Uzadīt siltu šalli

pašadīta šalle

Adīta šalle ir lieliska paštaisītā dāvana, kas tās saņēmējam sniegs siltumu ziemas mēnešos, unikālu apģērba gabalu un no sirds gatavotu apsveikumu svētkos. Šī ir īpaši mīļa dāvana, ko pasniegt Ziemassvētkos vai rudens/ziemas mēnešu jubilāriem dzimšanas dienās – mammai, tētim, brālim, māsai, sievai, vīram, skolotājai un citiem tuviniekiem.

Mīksta un silta šalle ziemai

Vasarai tuvojoties noslēgumam, jau sākam gatavoties tam, ka siltais laiks drīz būs aiz muguras. Priekšā vairāki mēneši aukstuma, drēgnuma un sala. Tam iepriekš jau kārtīgi jāsagatavojas un ja to var izdarīt mājas apstākļos – kāpēc nē? Paša adītas siltumlietas, apģērbi un aksesuāri ir lieliska dāvana, ko sagādāt gan sev pašam, gan saviem mīļajiem.

Šalle ir viena no svarīgākajām apģērba sastāvdaļām ziemas laikā. Tā pasargā no vēja un sala tā, kā neviena virsjaka to nespēj. Ir tik patīkami ap kaklu aptīt lielu, mīkstu šalli, kas maigi pasargā no aukstuma. Tā ir laba dāvanas ideja, ko kādam rudens vai ziemas jubilāram pasniegt dzimšanas dienā vai, piemēram, Ziemassvētkos.

Foršs veids, kā sarūpēt unikālu dāvanu, kas nāk no sirds.

Paštaisīta dāvana

Pašdarināta dāvana ir tāda, kas tās saņēmējā rada īpašas emocijas. Ir skaidrs, ka paštaisītas dāvanas radīšanas procesā ir bijis ieguldīts laiks, pūles un enerģija. Tas liek dāvanu novērtēt vēl vairāk un sajusties īpašam. 

Tieši tāpēc paštaisīti adījumi, kā šalle, ir lieliska dāvana. Tā ir noderīga, jo ikdienā tiks izmantota lielāko gada daļu. Un tāpat dāvanā neizpaliek arī mīļums un sirsnīgums, ko sniedz dāvanas paštaisīšana. Ir tik daudz veidi, kā šalli personalizēt un padarīt to piemērotu tikai un vienīgi svētku jubilāram, viņa gaumei. Tas arī tiks novērtēts visvairāk.

Dāvanas sniegtā vērtība

pašadīta šalle

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Mīksta un silta ziemas mēnešos

Dāvanas galvenā vērtība ir tās praktiskais pielietojums. Ir svarīgi uzdāvināt tādu dāvanu, kas tās saņēmējam sniegs pielietojumu – lieliskas emocijas, kādu aktivitāti vai pielietojumu ikdienā. Šalle būs mīksts un silts ziemas sabiedrotais, kas pasargās no aukstuma un vienlīdz kalpos par stilīgu aksesuāru.

Pašdarināta un unikāla

Pašam uzadot šalli un pasniedzot to jubilāram ar piezīmi, ka šalle ir paša rokām taisīta, dāvanai uzreiz tiek pievienota emocionālā vērtība. Apziņa, ka nevienam citam šāda pati šalle nav, jubilāram ļaus sajusties īpaši mīlētam. Ir tik patīkami apzināties, ka kāds tavas dāvanas veidošanā ir pavadījis savu brīvo laiku un radošo enerģiju. Centies, lai sarūpētu skaistu dāvanu tieši tev.

Ar sirdi un mīlestību gatavota

Jebkura dāvana, kas tiek gatavota paša rokām, ir no sirds darināta. Tā doma vien, kas rodas vēloties kādma pasniegt ko paša darinātu, liecina par rūpēm. Tas pats princips darbojas arī pretējā virzienā – kad saņemam pašdarinātu dāvanu, uzreiz ir tik patīkami. Tik jauki apzināties, ka sveicējs ir veltījis savas pūles un iemaņas tavas dāvanas sagatavošanā. 

Ko ņemt vērā

pašadīta šalle

Dāvinot šādu dāvanu, ir pāris lietas, ko ņemt vērā.

Izvēlies mīkstu un ādai patīkamu materiālu

Ja esi nolēmis pats uzadīt šalli, tad pats arī esi noteicējs pār materiāliem, ko izmantosi. Dzija, ko izvēlēsies, būs noteicošā. Mums visiem ar bērnību asociējas raupjas un ādai kodīgas, nepatīkamas dzijas un adījumi. Mūsdienās ir daudz vienkāršāk atrast kvalitatīvu un vienlaikus mīkstu dziju. To arī ir svarīgi izvēlēties, lai šalli valkāt ir patīkami.

Padomā par jubilāra gaumi

Pirms ķeries klāt šalles adīšanai, padomā par dāvanas saņēmēja gaumi. Vērts piedomāt par krāsām, dizainu, kādu izvēlēsies. Vienmēr var uzadīt vienkāršu šalli – taisnas formas, vienas krāsas. Taču interesantāk būtu dāvanā saņemt ko tādu, ko grūtāk izveidot pašam – apaļo bezgalības šalli, piemēram.

Pārliecinies par šalles atbilstošu platumu un garumu

Un kad esi izvēlējies šalles formu, pārliecinies par atbilstošu tās platumu un garumu. Pārlieku īsas šalles nav iespējams aptīt apkārt kaklam tā, kā gribētos. Savukārt šalles, kas ir par garu, rada pretēju efektu – materiāla ir tik daudz, ka nav kur likt.

Kam piemērota

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Mammai

Vismīļākās dāvanas parasti saņemam tiesi no mammas. Tad šoreiz vērts apgriezt situāciju otrādāk iepriecināt viņu ar ko paša darinātu – foršu šalli mammai svētkos.

Vecākiem

Līdzīgas šalles var būt laba dāvana arī abiem vecākiem kopā, piemēram, Ziemassvētkos. Šāda dāvana noteikti būtu noderīga arī tētim!

Brālim un māsai

Paša veikumus patīkami būs parādīt arī savai māsai vai brālim. Un, ja vēl izdosies iepriecināt un trāpīt mērķī ar gaumes jautājumu, prieki būs abiem.

Bērniem

Maziem bērniem vairāk kā visiem citiem ir nepieciešams siltums un komforts. Šādu dāvanu novērtēs gan mazie, gan arī viņu vecāki.

Sievai

Ja esi apguvis adīšanu vai kādu citu radīšanas metodi, piemēram, šūšanu vai tamborēšanu, šalle ir fantastiska dāvana sievai. Viņa to ļoti novērtēs.

Vīram

Un galu galā vīrieši bieži vien mēdz teikt, ka var iztikt arī bez šalles, cepures utt. Pārliecini vīru par pretējo un uzdāvini viņam siltu šalli. Vīram būs prieks valkāt savas sievas darināto šalli!