Ideja dāvanai – 3 pašdarinātas Ziemassvētku dāvanas burkā

Ziemassvētki ir dāvanu laiks, kad gribās iepriecināt apkārt esošos cilvēkus ar ko oriģinālu un sirsnīgu. Reizēm vislabākās un personiskākās dāvanas ir tās, kuras var izveidot pats. Turklāt pašdarinātām dāvanām nav jābūt sarežģītām vai dārgām. Vairākas lieliskas dāvanas sanāks no pavisam ikdienišķa virtuves piederuma, kas mājās katram jau noteikti ir – burkas.

Jau gadiem ilgi ierasts, ka no burkām sanāk lieliskas krūzes – sulām, karstajām šokolādēm, augļu smūtijiem. Kopš aktuālāks paliek bezatkritumu dzīvesveids, gan dabai draudzīgāk, gan arī stilīgāk ir izmantot ilgtspējīgus iepakojumus, to starp, burkas. Un, ja jau tās ir piemērotas ne vien konservētiem gurķiem un tomātiem, bet arī dažādiem dzērieniem, kāpēc gan nepaeksperimentēt vēl tālāk un nemēģināt tās pārvērst par skaistu Ziemassvētku dāvanu?

Šajā rakstā lasi pamācības par 3 dažādiem veidiem, kā no parastas mājās esošas burkas izveidot lielisku svētku dekoru vai dāvanu ģimenei un draugiem.

Sniegots mežs tavā mājoklī

Ja pēc adventes vainaga darināšanas palicis pāri kāds egles vai priedes zars vai arī netālu no mājas ir kāds mežiņš, tad šī dāvanas ideja tev nesagādās nekādu problēmu. Tāpat kā svētkos pierasts gaisā sajust mandarīnu, piparkūku un kanēļa smaržas, tā arī vienmēr ziemai lieliski piestāvoša smarža ir meža svaigums. Ar šīs dāvanas ideju tev izdosies ienest šo svaigumu savās vai kāda cita mājās.

Lai izveidotu šo dekorāciju, tev būs nepieciešams:

1 stikla burka pēc vēlamā izmēra
Sāls
Caurspīdīga līme
Čiekuri, pīlādži, egļu un priežu zari
Biezs diegs vai lenta
Mākslīgā svece

1. Sāc ar piemērotas burkas atrašanu. Ņemot vērā, ka tas ir dekors, ar burkas lielumu var izpausties un izvēlēties to, kas mājas plauktiņā stāv neizmantots.

2. Nākamais solis dekorācijas izveidošanā ir sniega uzklāšana uz burkas. Protams, var sagādāt mākslīgo sniegu, izvēlēties kādus spīdumus vai jebkuru citu sastāvdaļu, kas līdzinās sniegam. Taču šajā piemērā sniegs ir izveidots ar sastāvdaļu, kas visiem noteikti ir mājās – sāli. Var izmantot gan smalko, gan rupjo sāli.

3. Lai sniegu piestiprinātu pie burkas, izmanto līmi. Vērts pieminēt, ka līmei jābūt tādai, kas pēc nožūšanas paliek caurspīdīga. Plānā kārtā ar otas palīdzību noklāj burkas augšpusi ar līmi un drupini virsū sāli līdz aptuveni burkas trešdaļai. Kad tas izdarīts, ieber pāris ēdamkarotes sāls arī pašā burkā, lai tajā veidotos neliela sniega kārta.

4. Kad burka ir piesnigusi, tad laiks ķerties klāt meža dekorācijām. Veido mazus meža pušķīšus, kombinējot dažādas lapas, zarus un čiekurus. Buntītes galā sasien ar izvēlēto diegu (lai padarītu dekorāciju skaistāku un piešķirtu tai elegantu noskaņu, iespējams izvēlēties sarkanu vai kās citas krāsas lenti) un piestiprini to pie burkas. Tad pārliecinies par to, lai arī diegu ap burku klātu sniegs.

5. Kad tas izdarīts, palicis vien izvēlēties mākslīgo sveci un ievietot to burkas apakšā. Sveces vietā iespējams eksperimentēt ar dažādiem suvenīriem, gaismas objektiem. Lieliski izskatītos arī mirdzošas gaismas virtenes vai mini lampiņas.

Šis ir ļoti skaists un arī lēts dekors, kas noteikti iepriecinās kādu svētkos. Pašdarinātās dāvanās ieguldītais laiks, pūles un labās emocijas vienmēr ir jūtamas!

Sniega bumba burciņā

Ikvienam no mums bērnībā ir bijusi sniega bumba – tāda, kuras iekšiņā ir kāda figūriņa un, bumbu sakratot, skatam paveras īsts sniegputenis. Rodas tik maģiska sajūta, skatoties uz šo mazo sniega bumbu. Šķiet, ka svētku sajūta uzrodas pati no sevis un tā vien gribās sākt dungot svētku dziesmas un saiņot dāvanas. Un, ja visas dāvanas vēl nav sagatavotas, tad šī pašdarinātās dāvanas ideja ļaus gan atgriezties bērnībā, gan izveidot ko jauku un sirsnīgu.

Lai izveidotu sniega bumbu burkā, tev būs nepieciešams:

Tīra burka pēc izvēles, ar vāku
Destilēts ūdens
Glicerīns (pieejams vairums aptiekās)
Figūriņa bumbas centram pēc izvēles
Spīdumi
Epoksīds
Smilšpapīrs

1. Pārliecinies par to, lai tava izvēlētā burka ir tīra un viscaur sausa. Jo mazāka burciņa tiks izmantota, jo piemīlīgāka dāvana izvērtīsies. Paturi prātā, ka sniega bumba būs jāsakrata, tāpēc milzīgu burku izvēlēties nav parocīgi. Tomēr visa burvīga slēpjas sniega bumbas mazajā izmērā, vieglumā un sniegotajā maģijā.

2. Izmantojot smilšpapīru, maigi novīlē burkas vāka iekšpusi, lai pie tās varētu piestiprināt izvēlēto centra dekoru (vari izvēlēties kādu mājās esošu suvenīru, plastmasas vai metāla eglīti, sala veci, kādu dzīvnieka figūriņu vai jebko citu) ar epoksīda palīdzību. Epoksīds ir spēcīgāka līme, kas palīdzēs figūriņai noturēties savā vietā ūdens un glicerīna ietekmē.

3. Ļauj epoksīda līmei pilnībā nožūt un uzreiz pēc tam piepildi burku ar tīru, destilētu ūdeni – ne gluži līdz augšai, atstājot aptuveni 3cm no burkas vāka nepiepildītus ar ūdeni.

4. Pievieno mazu pilīti glicerīna ūdenim. Ja pievienosi par daudz, tas ūdeni padarīs biezu un duļķainu, kas šajā gadījumā nav nepieciešams. Tāpēc, atkarībā no burkas izmēra, mēģini pievienot pareizo daudzumu. Tomēr domājams, ka vairāk par 1 pili nevajadzēs.

5. Tad pievieno spīdumus ūdenim. Izmanto tik daudz, cik sniega tu vēlētos redzēt savā burkā. Labāk izmantot tādus spīdumus, kas pēc iespējas vairāk atgādina sniega pārslas. Šeit darbojas radošā pieeja un tavas sniega bumbas pavēlnieks esi vien tu pats. Tādas detaļas, kā spīdumu apjoms vai veids, paliek pilnībā tavā ziņā.

6. Liec virsū burkas vāku ar tam klāt piestiprināto figūru, kārtīgi sakrati tikko izveidoto sniega bumbu un priecājies par maģisko rezultātu!

Cepumi, kas gatavi cepšanai

Ziemassvētku laiku, protams, nevar iedomāties bez piparkūkām, mandarīniem un karstās šokolādes. Šo sajūtu pavisam vienkārši var uzdāvināt arī citiem ar jau iepriekš sagatavotu cepumu recepti ar sastāvdaļām burciņā!

Šai dāvanai tev būs nepieciešams:

¾ tējkarotes cepamās sodas
½ glāzes brūnā cukura
½ glāzes šokolādes gabaliņu
1 ⅕ glāzes miltu
5 tējkarotes baltā cukura
½ tējkarote sāls
Konfektes un našķi pēc izvēles
Burka
Palielāka virtuves piltuve

1. Sāc ar tīras un sausas burciņas piemeklēšanu. Pirmajā kārtā liec miltus. Lai parūpētos par to, ka kārtas burkā ir vienveidīgas un izskatās kārtīgi, izmanto lielu virtuves piltuvi. Tas palīdzēs sauso sastāvdaļu skaistākai izkārtošanai.

2. Otro kārtu veido no brūnā cukura. Tad burkai pievieno trešo kārtu, kurā liec balto cukuru, sāli, cepamo sodu.

3. Visbeidzot pievieno burkai kārtīgu daudzumu šokolādes gabaliņu. Piepildi pāri palikušo burkas brīvo vietu ar konfektēm un tevis izvēlētiem našķiem, kas garšos labi cepumu pildījumā.

Dāvanu pasniedzot, painformē dāvanas saņēmēju, ka, lai pagatavotu cepumus, viņam masai būs jāpieliek klāt 1 ola, ½ glāze izkausēta sviesta un 1 tējkarote vaniļas ekstrakta. To var skaisti pierakstīt apsveikuma kartītē!

Lai izdodas pārsteigt ar šīm pašdarinātajām dāvanām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *