Labs darbs kā dāvana

labs darbs dāvana

Labs darbs ir lieliska dāvanas ideja svētkos taviem tuviniekiem. Ir vairāki veidi, kā uzdāvināt savu palīdzību un rezultātā dāvanai piešķirt īpašu vērtību, padarīt to par noderīgu, kā arī pavadīt vairāk laika kopā ar dāvanas saņēmēju.

Kā dāvana var būt labs darbs?

Piekopjot dāvināšanas kultūru, bieži vien esam pārņemti ar dāvanu materiālistisko pusi. Domājam par fiziskām dāvanām, kas iepriecinās – jauns apģērbs, aksesuāri, rotaslietas, elektropreces, grāmatas… Taču aizmirstam, ka dāvanu būtība ir darīt dāvanas daņēmējam labu – iepriecināt, pārsteigt un palīdzēt. Viena no idejām, kā dāvanai piešķirt jaunu vērtību, ir dāvanas vietā jubilāru apsveikt ar laba darba padarīšanu.

Domājot par to, kādu labu darbu paveikt, ir daudzi varianti. Protams, ziedojums kā dāvana dāvanas saņēmēja vārdā ir vien no opcijām. Par to vairāk lasi jau esošā rakstā Ziedot. Taču ir vēl vairākas iespējas, jāmāk tikai radoši pieiet šim procesam. Iespējams, labākā dāvana kādam varētu būt palīdzība dārza darbos, rudens vai pavasara talka, ballītes sarīkošana vai, piemēram, mājokļa iekārtošana. Ņem vērā savas prasmes un zināšanas, un tu noteikti kādam spēsi ar tām palīdzēt.

Noderīga dāvana ar labu nodomu

Labs darbs dāvanas vietā ir lielisks veids, kā pārsteigt kādu svētkos. Kādu, kam tiešām varētu noderēt palīdzīga roka neizsīkstošajā darāmo darbu kaudzē. Un vislabākais veids, kā šādu cilvēku iepriecināt, ir uzdāvināt kaut ko ar patiesu vērtību – kur ieguldīts laiks, pūles un pēc labi padarīta darba redzams arī rezultāts.

Dāvanas sniegtais rezultāts

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Dāvana ar īpašu vērtību

Labs darbs nav vienkārša dāvana. Tā sevī ietver rūpes un nesavtīgu vēlmi kādam palīdzēt, uzlabot garastāvokli, atvieglot ikdienu. Tā ir dāvana ar stāstu, kuru dāvanas saņēmējs noteikti kādu laiku vēl atcerēsies. Kā gan var aizmirst labus darbus, kas veikti tavā labā, turklāt tev īpašā dienā vai svētkos.

Noderīga dāvana

Labs darbs arī var būt dāvana, kas ir noderīga pašam dāvanas saņēmējam. Ja izvēlamies palīdzēt ar kārtošanas vai strādāšanas darbiem, tad dāvanas saņēmējam tas ievērojami atvieglos veicamo darbu sarakstu. Reizēm tieši tā viena brīvdiena ir lieliskākā dāvana, kāda var tikt sniegta. Turklāt bieži vien mēs baidāmies lūgt pēc palīdzības citiem, kad tas ir nepeiciešams. Tad nu, lūk, šāda dāvana jeb labs darbs būs noderīga palīdzība.

Laiks kopā

Dāvinot kādu labu darbu, iespējams pavadīt laiku kopā ar dāvanas saņēmēju. Gadījumā, ja dāvana tiek veikta kā palīdzīga roka kādos darbos, tas tiek darīts kopā ar dāvanas saņēmēju. Piemēram, ja tu izveido rudens talku jubilāra lauku teritorijā, tas ir noderīgs veids, kā pavadīt kopā laiku. Ja tu palīdzi kādam iekārtot mājokli, tu esi nemitīgā komunikācijā ar dāvanas saņēmēju. Šis kopā pavadītais laiks, komunicēšana un kopā būšana reizēm tiešām ir labākā dāvanas daļa.

Ko ņemt vērā, dāvinot labu darbu

labs darbs

Meklējot piemērotu dāvanu, ir jābūt pārliecinātam par to, ka dāvanas saņēmējs patiešām novērtēs un izbaudīs saņemto.

Piemērots labais darbs

Dāvinot kādam labu darbu, vispirms, protams, vērts pakomunicēt ar pašu dāvanas saņēmēju vai viņa tuviniekiem, lai noskaidrotu vai iecerētais darbs viņam tiešām sagādās prieku. Iespējams, ka, gribot labu, izdarīsi ko pilnīgi lieku. Piemēram, izlemjot vecvecākus iepriecināt ar mājokļa remontu, kuru viņi nevēlas, jo ir apraduši ar apkārtējām lietām, kas sagādā jaukas atmiņas. Tā vietā viņi labprātāk novērtētu palīdzību sezonas dārza darbos. Par šādām lietām labāk pārliecināties, pirms darīt.

Kādos svētkos piemērota

Katrai dāvanai ir sava īpašā vērtība, ko vēlamies sniegt konkrētā gadījumā. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādos sveikšanas gadījumos šī dāvana varētu būt piemērota.

Dzimšanas dienas dāvana

Dzimšanas dienās visa uzmanība un laba vēlējumi tiek raidīti jubilāra virzienā. Tas ir lielisks brīdis, kad izrādīt rūpes un palīdzēt kādos nozīmīgos darbos.

Gadadienas dāvana

Gadadienas dāvanā pasniegt kādu labu darbu varētu būt lieliska ideja. Īpaši kādam vecāka gadu gājuma pārim, kas svin savu gadadienu un kam varētu noderēt palīdzība.

Mātes diena

Māmiņdiena ir lielisks veids, kad pateikties savai mammai par visu, ko viņa tavā labā ir darījusi. Pienācis laiks atdarīt viņai ar to pašu – palīdzēt ar kaut ko, par ko viņa nelūdza. Apsveikt ar kādu labu darbu, kas atvieglos viņas ikdienu, iepriecinās un pārsteigs.

Ikdiena

Ne vienmēr ir nepieciešami svētki, lai pasniegtu tuviniekiem dāvanas. Īpaši jau labo darbu darīšanā – būsim visi labi, palīdzēsim tiem, kam tas ir patiesi nepieciešams. Tikai šādi ir iespējams vairot patiesu prieku un pateicību, kā rezultātā garantēts gandarījums.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Dāvana vecākiem un vecvecākiem

Labs darbs ir dāvana, kas īpaši piemērota vecākiem cilvēkiem. Tāpēc šī ir lieliska dāvana taviem vecākiem vai vecvecākiem. Ar katru gadu paliek ar vien mazāk lietu, ko viņiem vajadzētu. Viss, kas nepieciešams, jau ir sagādāts un sadāvināts. Tāpēc labākā dāvana varētu būt tieši palīdzība ikdienas darbos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *