Smilšu pulkstenis

Smilšu pulkstenis

Smilšu pulkstenis ir interesanta dāvana, kas tās saņēmējam ļaus izprast laika vērtību, uzlabos koncentrēšanās spējas, kā arī kalpos par stilīgu interjera dekoru mājoklī. Tā ir dāvana, kas piemērota plašam saņēmēju klāstam – sievietei, vīrietim, kolēģim, priekšniekam, kā arī bērnam, kas šobrīd mēģina veidot laika izpratni.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Pavisam citādāks laika uzņemšanas veids

Smilšu pulkstenis ir dāvana, kas uzreiz mums prātā nemaz neienāca, uzdūrāmies tai pavisam nejauši. Ja daudziem no mums klasiskais smilšu pulkstenis asociējas ar bērnību, tad tam ir pamats – kā izrādās, tos vislabāk var izmantot mācot bērniem izprast laika konceptu. Iespējams, tieši mūsu bērnības smilšu pulkstenis mums ir palīdzējis saprast laika vērtību.

Mūsdienās, protams, visu lietderīgo var apvienot ar skaisto. Smilšu pulkstenis var kalpot arī par stilīgu interjera dekoru, ir redzēti pat īsteni mākslas darbi smilšu pulksteņa veidolā. Vienu no tiem ievietosim raksta noslēdzošajā sadaļā.

Ir skaidrs, ka labs un glīts smilšu pulkstenis var kalpot par foršu dāvanu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tam ir daudz labas priekšrocības, kas papildinās ikdienu un palīdzēs veiksmīgāk koncentrēties darāmajiem darbiem.

Interesanta dāvana

Interesanta dāvana ir tāda, kas tās saņēmēju pārsteigs un neatstās vienaldzīgu. Tā ir dāvana, ko tās saņēmējs noteikti novērtēs un ar prieku pieņems. Par interesantu to var padarīt dāvanas īpašā specifika, piemēram, tas, ka šādu dāvanu nav ierasts dāvināt.

Katru gadu dzimšanas dienā un citos svētkos pārsteigt ar jaunu un ar vien interesantu dāvanu nebūs nav viegli. Iespējams, tas arī ir iemesls, kāpēc mēs ar tevi šajā rakstā esam satikušies. Smilšu pulkstenis ir interesanta dāvana, jo tā tiks izmantota jebkurā gadījumā – vai nu reāli pielietota laika mērīšanai, vai arī tik vien kā stilīgs dekors mājoklī. Abi gadījumi ir lieliski!

Dāvanas sniegtā vērtība

Smilšu pulkstenis dāvana

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Laika mērīšana

Smilšu pulksteņa galvenā vērtība un tas, kam šis rīks ir paredzēts galvenokārt, ir laika mērīšanai. Tas var būt noderīgi dažādās jomās. Saņēmējs varēs savu smilšu pulksteni lietot ne tikai intereses pēc un to vērot, bet arī trenēt savu spēju iekļauties laikā.

Varbūt tas ir kāds mājasdarbs, kam jāvelta laiks konkrētajā brīdī. Varbūt tas ir kāds cits pienākums, kura izpildīšana konkrētā laikā ne tikai motivē, bet arī sniedz gandarījumu rezultātā par paveikto. Smilšu pulksteņa izmantošana jebkurā gadījumā ir interesantāka par parasto hronometru, kas pieejams mums visiem telefonā.

Laika izpratne

Smilšu pulksteņi ir lieliska dāvana tiem, kam ir grūtības izprast laika konceptu. It īpaši aktuāli tas varētu būt bērniem. Te arī darbojas tas pats princips, ka hronometrs nebūs tik interesants mācīšanās veids, kā smilšu pulkstenis.

Ja bērns šobrīd mēģina apgūt laiku, tad ar smilšu pulksteni to varētu nodemonstrēt ļoti veiksmīgi. It īpaši tad, ja bērns labi uztver jaunu informāciju tieši no vizuālā aspekta. Tad varbūt pat var izvēlēties kādu smilšu pulksteņu komplektu, kur katrs no tiem atšķiras – pusminūte, minūte un piecas, piemēram.

Palīdzība koncentrēties 

Tik pat labi smilšu pulkstenis var būt noderīgs arī tiem, kas jau ir apguvuši laiku. Tas var kalpot par interesantu rīku, kā noturēt uzmanību un uzlabot savas koncentrēšanās spējas. Ir pieejami arī smilšu pulksteņi, kas apzīmē lielāku laika vērtību – aiziet līdz pat stundai, piemēram. Tad vizuālais attēlojums draudzīgi steidzina pabeigt iesākto laicīgi.

No vienas puses palīdzēt uzlabot koncentrēšanās spējas varētu arī smilšu pulksteņa vērošana vien. Tā var kalpot par meditāciju, jo visa sava uzmanība jāvērš tikai uz cauri plūstošajām smiltīm. Steigas pilnajā ikdienā arī dažas minūtes miera būs lielisks laiks, ko veltīt sev.

Stilīgs interjera dekors

Galu galā smilšu pulkstenis ir stilīgs aksesuārs, ko ieviest savā mājoklī. Domājams, ka no šajā rakstā esošajiem attēliem jau ir skaidrs, ka šis senais gadžets labi izskatās interjerā – gan mājās, gan ofisā. 

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Jo mazāks smilšu pulkstenis, jo īsāks laika posms

Parocīgs smilšu pulkstenis, ko varētu ērti apgriezt, nevarēs uzskaitīt stundas. Visbiežāk tie mēra pusminūti vai vairākas minūtes. Laikam jau iesakām izvēlēties saņēmējam atbilstošāko variantu. Ja dāvana paredzēta pieaugušajam, tad var izvēlēties laikietilpīgāko, taču bērnam pacietības nebūs tik daudz, tāpēc var izvēlēties arī pulksteni ar īsāku laika mērīšanas skalu.

Pārliecinies par dāvanas paskaidrošanu

Tāpat kā dāvanu ir ļoti svarīgi skaisti iesaiņot, ir svarīgi to arī labi un izteiksmīgi pasniegt. Mudinām uzreiz dāvanas saņēmējam arī paskaidrot savu izvēli, pieminot vai tā paredzēta labākai strādāšanai, laika aptveršanai. Vai varbūt tev licies, ka šī ir skaista dāvana, kas labi iederēsies saņēmēja darba ofisā kā dekorācija.

Kam piemērota šāda dāvana

Smilšu pulkstenis svētkos

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Sievietei

Smilšu pulkstenis varētu būt laba dāvana sievietei svētkos. Ja viņa spēj novērtēt skaistus interjera dekorus ar savu stāstu, tad šī varētu būt jauka dāvanas izvēle draudzenei vai māsai, piemēram.

Vīrietim

Vīrietim, kam patīk sevi izaicināt un vienmēr visu padarīt laicīgi, smilšu pulkstenis varētu kalpot par lielisku motivatoru. Varbūt tā būs forša dāvanas ideja brālim vai vīram nākošajos svētkos.

Kolēģim

Dāvana kolēģim, kas ļaus viņam uzlabot koncentrēšanās spējas darba vidē varētu būt smilšu pulkstenis. Kāpēc gan nepalutināt un neapsveikt kolēģi svētkos ar ko skaistu un vienlīdz arī ļoti noderīgu?

Priekšniekam

Tā kā smilšu pulkstenis ir viens no senākajiem laika noteikšanas rīkiem, tā ir lieliska dāvana arī priekšniekam. Tā ir lietišķa un ar pavisam elegantu eksterjēru, kas spējis saglabāt aktualitāti arī mūsdienās.

Bērniem

Un visbeidzot smilšu pulkstenis ir lieliska dāvana bērniem svētkos, jo to var izmantot kā mācību rīku.

Kur pirkt dāvanu

Smilšu pulkstenis

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Dekoratīvs smilšu pulkstenis no IKEA

IKEA ir veikals, kas specializējas mājokļa iekārtošanā un interjera objektos, tāpēc arī smilšu pulkstenis kā dekorācija ir pieejams viņu piedāvājumā. Tas ir pavisam vienkāršs, taču pieejams par draudzīgu cenu ikvienam interesentam. 

Smilšu pulksteņi no Etsy

Etsy, savukārt, atradīsi būtībā jebko, it īpaši, ja tiek meklēts kāds interjera objekts. Smilšu pulksteņus te atradīsi gan pavisam vienkāršus un elegantus, gan arī tādus, kas izskatās pēc retro versijas ar interesantiem papildinājumiem. 

Smilšu pulksteņa māksla okeānā

No smiltīm var veidot īstenu mākslas darbu, ko labi pierāda okeāna smilšu pulkstenis no Uncommon Goods mājaslapas. Tas ir lēni plūstošs okeāns, kura vērošana nomierina un palīdz atrast mirkli sev ikdienas steigā.

Alandeko zeltīto smilšu pulkstenis

Interjera dekoru veikalā Alandeko ir pieejams interesants smilšu pulkstenis, kura smiltis ir zeltītas. Tas uzreiz dekoram piešķir ļoti elegantu un noteikti unikālu noskaņu.

Lai izdodas atrast dāvanu!