Kvesti – izaicinājums, ko atrisināt kopā

kvesti

Kvesti jeb izlaušanās istabas ir izklaidējoša dāvana, kas tās saņēmējam ļaus aizraujoši pavadīt savu brīvo laiku, kā arī trenēt domāšanu un atjautību ar saviem līdzi paņemtajiem draugiem vai ģimenes locekļiem. Šī ir lieliska dāvana vecākiem Ziemassvētkos, absolventam izlaidumā, draugiem un kolēģim dzimšanas dienā.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Kvesti jeb izlaušanās istabas

Kvesti ir aizraujoša aktivitāte, ko veikt grupās parasti no diviem līdz četriem cilvēkiem. Tās mēdz saukt arī par izlaušanās spēlēm, jo spēles būtība ir vienas stundas laikā tikt ārā no slēgtas telpas. Lai to paveiktu, nepieciešams sekot līdzi dažādām norādēm, risināt mīklas, meklēt atslēgas un kopīgi nonākt pie atbildes, kā izlauzties no telpas.

Spēles tematika katrā kvestā ir dažāda un iespējams iejusties tādos tēlos kā burvji, zagļi un laupītāji, spiegi un detektīvi, profesori un skolotāji, un daudzi citi. Pirms spēles tās dalībnieki tiek iepazīstināti ar stāstu par saviem tēliem un veicamo uzdevumu, lai vairotu realitātes sajūtu un spētu pilntiesīgi iejusties spēles varoņu lomās.

Pēc žanriem un radītās noskaņas, kvestu spēles var būt gan jautras un amizantas, gan noslēpumainas un pat šausmu pilnas. Katram iespējams atrast kādu kvestu, kas atbilst vēlmēm un interesēm.

Izklaidējoša dāvana

Izklaidējoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļauj piedzīvot ko aizraujošu un patiesi interesantu. Šīs dāvanas galvenais mērķis ir dāvanas saņēmēju izklaidēt un ļaut viņam pavadīt pēc iespējas labāk savu brīvo laiku.

Kvesti noteikti ir izklaidējoša dāvana, kas vienlīdz arī attīsta loģisko domāšanu. Tas ir jautrs pasākums, kas noteikti vismaz reizi dzīvē jāpiedzīvo katram. Veids, kā uzdāvināt aizraujošu aktivitāti un kopīgi pavadītu laiku, noteikti ir kvesti.

Dāvanas sniegtā vērtība

interesanti kvesti

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids

Kvesti nenoliedzami ir interesants un aizraujošs laika pavadīšanas veids. To noteikti vērts izmēģināt vismaz vienreiz un, kas to lai zina, varbūt pēc tam radīsies vēlme izmēgināt visus pieejamos kvestus.

Spēles process ir patiešām aizraujošs – meklējot norādes un veidus, kā izlauzties no istabas, rodas veselīga adrenalīna deva. Sekojot līdzi laikam, intriga pieaug un spēlei veltītais laiks liek pasteigties, domāt ātrāk un kļūt atjautīgākam. Šī ir lieliska izklaide ārpus mājas, ko izmēģināt brīvā laika brīdī.

Trenē domāšanu un atjautību

Izklaušanās spēles ievērojami trenē domāšanu un atjautību, uzlabojot smadzeņu darbību. Uzdāvinot kādam svētkos kvesta izaicinājumu, tu parūpējies par to, ka dāvanas saņēmējs ne vien aktīvi pavadīs savu brīvo dienu, bet arī liks savām smadzeņu šūnām padarboties.

Bieži vien visu savu energiju un prātu mēdzam koncentrēt uz vienu lietu – konkrētiem uzdevumiem skolā vai projektiem darbā. Lai ieviestu pārmaiņas un ļautu prātam padarboties neierastā virzienā, kvesti patiešām ir lieliska opcija. Iejūtoties detektīva vai kāda burvja lomā, noteikti mainīsies domāšanas process un, iespējams, izdosies aizsniegt tās prātā noslēptās atmiņas, kas ikdienā netiek pielietotas.

Laiks kopā

Un, protams, kvestu būtu garlaicīgi un arī apgrūtinoši iziet vienam pašam. Lielu vērtību šajā spēlē sniedz dāvanas saņēmēja līdzi paņemtie cilvēki. Tāda veidā šīs spēles laikā tiek jautri pavadīts laiks, kas vienlīdzīgi tiek izbaudīts ar fantastiskiem cilvēkiem. Kopā iespējams atklāt jaunas lietas, trenēt spējas sastrādāties komandā. Ja vēlies uzzināt kurš no jums ir visatjautīgākais, tad dodies uz sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Ko ņemt vērā

izlaušanās spēle

Dāvinot kvestus, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Kvesta tematika

Ir daudzi universāli kvesti, kas patiktu ikvienam. Tomēr, nezinot dāvanas saņēmēja intereses, iespējams, nevajadzētu izvēlēties ko ekstrēmu kā, piemēram, šausmu žanra spēli.

Komandas skaits

Kvesti var būt lieliska dāvana, ko uzdāvināt vairākiem cilvēkiem vienlaikus. Un tomēr vērā jāņem konkrētā kvesta pieļaujamais dalībnieku skaits. Parasti tas domāts līdz 4 personām, taču par to vajadzētu painteresēties iepriekš pirms dāvana tiek uzdāvināta, piemēram, 6 cilvēku kolektīvam.

Vecumam atbilstoša spēle

Tāpat nepeiciešams parūpēties par to, lai spēle atbilst vecumam. Šis punkts ir vairāk domāts par kvestu dāvināšanu bērniem. Ir dažādi kvesti, kas pielāgojami arī bērnu grupai. Tādā gadījumā viņiem dodas līdzi palīgs – animators, kas palīdz ar uzdevumu izpildi un kvests tiek vienmēr iziets līdz galam, lai bērni izjustu uzvaras garšu. Tomēr par šādu vecumam atbilstošu spēles pieeju vienmēr ieteicams painteresēties uzreiz.

Kādos svētkos piemērota

kvests kolēģiem

Katrai dāvanai ir sava īpašā vērtība, ko vēlamies sniegt konkrētā gadījumā. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādos sveikšanas gadījumos šī dāvana varētu būt piemērota.

Universāla dāvana svētkos

Kvesti jeb izlaušanās spēle ir dāvana, kas iepriecinās jebkuros svētkos. Jārēķināš tikai ar to, ka kvesta aptuvenā cena svārstās ap 50 EUR. Tapēc tā būtu piemērota dāvana kādam dzimšanas dienā vai arī, ja lielākai grupai, tad, piemēram, darbiniekiem Ziemassvētkos.

Šī ir dāvana, kas garantē jautrību un kopīga laika pavadīšanu ar saviem mīļajiem tuviniekiem vai kolēģiem. Katrs brīvais brīdis ir ta vērts, lai saliedētos un kopā risinātu noslēpumainās kvestu mīklas.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Draugam vai draudzenei

Kvestus visjautrāk ir iziet foršā kompānijā, tāpēc vislabākie sabiedrotie noteikti būs draugi. Turklāt draugi šo iespēju arī novērtēs. Reizēm esam darbu aizņemti un draugu satikšanai vairs neatliekam tik daudz laika. Tad nu kvesta spēle varētu būt lieliska izdevība visiem atkal satikties un kopīgi izmēgināt spēkus viena mērķa labā.

Vecākiem

Ja tavi vecāki ir piedzīvojumu kāri un labprāt izmēģina ko jaunu, tad kvests vecākiem kā Ziemassvētku dāvana varētu būt izcila ideja!

Kolēģim vai darbiniekiem

Strādājot vienā komandā un uzņēmumā, svarīgi ir veidot profesionālu, taču uzticamu saikni ar saviem darbiniekiem un kolēģiem. Tieši tāpēc kvests var būt viens no šādiem saliedējošiem darba pasākumiem un laba dāvana kolēģim.

Absolventam

Pēc skolas pabeigšanas, absolventam noteikti gribēsies atpūsties un mesties iekšā foršos piedzīvojumos. Kvests var būt viens no tiem!

Bērniem

Un, protams, vispašsaprotamākā saņēmēju grupa, kas vienmēr novērtēs spēles kā laika pavadīšanas iespēju – bērni. Ņemot vērā bērnu īpaši plašo iztēli, izlaušanās spēle viņiem paliks atmiņā vēl ilgi. Tas būs kā varens piedzīvojums, par ko viņi pēcāk varēs stāstīt ģimenei un draugiem – kas tik netika piedzīvots, atklāts un kopīgiem spēkiem paveikts.

Kur pirkt kvestu dāvanu karti

Aizraujošus un jautrus kvestus iespējams iegādāties FromMe dāvanu sadaļā Kvesti. Tajā apkopoti lieliski un labi pārdomāti kvesti gan lieliem, gan maziem.

Kvestu istabas NOGAME

No Game kvestu istabas

Izlaušanas istabās spēlētājam tiek dotas tikai 60 minūtes, lai pārbaudītu savas spējas. Ja nepaspēsj, spēle tiks apstādināta.

Kvestu istabās ir jārisina uzdevumi, jāmeklē atslēgas, kuras aizvedīs pie iespējas, lai izkļūtu laukā. Dažādas uzdevuma tēmas, dažādas grūtību pakāpes, dažādas emocijas. Kvestu istabas ir jautras un garlaicīgi nebūs nevienam.

Escape room kvesti XRoom.lv

Escape Room dāvanu karte

Aizraujoša intelektuāla spēle komandai (2 – 5 cilvēki). Dāvanas saņēmējs kopā ar draugiem, kolēģiem vai studiju biedriem tiek ieslēgts vienā no istabām. Kopīgiem spēkiem nepieciešams meklēt norādes, risināt dažādus uzdevumus, mīklas. Visdažādākās istabas – Noslēpumu māja, Džeimss Bonds un bankas laupīšana, Harijs Poters un slēgtā istaba.

Aplūko arī šādas dāvanu idejas:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *