Grāmata par ceļošanu

grāmata par ceļošanu

Grāmata par ceļošanu ir iedvesmojoša dāvana gan aizrautīgiem ceļotājiem, gan tiem, kas par tādiem vēl tikai sapņo kļūt. Šī ir lieliska dāvana vecākiem, skolotājai un absolventam dzimšanas dienā vai izlaidumā.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Grāmata – labākā ceļošanas alternatīva

Grāmatas spēj mūs aizvest uz pavisam citu pasauli. Lai arī nu jau pasauli ir pārņēmušas digitālās ierīces, veidojot aizvien interesantākus raidījumus un filmas, grāmatas joprojām notur savu pozīciju. Cilvēki lasa grāmatas, jo tās piedāvā izdzīvot aprakstīto pašam.

Grāmatas par ceļošanu ir īpaši vērtīgas tiem, kas nezina, kur lai aizceļo vai dažādu iemeslu dēļ nespēj ceļot. Tādā gadījumā grāmata par kādu aizraujošu ceļojuma galamērķi, tā vēsturi, kultūru, iedzīvotāju paradumiem un tradīcijām, skaistākajiem apskates objektiem un dabas skatiem ir lielisks veids, kā sajusties tur uz vietas. Vai tieši otrādi – sajust motivāciju doties aizraujošā ceļojumā un apskatīt ceļojuma vietu paša acīm!

Iedvesmojoša dāvana

Iedvesmojoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļauj sapņot par skaistām lietām un motivē tās piepildīt par realitāti. Iedvesmot otru cilvēku ir tik skaisti – tas uzreiz sagādāto dāvanu padara arī par ļoti īpašu un personīgu, jo, lai dāvanas saņēmēju patiesi iedvesmotu, ir jāzina viņa gaume un intereses. 

Zinot, ka dāvanas saņēmējs ļoti vēlas ceļot, taču pagaidām kādu iemeslu dēļ to nespēj, viņš var ceļot ar grāmatu palīdzību. Iedvesmojoša dāvana ļaus izzināt jaunas vietas, to kultūru un vēsturi.

Dāvanas sniegtā vērtība

Grāmata par ceļošanu

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Aizraujoša lasāmviela

Saņemot dāvanā grāmatu par ceļošanu, dāvanas saņēmējs iegūs aizraujošu lasāmvielu, kas ļaus viņam gremdēties skaistos sapņos. Lasīt ikdienā ir ļoti svarīgi, jo tas paplašina mūsu katra redzesloku, uzlabo vārdu krājumu un smadzeņu darbību.

Tāpēc ir svarīgi atrast katram interesejošu lasāmvielu, jo tikai tā rodas patiesa bauda lasīt un uzzināt vairāk par sev interesējošu vielu.

Spēja sapņot un plānot

Grāmatas par ceļošanu var būt dažādas. Tās var sastāvēt no aprakstiem par dažādām valstīm un to apskates objektiem, vēsturi, iedzīvotājiem utt, taču grāmata par ceļošanu var būt arī ceļot mācoša. 

Noderīga dāvana ceļotājiem varētu būt par dažādiem ieteikumiem, no kā uzmanīties ceļojot, kā sevi nodarbināt garos pārbraucienos, kā vislabāk sapakot somas vai koferus utt. Lai arī pieredze un pašu pieļautās kļūdas reizēm tiešām ir labākais mācītājs, tomēr patīkami no sliktām pieredzēt izvairīties un būt tām soli priekšā.

Ko ņemt vērā

Grāmata par ceļošanu

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Piešķir dāvanai īpašu vērtību

Lai dāvanu padarītu vēl īpašāku, iespējams tai pievienot klāt kādu papildinājumu – ceļošanai noderīgu aksesuāru vai gadžetu, piemēram. Tas vēl vairāk motivētu dāvanas saņēmēju saņemties un doties aizraujošajā ceļojumā.

Tomēr ja dāvanas saņēmējs nespēj doties uz to valsti vai salu, tad lieliska dāvana varētu būt kāds nieciņš, kas atgādina par to valsti. Tad kopā ar izlasīto grāmatu, apskatītajām bildēm un iegūto suvenīru tiešām rastos sajūta kā pēc skaista ceļojuma.

Padomā par vietu, ko dāvanas saņēmējs sapņo apceļot

Izvēloties grāmatu par kādu ceļojuma galamērķi, ņem vērā dāvanas saņēmēja vēlmes un turpmākos plānus. Iespējams, viņa prāts jau ir fokusēts uz kādu konkrētu valsti vai salu, ko gribētos apceļot. Tad dāvana būs daudz vērtīgāka un liksies arī personiskāka.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Vecākiem

Ceļojumu piesātināta grāmata varētu būt lieliska dāvana vecākiem. Īpaši tad, ja viņiem pašiem doties garos ceļojumos īsti nepatīk un tomēr viņi labprāt nepalaiž garām ziņas un informācija par citām pasaules vietām.

Māsai un brālim

Ceļot kāriem ģimenes locekļiem, īpaši brāļiem un māsām, grāmata par ceļošanu varētu būt lieliska motivācija doties uz kādu skaistu vietu.

Draudzenei

Ar draugiem bieži vien izdodas vislabākie ceļojumi –pilni ar jautrību un dažādiem piedzīvojumiem. Dāvanā grāmata par ceļošanu varētu būt labs mājiens nākamajam piedzīvojumam kopā.

Skolotājai

Arī skolotājām ir jāatpūšas un jāizvēdina galva, taču ne vienmēr par to atceramies. Lai atgādinātu arī skolotājai, ka viņa ir pelnījusi skaistu ceļojumu, grāmata par to būtu jauks piemērs.

Absolventam

Pēc absolvētās skolas vai universitātes labākais, ko iespējams izdarīt, ir doties ceļojumā un uzsākt jaunu dzīves lappusi ar aizraujošām sajūtām un pirmajiem iespaidiem. Lieliska dāvana jaunajam absolventam.

Kur pirkt dāvanu

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Vienkāršā čaļa piedzīvojumi Dienvidamerikā

Oriģināla grāmata par ceļošanu varētu būt Žiga ceļojumi grāmata Dienvidamerika pāris mēnešos.

Tas būs aizraujošs stāsts par vienkāršā čaļa ceļojumiem, bez greznām viesnīcām, dārgiem atribūtiem, jahtām, pārlidojumiem un lielām izmaksām. Patiess stāsts no dzīves kā uzdrīkstēties, un doties ceļot nezinot ne valodu, ne kultūru, un ar ierobežotu budžetu. Galvenais, ka Žiga ceļa somā ir pats svarīgākais – pozitīvisms, kas ļauj pasmaidīt par ikdienišķām lietām.

Ar grāmatas starpniecību būs iespēja paviesoties lielākajā daļā Dienvidamerikas valstu. Tās būs kā attālināts ceļojums vai labs sākums sava ceļojuma plānošanai.

Grāmatu varat iegādāties rakstot Žiga Ceļojumi Facebook.