Ziedot – palīdzēt dāvanas saņēmēja vārdā

ziedojums kā dāvana

Ziedošana vienmēr ir bijusi aktuāla, taču mūsdienās kļūst ar vien vienkāršāka un pieejamāka. Ziedošana dāvanas saņēmēja vārdā ir veids, kā iepriecināt dāvanas saņēmēju un palīdzēt kādai labdarības organizācijai piepildīt sapņus.

Ziedošana kļūst ar vien aktuālāka

Ziedošana kādai labdarības akcijai vai tiešā veidā tiem, kam tas ir nepieciešams, vienmēr ir bijusi godpilna lieta, kurā iesaistīties. Tā ir nesavtīga palīdzēšana tiem, kam tas patiešām ir nepieciešams. Digitālais laikmets padara ziedošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku. Palīdzību iespējams sniegt jebkuram cilvēkam vai organizācijai jebkurā pasaules malā. Tas izdarāms vien pāris klikšķu laikā, padarot ziedošanu par pavisam vienkāršu darbību.

Turklāt ziedot iespējams visdažādākajos veidos, ne tikai ar naudas līdzekļiem. Ziedot nozīmē būt labam un ikdienā kādam palīdzēt – izsalkušam bezpajumtniekam pasniegt pretī siltu tēju ar smalkmaizīti, nodot nevajadzīgos apģērbus ziedošanas konteinerī, aizvest uz dzīvnieku patversmi barību vai savas vecās segas un dvieļus. Un veids, kā ziedošanu pārvērst par dāvanu, ir veikt ziedojumu dāvanas saņēmēja vārdā.

Ziedojums dāvanas saņēmēja vārdā

Ziedojot un palīdzot kādam, kam tas ir nepieciešams, tu spēj raisīt patiesu prieku. Palīdzēt citiem ir cilvēku dabā. Ziedojot dāvanas saņēmēja vārdā, tu iepriecināsi arī viņu, jo kuram gan nepatīk darīt labu? Šī ir lieliska dāvana gadījumā, ja dāvanas saņēmējam viss nepieciešamais jau ir, dāvanu izvēlēties ir grūti un bezjēdzīgi.

Īpaši, ja jubilārs jau iepriekš ir aktīvi iesaistījies un sekojis līdzi kādai labdarības akcijai. Tādā veidā tu zini, kam palīdzēt dāvanas saņēmējs ir ieinteresēts visvairāk. Tās var būt organizācijas, kas palīdz citiem – pamestiem dzīvniekiem, nabadzīgām daudzbērnu ģimenēm, bezpajumtniekiem utt. Vai organizācijas, kas cīnās par taisnību – dzīvnieku tiesībām, ar klimata pārmaiņām saistītām aktivitātēm, palīdz dabas katastrofās nonākušajiem utt. Ir tik daudz veidu, kā darī labu. Cilvēki, kas vēlas palīdzēt citiem, daudz vairāk novērtēs to, ja dāvanas vietā tu spēsi izdarīt labu darbu un palīdzēt kādam citam.

Ziedošanas rezultāts

ziedošana

Ziedošana ir laba darīšana, kas sniedz ne vien pozitīvas un gandarījuma pilnas sajūtas tev un dāvanas saņēmējam, bet arī sniedz reālus rezultātus.

Palīdzības sniegšana

Pirmkārt, ar šo dāvanu tu palīdzēsi kādam, kam tas ir ļoti nepieciešams. Dāvanas saņēmējs būs bezgala pateicīgs un priecīgs, ka esi pieņēmis šādu izvēli. Reizēm mēdzam paši aizmirst par parastajām lietām, kas ikdienā ir jānovērtē – silta mājvieta, mīļie cilvēki blakus, pieejams tīrs ūdens un pārtika. Tas jau ir tik daudz reizes vairāk, nekā daudziem cilvēkiem pasaulē.

Turklāt ziedojumu var apvienot arī ar kādu simbolisku dāvanu. Cilvēki mēdz just kaunu par to, ka viņi nav spējīgi ziedot desmitus un simtus eiro kādai labdarībai, tāpēc izvēlas nedarīt to nemaz. Šāds uzskats ir ļoti aplams un netaisnīgs – katrs ziedotais eiro spēj uzlabot kādam dienu un bieži vien vispārēju dzīves kvalitāti.

Ziedošanas popularizēšana

Pēdējā laikā sociālajā medijā Facebook parādās ziedošanas funkcija, ko cilvēki izmanto savās dzimšanas dienās – dāvanu vietā viņi savus draugus aicina ziedot pašu izvēlētai labdarības organizācijai. Šis ir lielisks veids, kā aicināt citus ziedot un popularizēt šo darbību kā dāvanu. Tas ir jauns veids, kā svinēt savus svētkus un darīt citiem labu.

Bieži vien svētkos tiek sadāvinātas dāvanas tikai tāpēc, ka kaut kas ir jāuzdāvina – principiāli. Kā jau iepriekš noskaidrojām – ir cilvēki, kuriem tiešām ir jau viss nepieciešamais, jo viņi paši sev var atļauties sagādāt visu, ko sirds kāro. Kāpēc tad dāvanas vietā šī cilvēka vārdā neziedot kādai labdarības akcijai? Jo vairāk mēs ziedosim un dalīsimies ar šo iespēju, jo vairāk cilvēku pievērsīsies šai tradīcijai. Galu galā ziedojums dāvanas saņēmēja vārdā izmainīs pasauli – vismaz vienam cilvēkam vai dzīvniekam (atkarībā no izvēlētās labdarības) noteikti.

Gandarījuma sajūta

Un visbeidzot, veicot ziedojumu, abi ar dāvanas saņēmēju noteikti jutīsiet lielu gandarījumu un siltumu sirdī par paveikto. Vairākas labdarības akcijas pat norāda, kur katri 5 EUR vai 10 EUR nonāk un ko par šo naudas summu labdarības organizācija spēj iesākt. Redzot, ka pat 5 EUR spēj kādam palīdzēt, ir labākā sajūta pēc ziedojuma – zināt, ka esi palīdzējis kaut nedaudz.

Ko ņemt vērā, veicot ziedojumu saņēmēja vārdā

ziedojums

Pirms ziedot savus līdzekļus kādai organizācijai dāvanas saņēmēja vārdā, ir dažas lietas, par ko pārliecināties.

Izvēlies reālu labdarības organizāciju vai akciju

Pirms ziedot, pārliecinies par to, ka izvēlētā labdarība ir patiesa. Neskopojies ar brīvo laiku un velti šim mērķim nopietnu attieksmi. Veic izpēti par piedāvātajām labdarībām, atrodi ko tādu, kas dāvanas saņēmējam būtu patiesi svarīgi.

Atceries par dāvanas būtību

Ja jau esi nolēmis veikt ziedojumu saņēmēja vārdā, tad atceries par dāvanas būtību. Saglabā pārsteiguma elementu un uzdāvini dāvanas saņēmējam kādu pierādījumu par to, ka esi ziedojis. Vairākas labdarības krāj līdzekļus apmaiņā pret pašu taisītām aprocēm, T–krekliem vai kādiem gardumiem, kas varētu būt lieliska ideja dāvanai. Dažas labdarības organizācijas atsūta sertifikātus par veikto ziedojumu. Taču derēs arī skaisti iesaiņots ekrānšāviņš – tomēr svarīgākā būtība ir pašā ziedojumā un tas ir galvenais. Tomēr piedomā par veidu, kā to pasniegt dāvanas saņēmējam.

Kādos svētkos piemērota

Katrai dāvanai ir sava īpašā vērtība, ko vēlamies sniegt konkrētā gadījumā. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādos sveikšanas gadījumos šī dāvana varētu būt piemērota.

Ziedošana ir aktivitāte, kas ir vienmēr aktuāla un tai īpašu pamatojumu vai piemērotu laiku nevajag. Tieši tāpēc šī ir lieliska dāvana, kas piemērota jebkuram notikumam un svētkiem. Tā varētu būt lieliska dāvana gan dzimšanas dienā, gan vārda dienā, kad pieņemts dāvināt ko simbolisku. Un, protams, labo drabu laikā – Ziemassvētkos.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Ziedošana dāvanas saņēmēja vārdā ir dāvana, ko novērtēs patiesi labsirdīgi un nesavtīgi cilvēki. Tie var būt tavi draugi vai ģimenes locekļi, vai pat darba kolēģi. Tikai tu pats vari izsecināt, kurš šādu dāvanu novērtētu vairāk par jebko citu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *