Galda spēles – dāvana kopīgi pavadītam laikam

galda spēles

Galda spēles ir izglītojoša dāvana svētkos tiem, kam patīk jautri pavadīt kopīgu laiku ar saviem mīļajiem tuviniekiem, vienlaikus asinot prātu un ļaujoties veselīgam sacensību garam. Šī ir lieliska dāvana bērniem, pārim, kolēģim.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Aizraujošas spēles visai ģimenei

Aizrautīgs laika pavadīšanas veids, kas mums katram asociējas ar bērnību, ir galda spēļu spēlēšana. Tādas klasikas kā Riču raču, Cirks un Monopols ir zināmas ikvienam.

Monopols pat ir iemantojis statusu par īpaši lielu sāncensību izraisošu spēli – to var spēlēt stundām ilgi un katra spēlētāja liktenis var mainīties pāris gājienu laikā. Tieši tas ir visinteresantākais faktors, kāpēc galda spēles gribās spēlēt atkal un atkal. Pierādīt sev pašam un apkārtējiem, ka uzvara var būt tava.

Turklāt galda spēles attīstās un nu jau veikalos ir pieejami desmitiem dažādu spēļu. Populārākās mūsdienās noteikti ir UNO kārtis, Sabotieri, Scrabble vārdu spēle, Katanas ieceļotāji, Jenga, Alias un daudzas citas. Galda spēles ir spējušas saglabāt savu aktualitāti arī digitālajā laikmetā, kad visas spēles iespējams spēlēt viedtālruņos un citos ekrānos. Tāpēc ir droši teikt, ka galda spēles (līdz šim) laiks neietekmē.

Izglītojoša dāvana

Galda spēles ir galvenokārt izglītojoša dāvana. Tā liks dāvanas saņēmējam izkāpt ārā no telefona ekrāna un paspēlēt lieliskas spēles jautrā kompānijā.

Turklāt mūsdienās ir pieejamas daudzas interesantas spēles, kas liek būt atjautīgam un zinošam. Piemēram, spēlē Latvija ir jāpierāda savas zināšanas par dzimtenes notikumiem un ģeogrāfiju. Tā var kalpot par jautru un interesantu veidu, kā iemācīties kaut ko vērtīgu par savu zemi.

Dāvanas sniegtais rezultāts

galda spēles

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Izklaide no mājām

Galda spēļu lielākā priekšrocība ir tas, ka tās atnes jautrību jebkurā vietā. Nav jādodas nekur tālu vai uz kādu īpašu galamērķi, lai paspēlētu galda spēles. Tā ir aktivitāte, kas nes prieku no pasu mājām un ir pieejama jebkurā brīdī.

Kad ārā drūms laiks un nekur iet negribās, tad iespējams pakavēt brīvo laiku ar kādu aizraujošu galda spēli.

Kopīgi pavadīts laiks

Jebkura spēle ir jautrāka tad, ja piedalās vairāki spēlētāji. Reizēm pat ar diviem spēlētājiem nepietiek, jo paliek pārāk garlaicīgi. Tāpat ir arī ar galda spēlēm – lai tās nestu patiesu prieku un aizrautību, ieteicams tās spēlēt komandās ar vairākiem dalībniekiem.

Spēļu vakari kopā ar draugiem vai ģimeni vienmēr izvēršas par īstu notikumu. Dalīšanās komandās un veselīgs cīņas gars vien uzlabo savstarpējās attiecības, jo galu galā tiek pavadīts kvalitatīvs laiks kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem.

Asina prātu

Galda spēles nebūtu ilglaicīgi interesantas, ja tās būtu pavisam vienkāršas. Tāpēc galda spēles ir pieejamas gan daudzos veidos, gan arī atšķirīgos līmeņos un vecumos. Spēlējot izaicinošas spēles, tās asina prātu, trenē atmiņu un uzmanības noturību, kā arī liek būt atjautīgam.

Uzlabojot vispārējo smadzeņu darbību, tās liek arī labi pavadīt laiku – smieties, priecāties par uzvarām un visādiem notikumiem, atbrīvojot no stresa un nomāktības.

Ko ņemt vērā, dāvinot galda spēles

galda speles monopols

Dāvinot galda spēles, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Spēlei atbilstoša auditorija

Izvēloties galda spēli, ir jāpiedomā par dāvanas saņēmēja interesēm un to, kādas spēles viņam patiktu spēlēt. Iespējams, kāds novērtētu klasikas, kas liek asināt prātu un domāt par stratēģiju, kā šaha spēle.

Taču, iespējams, kādam citam šī spēle šķistu garlaicīga un viņam labāk patiktu kas modernāks, piemēram, kāršu spēle Cards Against Humanity. Taču kādu citu šī spēle varētu arī aizvainot. Tāpēc ir jāņem vērā auditorija, kas potenciāli šo spēli spēlēs.

Vecuma ierobežojumi

Vēl jāņem vērā vecuma ierobežojumi – tas atkal saistīts ar spēlētāju auditoriju. Ja dāvana tiek meklēta bērniem konkrētā vecuma posmā, tad uzdāvinot pārāk sarežģītu dāvanu, prieks neradīsies. Būs jāgaida vairāki gadi, kamēr šī spēle bērniem kļūs aktuāla.

Atkārtota dāvana

Tāpat ļoti svarīgi ir parūpēties par to, vai šāda spēle dāvanas saņēmējam jau nav mājās. Rastos ļoti neērta situācija, ja uzdāvinātā dāvana tās saņēmējam jau būtu mājas plauktā un prieks par saņemto noteikti nerastos.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Draugiem

Šī ir lieliska dāvana, ko dāvināt saviem draugiem svētkiem. Kopīgi pavadot brīvo laiku un rīkojot galda spēļu vakarus, noteikti ir radusies nojausma par nākošo galda spēli, kas visiem kopā ir jāizmēģina.

Kolēģiem

Šī ir piemērota dāvana arī kolēģim, jo galda spēles ir ļoti universāla dāvana. Īpaši, ja tiek pasniegta dāvanu karte – tā ir praktiska, interesanta un profesionāla dāvana saviem darbabiedriem.

Bērniem

Lai arī vairākums mums zināmo galda spēļu bērniem varētu nešķist interesantas, tomēr jāņem vērā, ka ir dažādas galda spēles, kas paredzētas arī bērniem.

Piemēram, mums visiem labi zināmais Cirks – spēle ir elementāra, taču uzvara ir balstīta uz veiksmi. Tas nozīmē, ka šo spēli var spēlēt arī bērni, tādā veidā padarot vakaru ģimenes lokā par aizraujošu piedzīvojumu.

Pārim

Pārim, kas dzīvo kopā un bieži vien rīko galda spēļu vakarus, noteikti patiks jauns papildinājums kolekcijai.

Kur pirkt dāvanu

galda spēles dāvana

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Brain Games dāvanu karte

Galda spēļu veikals Brain Games piedāvā vienu no plašākajām spēļu izvēlēm visā Latvijā. Visērtāk jau tomēr galda spēles var uzdāvināt ar dāvanu karti. Piemēram, dāvanu karte Brain Games ļaus jubilāram pašam izvēlēties galda spēli, kas viņam mājās vēl nav.

220.lv interneta veikals

Populārajā interneta veikalā 220.lv ir plašs galda spēļu piedāvājums dažādiem vecumiem. Tur atradīsi tādas klasikas kā šahs un vēl daudzas citas galda spēles. Tās ir piemērotas gan prāta pamežģīšanai, gan arī aizrautīgai izklaidei jau no jauna vecuma.

Latvijā ražotas galda spēles no BubblePlay.lv

BubblePlay piedāvā galda spēles ražotas Latvijā, kas spēj ienest jaunas emocijas kā ballītē, tā arī kādā mierīgā izbraucienā ar ģimeni. Spēles spēs aizraut ikvienu, jo tās paredzētas dažādām gaumēm.

Lai labi pavadīts laiks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *