Rubika kubs

Rubika kubs

Rubika kubs ir interesanta dāvana, kas tās saņēmējam palīdzēs uzlabot atmiņu, pacietību un virkni citu noderīgu īpašību. Tas ir aizraujošs prāta mežģis, kas patiks ikvienam mīklu entuziastam – tētim, brālim, māsai, kolēģim un varbūt pat bērniem.

Rubika kubs prāta asināšanai

Rubika kubs ir prāta mežģis, kas ir parādījies salīdzinoši nesen.  Kāds ungāru dizaina skolotājs un nopietns mīklu un prāta mežģu veidotājs Erno Rubiks 1974. gadā salika savu pirmo kubu puzli un sākotnēji nosauca to par Burvju kubu. Taču drīz vien šī spēle tika pārsaukta par Rubika kubu un to sāka tirgot veikalos 1980. gadā.

Tā ir pavisam vienkārša paskata spēle, jo ikvienam ir skaidrs, kā to spēlēt. Taču ne katram izdodas šo spēli salikt un pabeigt līdz galam. Visām kuba malām ir jābūt vienkrāsainām, bez citas krāsas kubiņiem. Tik elementāra spēle, taču ar tik augstu sarežģītības līmeni!

Šī varētu būt forša dāvanas ideja kādam gudriniekam, kam patīk sevi izaicināt.

Interesanta dāvana

Interesanta dāvana ir tāda, kas tās saņēmēju pārsteigs un neatstās vienaldzīgu. Tā ir dāvana, ko tās saņēmējs noteikti novērtēs un ar prieku pieņems. Šī ir tāda dāvana, kas patiktu jebkuram prāta mežģu entuziastam.

Ar spēlēm un prāta mežģiem ir grūti trāpīt desmitniekā, kad tos izgudro. Lai spēle būtu pietiekami aizraujoša, tā nevar būt pārāk vienkārša. Tāpat arī otrā virzienā – tā nevar būt tik grūta, lai to nevarētu atrisināt nedēļām ilgi. Ne visiem pietiek tam pacietības. Tad nu lūk – interesanta dāvana, kas ir tieši vidusceļā, ir Rubika kubs.

Dāvanas sniegtā vērtība

Rubika kubs

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Rubika kubs uzlabo atmiņu un pacietību

Rubika kubu var risināt dažādi – domāt par krāsu salikumiem un algoritmiem, vai arī izcīnīt pašam savu salikšanas veidu. 

Jebkurā gadījumā Rubika kubs prasa labu atmiņu un ilgu praktizēšanos. Tas noved arī pie dāvanas otrās vērtības – pacietības. Šī ir spēle, kas prasa ilgu pacietību un nepadošanos. Jubilāram būs nepieciešama liela apņēmība.

Attīsta problēmu risināšanas spējas

Viena lieliska vērtība, ko iegūt no Rubika kuba, ir problēmu risināšanas spējas uzlabošana. Problēmu risināšanas galvenais veids parasti iekļauj problēmas sadalīšanu vairākās daļās un tad fokusa likšanu uz katru no mazajām daļiņām. Ja tā padomā, tad Rubika kubs ir kā maza pasaule, kas ir pilna ar problēmām, kas ir jāatrisina.

Šī prasme, ko Rubika kubs jubilāram palīdzēs uzlabot, ar laiku kļūs noderīga arī matemātikā, jaunas valodas apgūšanā, jaunu izaicinājumu pieņemšanā utt.

Lepnums par uzlabotajiem rezultātiem

Jo vairāk trenējas kuba salikšanā, jo labāki kļūst rezultāti. Sākotnēji milzu lepnums būs par padarīto jebkādā laika posmā. Būs prieks gan par vienu salikto sieniņu, gan arī, protams, par visa kuba atrisināšanu! Nākošais mērķis būs panākt spēles atrisināšanu pēc iespējas mazākā laika posmā.

Palīdz atbrīvoties no garlaicības vai trauksmes

Rubika kubs ir interesanta spēle, pie kuras var pavadīt vai visu dienu. Tāpēc tā noteikti palīdzēs pret garlaicību. Tāpat šis var kalpot arī par veidu, kā aizmirst savu satraukumu un trauksmi. Rubika kubs var kalpot arī par stresa bumbu.

Ikreiz, kad prātu nodarbina satraucošas domas, tad rokās var ņemt Rubika kubu un mēģināt to atrisināt. Tas liks koncentrēties un šo mirkli un aizmirst par visu citu, kas šķiet trauksmains. Šo spēli var saukt arī par sava veida meditāciju.

Ko ņemt vērā

Rubika kubs

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Pārliecinies par jubilāra interesi pret potenciālo dāvanu

Rubika kubs ir dāvana, kas ir paredzēta prāta mežģu entuziastiem. Tiem, kam patīk praktizēties un risināt mīklas. Pirms izvēlies šādu dāvanu, pārliecinies par to, ka jubilārs šo dāvanu spēs novērtēt.

Apsver arī mazāk zināmas kuba alternatīvas

Varbūt iedomājies par šo dāvanas ideju un tad uzzināji, ka jubilāram jau ir Rubika kubs? Tādā gadījumā vērts painteresēties par dažādām šī kuba alternatīvām. Vienu var redzēt šīs sadaļas attēlā. Ir dažādi veidi šim tradicionālajam prāta mežģim. Ja jubilārs jau atrisinājis Rubika kubu, tad šis būs jauns izaicinājums.

Kam piemērota

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Vīrietim

Rubika kubs varētu būt aizraujoša dāvana vīrietim svētkos, ja viņam patīk risināt dažādas mīklas un izaicināt sevi. 

Brālim

Rubika kubs ir interesanta dāvana brālim, ja viņam patīk prāta mežģi. Rubika kubs ir spēle, kas daudziem ir mājās, tomēr ne vienmēr tiek izmantota līdz konkrētam vecumam. Iespējams, šis ir īstais brīdis šai dāvanai!

Māsai

Arī māsai, ļoti iespējams, parādījusies interese un ziņkārība pret dažādiem prāta mežģiem. Rubika kubs ir spēle, kuru visiem gribās atrisināt.

Tētim

Varbūt tavam tētim jau gadiem ilgi ir gribējies atrisināt Rubika kubu, bet nekad tam nav bijis laika vai apņēmības aiziet to iegādāties? Svētki ir labs laiks, kad uzsākt jaunu izaicinājumu.

Kolēģim

Rubika kubs varētu būt laba dāvana kolēģim ar domu turpināt tiekties pretī neiespējamajam un, iespējams jau pavisam drīz, neiespējamais kļūs iespējams.

Bērniem

Rubika kubs ir spēle, kas var iedvesmot arī bērnus. Šī ir laba dāvana bērniem, kam patīk sevi izaicināt un tiekties pretī jauniem mērķiem. Tā var būt forša lieta mājās, kas kādu dienu tiks atrisināta!

Kur iegādāties

Rubika kubs

Rubika kubu iespējams iegādāties vienā no populārākajiem spēļu interneta veikaliem visā Latvijā Games4You.lv.

Rubika kubs no Games4You.lv veikala

Interneta veikalā Games4You.lv ir pieejama ļoti liela izvēle ar dažādiem prāta mežģiem. Arī Rubika kubi te ir plašā klāstā – dažādos izmēros, kā arī sarežģītības līmeņos. Ir pieejami gan klasiskie Rubika kubi, gan arī šajā rakstā iepriekš minētās, sarežģītākās alternatīvas. Ir, no kā izvēlēties!

Lai izdodas iepriecināt jubilāru un atrisināt Rubika kubu!