski piemēroti bērniem mazākā vecumā. Īpaši, ja pašreizējā bērna aizraušanās ir mašīnītes.

2. Attīstošās rotaļlietas

Vislabākā dāvana bērniem ir kas tāds, kas viņiem pašiem šķiet interesants, taču vienlaikus ir arī attīstošs. Iespējas ir daudz, sākot jau ar LEGO klučiem, puzlēm, rokdarbu konstruktoriem un beidzot ar dažādiem prāta mežģiem.

Svarīgi ir piemeklēt bērna vecumam atbilstošas spēles un rotaļlietas, jo, ja tās būs pārāk sarežģītas, tad vērtīga spēlēšanās tur diez vai sanāks. Tad vienīgi var gaidīt, līdz bērns sasniegs atbilstošo vecumu, taču pārāk lieliska Ziemassvētku dāvana tad tā nebūs.

No klučiem varētu būt labi izvēlēties ko no pašmāju ražotājiem, piemēram, VarisToys skaistās koka rotaļlietas vai GIGI blocks, no kuriem bērni varēs pievērsties būvēšanai un uzcelt sev spēļu māju.

3. Lego kluču noma

Tiem, kam jau daudz LEGO ir mājās, bet aizvien gribas būvēt jaunus veikumus, laba alternatīva ir LEGO komplektu noma. Bērns var uzbūvēt vienu komplektu un no sirds izspēlēties, līdz tas apnīk.

Pēc tam to var atdot un paņemt nākošo pēc vēlmēm. Šī ir lieliska alternatīva jau iepriekš pieminētajam minimālisma dzīves veidam.

4. Ragavas ziemas priekiem

Cerot uz sniegotu ziemu, laba dāvana varētu būs ragavas. Ziemas prieki tomēr ziemas laikā ir jāizbauda katram. Sākot ar sniega vīra celšanu mājas pagalmā līdz pat nobraucieniem ar ragaviņām tuvākajā kalnā.

Kvalitatīvas ragavas noteikti būs lieliska dāvana. Turklāt bērniem patīk liela izmēra dāvanas, tāpēc šī varētu būt laba izvēle.

5. Brauciens ar kartingu

Ja mantu un rotaļlietu vietā vēlaties bērnam uzdāvināt emocijas, tad kartingi ir lieliska aktivitāte. Braucieni ar kartingiem sniedz īstas emocijas un ļauj sajust ātrumu drošā veidā. Izvēloties dāvanu karti kartingiem, bērnam tiks sniegta iespēja sacensties par to, kurš trasē uzrādīs labāko apļa laiku.

Tāpēc šī dāvana noteikti ir lieliska ideja, ko uzdāvināt vairākiem bērniem, jo kopā tomēr jautrāk.

6. Dāvanu karte jaunai galda spēlei

Galda spēles ir interesants laika pavadīšanas veids kopā ar visu ģimeni vai draugiem. Bērniem uzaugot digitālajā laikmetā, kad pieejami ir telefoni ar dažādām aplikācijām un datori ar videospēlēm, ir vērtīgi savus bērnus iepazīstināt ar galda spēlēm.

Parādīt viņiem, ka arī galda spēles ir interesants un aizraujošs spēles process.

Dāvana pusaudzim

davanas pusaudziem ziemassvetkos

Izvēloties dāvanu pusaudžiem, ir svarīga dāvanas aktualitāte pāri visam. Viņi tomēr ir tajā vecumā, kad reizēm tiešām ir grūti saprast, ko uzdāvināt un izsekot līdzi viņu interesēm. Tās mainās ātri un bieži vien ļoti neparedzami – tāpat kā aktualitātes tehnoloģijās, modes trendi utt.

Ziemassvētkos pusaudzim ir jāuzdāvina tāda dāvana, kas atbilst pašreizējām aktualitātēm un sniedz jaukas emocijas. Dāvanai ir jābūt vienlīdz praktiskai un arī aizraujošai.

1. Bezvadu tumbiņas

Šobrīd galvenā komunikācija notiek caur telefonu, taču informācijas uzņemšana caur dažādiem vlogiem un podkāstiem Youtube un citās sociālo mediju vietnēs. Tāpēc labas bezvadu tumbiņas ir ikdienas nepieciešamība.

Tās var izmantot gan mājās, gan arī ārpus tām. Bezvadu tumbiņas ir viegli pārvietot, jo nav jādomā par to, kur tās varēs pieslēgt.

2. Vairākreiz lietojamie salmiņi

AR vien trendīgāk paliek zaļš dzīvesveids, kurā saudzējam dabu un piedomājam par savu plastmasas piesārņojumu.

Ja arī tev zināmais pusaudzis labprāt lieto ilgtspējīgas pudeles un auduma maisiņus, tad arī forši silikona, metāla vai stikla salmiņi būs lieliska dāvana.

3. Bezvadu austiņas

Bezvadu austiņām ir tā pati funkcija, kas bezvadu tumbiņām. Taču austiņās klausāmies mūziku un dažādas pārraides, kamēr esam transportā vai ceļā uz skolu vai darbu.

Pusaudži klausās mūziku katru dienu, tāpēc kvalitatīvas bezvadu austiņas būs noderīga dāvana. Tās ievērojami atvieglo arī klausīšanās procesu, jo netraucē garie vadi, kas nemitīgi saveļas kopā.

4. Jaunākās Playstation spēles

Ja vēlaties jaunieti iepriecināt, tad vēl lauciņš, kurā skatīties, ir spēļu konsoles vai to jaunākās spēles. PlayStation konsoles turpina attīstīties un sniegt vēl kvalitatīvāku un reālāku spēles pieredzi.

Ja pusaudzim jau ir kāda spēļu konsole, tad lieliska dāvanas ideja ir jaunas spēles.

5. Dāvanu karte interneta veikalā

Lai būtu droši, ka neaizšausiet garām, varat uzdāvināt dāvanu karti interneta veikalā, kur visas šīs iepriekšminētās lietas ir jau pieejamas. Tad jaunietis iegādāsies to, ko sirds visvairāk kāro.

Tāpat būs drošības sajūta, ka dāvana netiks iztērēta kādam tusiņam, kas var notikt, ja uzdāvināsiet naudu aploksnē. Dāvanu karte interneta veikalā ir lieliska izvēle, jo tā garantē plašu piedāvājumu un līdz ar to arī piemērotas dāvanas izvēli. Svarīgi ir vien piedomāt par dāvanu kartes summu un dāvana ir gatava.

6. Jaunas spēles

Lieliska dāvana svētkos ir spēles, tomēr ne vienmēr zināms, kādas. Jauniešiem sāk parādīties interese par dažādiem hobijiem un galda spēlēm.

Dažādas aizraujošas spēles, burvju trikus, domino un pat biljardu iespējams atrast interneta veikalā Brain Games. Dāvanu karte Brain Games ļaus jaunietim izvēlēties spēli pašam.

7. Kvestu istabas apmeklējums

Ja gribas uzdāvināt kaut ko uz sajūtām, tad lieliska dāvana, kas ļaus ar draugiem pavadīt interesantu laiku, būs kādi kvestu piedāvājumi. Kvesti ir aizraujošas izlaušanās spēles, kuru galvenais mērķis ir tikt ārā no tematiskās istabas.

Spēli iespējams izvēlēties pēc tematikas un iejusties profesora, laupītāja, zagļa un citu personāžu tēlā. Šī noteikti ir jautra spēle, kurā piedalīties ar saviem draugiem un darboties visiem kopā.

Ir arī piedāvājums Izlaušanās istaba pēc izvēles – vienota dāvanu karte, kur dāvinātājam nav jāizvēlas konkrēts kvests. To varēs izdarīt dāvanas saņēmējs.

8. Lidojums ar paraplānu

Jaunām un viegli ekstrēmām sajūtām laba dāvana varētu būt lidojums ar paraplānu. Lidojums ar paraplānu ļauj apskatīt Rīgu no putna lidojuma. Lidojums sniedzas līdz pat 450m augstumam un ilgst aptuveni no 6 līdz 20 minūtēm.

Tas atkarīgs no tā vai jaunietis gribēs ekstrēmāku lidojumu ar dažādiem trikiem vai arī vieglu un mierīgu lidojumu. Ekstrēmāku sajūtu iegūšanai iespējams izvēlēties lidojumu ar akrobātiskiem trikiem, taču tas būs īsāks.

Dāvana kolēģim

davana kolegim ziemassvetkos

Kolēģi ir tie cilvēki, kurus redzam katru dienu un pavadām daudz laika kopā, tāpēc ir svarīgi arī viņus apsveikt Ziemassvētkos. Kolēģus gan ne vienmēr izdodas iepazīt ārpus profesionālās darba vides, tāpēc vislabākā dāvanas izvēle būs kaut kas universāls un noderīgs.

1. Floutinga procedūra

Šī ir atbilstoša dāvana pēc labi padarīta darba, jo floutings ir lielisks veids, kā pilnvērtīgi relaksēties. Floutinga procedūra notiek ar magnija sāli piepildītā ūdenī, kas ir vairākas reizes blīvāks par jūras ūdeni.

Sāls labvēlīgi ietekmē ķermeņa ādu un ūdens blīvums rada floutēšanas sajūtu jeb bezsvara stāvokli.

2. Dāvanu karte restorānā

Lieliska dāvanas ideja darba kolēģiem ir restorānu dāvanu karte labai atpūtai un gardai maltītei. Šī ir piemērota dāvanas ideja, jo tā ļaus kolēģim atpūsties, palutināt sevi ar vakariņām kādā izsmalcinātā restorānā un nogaršot gardus ēdienus.

Lieliskā Restorānu dāvanu karte ir universāla dāvana, ko var uzdāvināt vairākiem cilvēkiem vienlaikus, kas ir piemēroti kolēģu apsveikšanas gadījumā.

3. Kvalitatīva kafija vai tēja

Kolēģiem, kas katru dienu darbā labprāt izbauda karsto dzerienu, augstas kvalitātes kafijas pupiņas vai izsmalcinātu tēju izlase var būt apburošs cienasts. Tā ir mierinoša un patīkama dāvana, īpaši tiem, kas paļaujas uz ikdienas kofeīna līmeni.

Turklāt šī dāvana ir arī pietiekami profesionāla un lietišķa. Rezultātā izdodas lieliska dāvanas izvēle.

restorani riga davanu karte

4. Dāvanu karte hobijam

Ja zināms kolēģa hobijs, tad šī būs dāvana, kas noteikti iepriecinās. Tomēr tikai hobija īpašnieks zina, kas nepieciešams viņa hobija attīstībai. Turklāt šāds žests liks kolēģim sajusties novērtētam, jo vaļasprieks katram tomēr ir svarīga aktivitāte. Ieroči dāvanu karte noderēs tiem kolēģiem, kas aizraujas ar makšķerēšanu vai medīšanu.

Ja kolēģis aizraujas ar aktīvu dzīvesveidu un sportošanu, iespējams, taku skriešanu, tad lieliska dāvana ir OSveikala dāvanu karte. Tā ir noderīga, jo piedāvā iegādāties taku un orientēšanās apavus, apģērbu, kompasus u.c. hobijam svarīgu un nepieciešamu inventāru.

Un ja izvēlēties nav tik viegli, tad vislabākā dāvana ir apvienotā dāvanu karte hobijiem. Tā piedāvā ļoti plašas izvēles iespējas, jo kolēģis varēs izvēlēties gan dažādus hobija veikalus, gan arī aktīvās atpūtas piedāvājumus. Lieliska dāvana ar lielisku izvēli!

5. Interesantas grāmatas

Rūpīgi izvēlēta grāmata neatkarīgi no tā, vai tā ir saistīta ar viņu profesionālajām interesēm vai bestselleru romānu, var būt lieliska dāvana, parādot, ka esat ņēmis vērā viņu gaumi un intereses.

Tā ir dāvana, kas piedāvā paliekošu vērtību gan fiziskā, gan garīgā formātā. Ja tā ir kāda pašizaugsmes grāmata, piemēram, biznesa jomā, tā būs labi noderīga.

6. Gardumu grozs

Gardumu groziem bieži ir plašs produktu klāsts, ļaujot saņēmējam izpētīt garšas, kuras viņi parasti nepērk sev. Gandrīz ikvienam patīk labas uzkodas, tāpēc tā ir droša izvēle dāvanai.

Gardēžu gardumu grozus bieži var dalīt arī ar savu ģimeni, draugiem vai pat kolēģiem, padarot to par dāvanu, ko var baudīt ne tikai saņēmējs. Turklāt tos ir viegli iegādāties, un tie bieži tiek piegādāti pievilcīgā iepakojumā, padarot tos par vienkāršu, bet pārdomātu dāvanu.

Dāvana pārim

davana parim ziemassvetkos

Domājot par dāvanām pārim, pie kuriem iespējams brauksiet ciemos Ziemassvētku laikā un gribas kaut ko uzdāvināt, vislabākā dāvana ir siltas sajūtas. Sajūtas, kas pāri tuvinās un ļaus tiem pavadīt jauku laiku kopā.

1. Aizraujošs brīvdienu piedāvājums

Šāda dāvana, kas ļautu pavadīt kvalitatīvu laiku kopā, varētu būt kāds brīvdienu atpūtas piedāvājums. Romantiska atpūta diviem tomēr ir lielisks veids, kā kopā ar savu mīļoto cilvēku atpūsties no ikdienas steigas.

Turklāt Ziemassvētku sezonā rodas īpaša tuvības vēlme un katru brīvo brīdi gribās pavadīt ar savu otro pusīti.

2. Šokolādes meistarklase

Taste Caps! ir lieliska dāvana īstiem šokolādes mīļiem. Taste Caps! šokolādes meistarklase ir lieliska dāvana pārim, kuram patīk interesanti un izzinoši piedzīvojumi.

Šokolādes meistarklase ir veids, kā aizraujoši pavadīt laiku kopā, uzzināt ko jaunu un saēsties dažādus šokolādes gardumus.

ziemassvetku davanas

3. Kvalitatīva gultas veļa

Praktiska un noteikti noderīga dāvanas ideja ir gultas veļa. Kvalitatīvi palagi nav pavisam lēti, tāpēc pāris noteikti novērtēs šādu dāvanu. Miegā tomēr pavadām daudz laika, tāpēc svarīgi ir rūpēties par komfortu.

Šāda dāvanas ideja ir ļoti piemērota, ja pāris tik labi nav pazīstams, tomēr to gribās apsveikt. Tad kvalitatīva gultas veļa ir jauka un vienlīdz universāla dāvanas ideja.

4. Romantiskas vakariņas

Tik pat lieliska dāvanas ideja pārim varētu būt restorāna apmeklējums. Uz restorāniem ikdienas steigā nesanāk iet tik bieži, tāpēc to apmeklēšana parasti saistās ar svētkiem un citiem īpašiem notikumiem.

Un romantiskas vakariņas varētu būt jauka iespēja pārim atpūsties, skaisti sapucēties un baudīt vienam otra sabiedrību vakariņu laikā.

5. Teātra apmeklējums

Nav noslēpums, ka bieži vien dzīves steiga attur arī no dažādu kultūras pasākumu biežākas apmeklēšanas. Dāvana, kas pāri iepriecinātu, varētu būt kāds teātra vai operas apmeklējums. Tas, protams, atkarīgs no tā, kas pārim patīk.

Teātra izrādes tomēr ir dažādas un iespējams atrast biļetes gan uz klasikām, gan arī uz mūsdienīgākām izrādēm.

6. Dāvanu karte deju kursiem

Ziemassvētki ir vien nedēļu pirms jaunā gada un tas mums visiem asociējas ar jaunu sākumu. Tiek veidotas jaunas apņemšanās, nosprausti dažādi mērķi, kā sevi pilnveidot. Viena no šādām lietām varētu būt iemācīties dejot.

Un ar ko vēl mācīties dejot, ja ne ar savu dzīves partneri un mīļoto cilvēku. Tāpēc deju kursi varētu būt interesanta un motivējoša dāvana, kas pārim ļautu pilnveidot savas prasmes kopīgi vienā dejā.

Dāvana vīram

davana viram ziemassvetkos

Vīriešiem reizēm atrast piemērotāku dāvanu ir patiešām grūti, jo vīrieši bieži vien ir lieli praktiķi. Labākā dāvana vīram varētu būt tāda, kas ir vienlaikus sirsnīga un arī noderīga. Ja izdodas dāvanai piešķirt kādu emocionālu vērtību un vienlīdz to padarīt par noderīgu, tad dāvana būs izdevusies.

1. Uzaicinājums kopīgai atpūtai

Kopā pavadīts laiks ir labākā dāvana. Un labi, ja šī atpūta atšķiras no ikdienas un ļauj pavadīt kvalitatīvu laiku kopā. Atpūtas veidi ir ļoti dažādi, tāpēc pareizā izvēle ir jāveic, balstoties uz vīra interesēm.

Iespējams, tā ir relaksējoša atpūta kādā SPA centrā, atpūta pie dabas vai varbūt kāds aktīvās atpūtas veids.

2. Dāvanu karte hobija lietām

Noderīga dāvana, kas glaimos un iepriecinās ir dāvanu karte hobijam. Glaimos, jo tiks novērtēts, cik hobijs viņam ir svarīgs. Šāds atbalsts no sievas vienmēr tiks pieņemts ar milzu prieku.

Un dāvanu karte šajā ziņā ir vislabākais risinājums, jo tikai un vienīgi hobija īpašnieks pats zina, kas viņam nepieciešams. Gan jau vēlmju saraksts ir garš.

3. Jauns plānotājs

Aizņemtam vīrietim, kuram katru dienu nākas rūpīgi izplānot, noteikti noderēs jauns un kvalitatīvs plānotājs. Biezos un cietos ādas vākos, ar ērtu datumu izkārtojumu un papildu vietu dažādām piezīmēm.

Plānotājam jābūt vienkāršam, parocīgam un profesionālam. Vīrs priecāsies saņemot šo dāvanu, jo tā būs noderīga un atbrīvos viņu no vēl viena darba darāmo lietu sarakstā – jauna plānotāja iegāde.

4. Īpaši apvienotā dāvanu karte viņam

Vēl viena laba dāvana vīram Ziemassvētkos ir apvienotā dāvanu karte viņam. Tā ir īpaši vīrietim pielāgota dāvanu karte, kas piedāvā plašas izvēles iespējas ļoti dažādās jomās.

Te vīrietis varēs atrast dāvanas saviem hobijiem, atpūtas veidiem, kā arī noderīgiem pirkumiem.

5. Dāvana sportiskajām aktivitātēm

Ja vīrs ir sportiska un aktīva dzīvesveida piekritējs, tad viņam noteikti noderēs dažādi sporta ekipējumi un gadžeti, kas padara ikdienu vienkāršāku.

Sporta pulkstenis ir lieliska dāvana, kas ļaus sekot savai veselībai un aktivitātes līmenim dienas laikā. Savukārt GoPro kamera ir piemērota dāvana vīram tad, ja viņš vēlas dokumentēt savus sporta treniņus vai dažādas sporta spēles.

6. Kvalitatīvs naudas maks

Naudas maki, īpaši vīriešiem, mēdz novalkāties. Ikdienā tie visbiežāk tiek pārnēsāti kabatās. Ja arī tavam vīram nepieciešams jauns naudas maks, tad tā būs izcila dāvana viņam Ziemassvētkos.

Tikai pārliecinies par labu kvalitāti un viņa gaumei atbilstošu izvēli. Tas tomēr ir priekšmets, kas būs līdzi katru dienu. Tāpēc tam ir jābūt vienlīdz izturīgam un stilīgam.

7. Brauciens ar sniega moci vai kvadraciklu

Turpinot par sportiskām aktivitātēm, arī vīriešiem vērts ziemas laikā izbaudīt ziemas priekus. Atbrīvot aizņemto ikdienu un aizbraukt izbaudīt asākas izjūtas, iztrakoties pa mežu ar sniega motociklu vai kvadraciklu.

Kaut kas aktīvs, lai var aizraujoši pavadīt laiku kopā, jo brauciens ar sniega motociklu paredzēts divām personām. Tāpēc to var izmēģināt vai nu divatā ar sievu vai ar draugiem.

8. Individuāli pašūts uzvalks vai krekls

Vīrietim, kurš ikdienu pavada uzvalkos, visu laiku jādomā par savu ārējo izskatu. Tādā gadījumā kvalitatīvs uzvalks noder gan ikdienas darba tikšanās laikā, gan arī uz svinīgiem pasākumiem.

Tuvojas Ziemassvētku un Jaungada balles, dažādi korporatīvie pasākumi. Individuāli šūts uzvalks no augstākās kvalitātes auduma ir lieliska dāvana, kas izrāde rūpes.

Dāvana puisim

davana puisim

Puišiem, līdzīgi kā arī vīriešiem, ir nedaudz grūtāk atrast dāvanu. Tāpēc vērts uzdāvināt tādas dāvanas, kas vai nu būs noderīgas, vai arī sniegs lieliskas sajūtas. Iespējams, piemērots apsveikums svētkos būs dāvanu karte kādam jaunai gadžetam vai arī kāds ekstrēmāks piedzīvojums.

1. Vīriešu smaržas

Meklējot dāvanu jaunam puisim, tai ir jābūt noderīgai un arī aktuālai. Tādas praktiskas lietas kā vīriešu smaržas ir lieliska izvēle, jo tas ir tēla papildinājums, ko puisis noteikti izmantos.

Labas kvalitātes smaržas sniedz lielisku pirmo iespaidu gan uzsākot jaunu darbu, gan arī satiekot jaunus cilvēkus.

2. Lidojums jaunām sajūtām

Lidojums augstu gaisā un iespēja izbaudīt skatu no putna lidojuma ir kas apbrīnojams. Ikvienam kaut reizi mūžā būtu kas tāds jāpiedzīvo, tāpēc lidojums jaunām sajūtām ir lieliska dāvana Ziemassvētkos.

Turklāt lidojumu iespējams pieredzēt dažādos veidos pēc patikas – gan ar deltaplāntu, gan paraplānu, gan turbīndēli, gan gaisa balonu.

3. BarberShop apmeklējums

Jauniem puišiem parasti patīk rūpēties par savu ārējo izskatu un īpaši par frizūrām. Matu griezumi ir jāveic visai bieži un mēdz paiet kāds laiks, kamēr izdodas atrast frizieri, kas lieliski saprot personīgās klienta vēlmes un tiek iegūts ideālais matu griezums.

Vieta, ko noteikti vērts pamēģināt, ir Knockout Barbershop. Tā ir vesela vīriešu kopiena, kur iespējams iegūt profesionāļu sniegtu matu griezumu vai sapucēt esošo bārdu, vienlaikus uzņemot pozitīvas emocijas.

4. Stilīga termokrūze

Ja tavam puisim patīk dzert siltas tējas, kafijas u.c. dzērienus, tad forša dāvanas ideja ir pašam sava termokrūze.

Tās bieži nāk komplektā arī salmiņu un der arī lietošanai vasarā, kad gribās dzērienu pēc iespējas ilgāk uzturēt atspirdzinoši aukstu.

Dāvana brālim

davana bralim

Savus brāļus zinām visu dzīvi, tāpēc noteikti arī lieliska dāvanas ideja jau ir padomā – ir tikai nedaudz jāpapūlas, lai to atcerētos. Iespējams, brālis ir pieminējis kaut ko noderīgu, kas viņam nepieciešams.

Vai varbūt vērts uzdāvināt kaut ko, ko jūs ģimenē mēdzāt darīt visi kopā, piemēram, braukt uz kalnu ziemā slēpot. Tā būtu gan aizraujoša, gan arī sirsnīga dāvanas ideja.

1. Dāvanu karte instrumentu veikalā

Ja brālis ir īsts mājas saimnieks, kam katrs plauktiņš vienmēr stingri pieskrūvēts un katra spuldzīte laicīga samainīta, tad, iespējams, viņam noderētu dāvanu karte instrumentiem.

Instrumentu un darba rīku nevar būt par daudz, jo to kolekcijā vienmēr vajag kādus uzlabojumus un atjauninājumu – rīkiem jābūt noasinātiem, noslīpētiem, stingriem un precīziem.

2. Kalna slēpošanas dāvanu karte

Lai pēc Ziemassvētkiem varētu turpināt atpūtu un kārtīgi izbaudīt ziemas priekus kopā ar savu ģimeni vai draugiem, vērts aizbraukt uz kalnu. Žagarkalns dāvanu karte ir lieliska iespēja, ko uzdāvināt brālim Ziemassvētkos.

Tas uzreiz būs prieka garants, jo brauciens uz kalnu skaisti sniegotā dienā citas emocijas nemaz nevar sniegt. Tā ir lieliska atpūta, kuras laikā gan relaksēt prātu, gan arī gūt enerģijas lādiņu.

3. Dizaina vai praktiskais apģērbs

Vīriešiem ir labi uzdāvināt kādu apģērba gabalu, jo reizēm viņiem pašiem aizmirstas par sevi parūpēties. Tāpēc kāds Latviešu dizaina ‘’Latvietis’’ džemperis ikdienai vai armijas tipa apģērbs atpūtai pie dabas varētu būt laba izvēle.

Stilīgs apģērbs ir lieliska dāvana, jo tā ir gan moderna, gan noderīga.

4. Jauns naudas maks

Naudas maks ir lieta, ko vīrieši mēdz mainīt reti un paturēt līdz pat pēdējam brīdim. Taču šī ir lieliska dāvanas ideja, ja zini, ka brālim ir jau vecs un novalkāts naudas maks. Tad pienācis laiks jaunam un ar šo dāvanu palīdzēsi brālim uzsākt jaunu gadu ar kvalitatīvu un jaunu naudas maku.

Tikai nevar aizmirst faktu, ka naudas maku nekad nedāvina tukšu. Lielisks veids, kā uzdāvināt ko praktisku un vēl papildu līdzekļus, lai dāvanas saņēmējs sevi palutina ar kaut ko pats.

Dāvana sievai

davana sievai ziemassvetkos

Sievai Ziemassvētkos iespējams uzdāvināt romantisku atpūtu divatā. Tā būtu lieliska iespēja abiem izrauties no ikdienas pienākumiem un steigas, pavadot brīnišķīgu laiku kopā.

Tik pat lieliska dāvanas ideja ir kaut kas sievišķīgs un skaists – mirdzošas rotaslietas vai kāds cits stilīgs aksesuārs.

1. Uzaicinājums uz romantiskām vakariņām

Mūsu pirmā dāvanas ideja ir mūžsenā klasika – restorāna apmeklējums. Tā tomēr ir iespēja doties romantiskās vakariņās un kādu šķietami parastu un ikdienišķu vakaru padarīt par īstu notikumu.

Restorānus tomēr visbiežāk mēdzam apmeklēt īpašos notikumos vai svētkos. Un kāpēc gan neiepriecināt sievu ar nelielu atpūtu, sapucēšanos un gardām vakariņām vienam otra sabiedrībā?

2. Apvienotā dāvanu karte viņai

Lieliska dāvana sievai Ziemassvētkos ir apvienotā dāvanu karte viņai. Tā apvieno dažādus veikalus un pakalpojumus. Tādā veidā sieva pati varēs izvēlēties to, kas viņai šobrīd ir visvairāk nepieciešams.

Varbūt tas būs kāda restorāna vai spa centra apmeklējums. Varbūt tas būs šopings, lai iegādātos sev jaunus aksesuārus, rotaslietas vai apakšveļas komplektu. Un varbūt tas būs kāds meistarklases apmeklējums!

3. Latvijas dizaina lietas

Latviešu dizaineri ir spējīgi radīt patiešām skaistas, oriģinālas un, pats svarīgākais, kvalitatīvas lietas. Latviešu dizainā manāma tautas kultūra, ziemeļniecisks stils un dabīgi materiāli, ko īsti dizaina mīļotāji noteikti novērtētu.

Iespējams, arī sievai patiktu latvju radītās rotaslietas vai jauna lina kleita. FromMe rakstu sadaļā ir pieejams Veikalu saraksts ar vietām, kur iegādāties latviešu dizaina preces.

4. Skaistas un latviskas rotas

Cita Rota ir īsteni latvisks uzņēmums, kas rada skaistas pašmāju preces. Tajās dominē latvju raksti un dažādi tautiskie simboli. Cita Rota piedāvā plašu apģērbu klāstu, kā arī skaistas rotaslietas.

Turklāt viņu mājaslapā ir jau sagatavota dāvanu kategorija, kurā parādīti dažādi labumi jau skaisti iesaiņoti un gatavi doties pie dāvanas saņēmējas.

5. Mirdzošās rotaslietas ar Swarovski kristāliem

Nela Gems ir vēl viens latviešu zīmols, kas rada ļoti skaistas rotaslietas no Swarovski kristāliem un pērlēm. Šīs rotas piemērotas sievietei, kurai patīk mirdzoši akmeņi. Zīmola populārākie produkti ir dabīgo akmeņu rokassprādzes, gan ikdienišķi, gan svinīgi auskari.

Jāpiebilst, ka zīmols pastāvīgi turpina attīstīties un nāk klajā ar jaunumiem. Tagad īpaši pieprasīts ir medaljons ar iegravētu vārdu – ļoti skaista un vienlīdz personiska dāvana Ziemassvētkos.

6. Karaliska atpūta pilī

Ja vēlies sievai likt sajusties kā īstai karalienei un palutināt viņu par visa gada garumā darītajiem darbiem, tad īstā izvēle ir kāds brīvdienu piedāvājums vienā no Latvijas pilīm.

Vairākas pilis ir renovētas un pārveidotas par viesnīcām, kas piedāvā nesteidzīgu atpūtu, relaksējošas SPA procedūras un gardus ēdienus izsmalcinātos restorānos. Izklausās pēc īsta sapņa! Par atpūtu Latvijas pilīs lasi rakstā Latvijas pilis un muižas.

Dāvana māsai

davana masai ziemassvetkos

Ar svētku dāvanu māsai ir līdzīgi kā ar brāli, jo lieliskas dāvanas ideja ir kas tāds, kas liks atcerēties par kopā pavadīto bērnību. Par jautrību, kas iegūta dažādos ģimenes ceļojumos un svētkos. Taču tik pat laba dāvanas ideja ir kas stilīgs un moderns – kādi aksesuāri, piemēram.

1. Kvalitatīva kosmētika

Sievietei, kas rūpējas par savu ārējo izskatu un aizraujas ar dekoratīvās kosmētikas izmantošanu, lieliska dāvana varētu būt kosmētika. Tās nekad nevar būt par daudz un, iegādājoties kvalitatīva zīmola kosmētiku, māsai noteikti būs interesanti arī izmēģināt ko jaunu.

Skaistuma pasaulē tomēr ir tik daudz dažādi produkti, ka pašai visus sapirkt nav nemaz iespējams.

2. Atpūta svaigā gaisā

Izbraukumi un ceļojumi pa Latviju var izvērsties ļoti jautri un interesanti. Ir tikai jāzina, kur braukt. Lielisks variants ir Reiņa trase, kur pavadīt visu dienu ar ģimeni vai draugiem. Tajā iespējams gan paslēpot ziemas sezonā, gan arī uzspēlēt golfu vasarā.

Vēl viena vieta, kas varētu būt laba dāvana, ir Rakšu ceļojums. Tas ir kamieļu zoodārzs, kurā iespējams apciemot un pabarot dažādus dzīvniekus – kamieļus, lamas, alpakas, ēzeļus un daudzus citus.

3. Dāvanu karte stilīgām saules brillēm

Optikas saloni Outlet optika ir vieta, kur plauktos gozējas pasaules slavenu modes dizaineru iepriekšējo gadu briļļu kolekcijas par draudzīgām cenām. Sievietēm nekad nevar būt par daudzas saulessbriļļu, taču iespējams māsa izvēlēsies šo dāvanu karti arī jaunu optisko briļļu iegādei.

Pēc redzes pārbaudes optometrists palīdzēs arī piemērotāko lēcu izvēlē, kā arī piemeklēt skaistāko briļļu ietvaru. Noderīga un arī stilīga dāvana svētkos!

4. Aizraujošas meistarklases

Meistarklases ir lielisks un ļoti izplatīts veids, kā sevi pilnveidot. Ja māsai patīk mācīties un apgūt jaunas prasmes, šī dāvana noteikti ir īstā. Uzdāvini Radošās meistarklases, ja māsa labprāt apgūtu, piemēram, kaligrāfiju.

Gleznošanas meistarklase paredzēta tiem, kas vēlas iemācīties savu radošo iedvesmu veltīt skaistu ainavu un portretu gleznošanā. Tik pat lieliskas izvēles ir arī dekupāžas kursi un floristikas meistarklase. Radošam cilvēkam šīs nodarbības būs patīkams laika pavadīšanas veids.

Dāvana draudzenei

davana draudzenei ziemassvetkos

Ziemassvētki parasti ir svētki, kuros dāvanas tiek sarūpētas saviem tuvākajiem cilvēkiem. Bet gribas ar kaut ko jauku un simbolisku apsveikt arī draugus. Tomēr bieži vien tieši draugi ir tie, kas atbalsta un ikdienā ir blakus visos svarīgākajos brīžos.

Tāpēc viņi noteikti ir pelnījuši kādu Ziemassvētku apsveikumu.

1. Ilgtspējīga ūdens pudele

Ar vien populārāk paliek rūpēties par dabu un savu apkārtējo vidi. Un ne vien populārāk, bet arī loģiskāk. Viena no lieliskām dāvanu idejām ir stilīga ilgtspējīgā ūdens pudele no stikla vai nerūsējoša tērauda.

Ja meklē dāvanu kādam, kas meklē veidus dzīvot praktiskāk, tad šis ir labs variants. Vairs nav nepieciešamības pirkt plastmasas ūdens pudeli katru reizi, kad dodies ikdienas gaitās. Izvēlies dzīvot dabai draudzīgāk un parādi, cik stilīgi un ērti tas var būt – draugi noteikti priecāsies par šādu dāvanu!

2. Pastkarte ar sveicienu

Lieliska dāvana ir kāda jauka pastkarte vai apsveikuma kartiņa. Bet apsveikuma kartiņu var padarīt par dāvanu ar vērtību, FromMe dāvanu karti noformējot ar īpašu un personisku sveicienu.

Dāvanu kartes ir laba dāvana draudzenei, ko neizdosies šajos Ziemassvētkos satikt, tāpēc var nosūtīt pa pastu. Ja dāvanu sarūpē pēdējā brīdī, tad var nosūtīt arī vienkārši e-pastā.

3. Skaistumkopšanas salona dāvanu karte

Ja draudzene jau kādu laiku nemitīgi strādā un labprāt atpūstos no ikdienas darbiem, laiks viņu palutināt ar Kolonna dāvanu karti. Tas ir skaistumkopšanas salons, kurā iespējams sapucēties un vienlaicīgi arī paņemt pauzi no darbiem un atpūsties.

Turklāt dāvanas vērtība var būt simboliska, jo par konkrēto pakalpojumu iespējams arī piemaksāt klāt., tāpēc nav jāsatraucas par dāvanas izvēlēto summu.

4. Stilīga apģērba dāvanu karte

TRUDE ir lielisks latviešu zīmols, kas rada stilīgu un ļoti jauku apģērbu gan bērniem, gan pieaugušajiem. TRUDE savās kolecijās neskrien līdzi modei, bet piedāvā vērtības, ka vienmēr ir modē – praktiskums lietošanā, ērtums valkāšanā un kvalitāte izpildījumā.

Draudzene noteikti spēs sev izvēlēties kaut ko skaistu no šī veikala.

5. Fotosalona dāvanu karte

Foto Barons ir foto un apdrukas salons Rīgā, kas piedāvā atmiņas pārvērst par skaistām un kvalitatīvām foto kartiņām. Tā ir lieliska iespēja izdrukāt visspilgtākos mirkļus un notikumus ar draugiem un katram uzdāvināt dažas skaistākās bildes no kopīgām atmiņām.

Foto un apdrukas salonā Fotobarons iespējams izvēlēties arī dažādas oriģinālas dāvanas, uz kurām ērti uzdrukāt fotogrāfijas vai svētku novēlējumus.

Lai silti un gaiši svētki!