Klasiskā Lielvārdes josta

Lielvārdes josta

Klasiskā Lielvārdes josta ir latviska dāvana, kas tās saņēmējam sniegs skaistu latviešu tradīciju simbolu un aizsargspējas pret ļauno enerģiju. Tā ir lieliska dāvana gan sievietei, gan vīrietim svētkos.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Lielvārdes josta – bagāta ar tradīcijām un spēku

Mums latviešiem ir īpaši mīļi mūsu dzimtenes simboli un tradīcijas. Bez tām mēs nebūtu savas skaistās un spēcīgās zemes patrioti. Latvija ir valsts, kurai ir svarīgas tautas tradīcijas, kopā būšanas, dziesmu dziedāšanas, Dziesmu svētki, tautastērpi utt. Viens no līdzvērtīgiem simboliem, kas ir aktuāls un iemīļots vēl šodien, ir Lielvārdes josta.

Tā tradicionāli un vēsturiski ir bijusi par vienu no galvenajām latviešu tautastērpa sastāvdaļām gan sieviešu, gan arī vīriešu tautastērpos. Lielvārdes jostas sarkanbaltais krāsu kārtojums un dažādie raksti ikvienam ļauj sajusties kā īstenam latvietim. Atšķirīgam no citiem un vienmēr ar lepnumu pārstāvot savējos.

Kādam, kas mīl tradīcijas un tās augstu vērtē, Lielvārdes josta būtu lieliska dāvana, ko saņemt un glabāt gadiem ilgi.

Latviska dāvana

Latviskas dāvanas ir tādas, kas tās saņēmējam atgādinās par paša dzimteni. Šajā sadaļā tiek ieteiktas dāvanas, kas radītas mūsu pašu zemē. Tādējādi izdosies gan iepriecināt dāvanas saņēmēju ar ko foršu, gan arī atbalstīt vietējos uzņēmumus. 

Lielvārdes josta ir latviska dāvana, jo tā ir pildīta ar mūsu zemes spēku un tradīcijām. Nekur citur, kā vien mūsu pašu Latvijā, to iegādāties vai izveidot nemaz nevar. Tāpēc šī dāvana būs īpaši mīļa arī tiem latviešiem, kas pašlaik ir tālu prom no dzimtenes un dzīvo ārpus Latvijas.

Dāvanas sniegtā vērtība

Lielvārdes josta

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Aizsargspējas pret ļauno enerģiju

Saņemot savā īpašumā Lielvārdes jostu, jubilārs iegūs arī aizsargspējas pret ļauno enerģiju. Lielvārdes josta sevi iemanto pozitīvu enerģiju, spēku un spēju atvairīt visu slikto. Tā ir dāvana ar vērtību, kas vienmēr liks justies droši un aizsargāti.

Vienmēr ir patīkami saņemt dāvanu, kas tiek pasniegta ar mērķi pasargāt dāvanas saņemēju. Tas izrāda rūpes un laba vēlējumus arī šādā tradicionālā kontekstā.

Skaistas latviešu tradīcijas

Saņemot Lielvārdes jostu kā dāvanu, tas sniedz arī ieskatu veselā tradīciju bagātībā. Lielvārdes jostā apvienota virkne dažādu ģeometrisko zīmju, tai skaitā trīsstūri jeb jumtiņi (t. s. Māras un Dieva zīmes), auseklīši jeb oktogrammas, dažāda veida krusti, arī saulītes, Ūsiņa, zalkša zīme u. c. 

Tā nav parasta josta, bet gan īsts tradīciju kopums, kas ir nozīmīgs ikvienam latvietim.

Jostas skaistums un lepnums

Tāpat, protams, Lielvārdes josta ir neaprakstāmi skaista un īpaša. Jebkuram, kas to saņem dāvanā, tiek uzdāvināts arī neizsakāms lepnums būt tās īpašniekam. 

Vēsturiski Lielvārdes jostas ģeogrāfiskā izplatība ir Jumpravas, Kastrānes, Krapes, Lauberes, Lēdmanes, Lielvārdes, Madlienas, Meņģeles un Rembates pagasti. Tas ir veids, kā pārstāvēt un vienuviet lepoties ar tik daudzām dažādām Latvijas vietām.

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Izvērtē Lielvārdes jostas kvalitāti

Lielvārdes josta ir burvīga dāvana, ko dāvāt un saņemt. Tomēr, pirms ķeries klāt tās iegādei kādā veikalā, pameklē saimniecības un ražotājus, ko atbalstīt. Dāvana vienmēr būs īpašāka, ja tā būs roku darbs un veidota ar īpašām rūpēm un pūlēm.

Izvēlies to piemērotu jubilāra personībai

Ne katram ir vieta vai vajadzība Lielvārdes jostu izvietot mājās tās oriģinālajā izmērā. Iespējams, visai līdzvērtīgs veids, kā to uzdāvināt, ir arī citādāk. 

Piemēram, sievietei var uzdāvināt skaistu Lielvārdes jostiņu, ko pievilkt klāt svārkiem vai kleitai. Varbūt vīrietim labāk patiktu šāda dāvana šalles veidolā.

Kam piemērota

Lielvārdes josta

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Sievietei

Klasiskā Lielvārdes josta varētu būt skaista un sievišķīga dāvana ikvienai sievietei tavā dzīvē. Ja viņai patīk atbalstīt vietējos ražotājus un ar lepnumu valkāt latviešu tautas simbolus, šī būs ļoti augstu novērtēta dāvana.

Vīrietim

Šī var būt arī laba dāvanas ideja vīrietim svētkos. Kā jau minējām iepriekš, Lielvārdes josta var rotāt arī dažādus aksesuārus un šalles, cimdus utt.

Mammai

Mīļa dāvana mammai varētu būt Lielvārdes josta pilnā izmērā vai arī kāds mazāks aksesuārs, piemēram, reāla izmēra josta.

Māsai

Forša dāvana izlaidumā vai kādos citos īpašos svētkos arī varētu būt Lielvārdes josta. Īpaši tad, ja māsai ir kāda saikne ar Lielvārdes pilsētu vai taustastērpu rakstiem.

Skolotājai

Tā varētu būt arī mīļa dāvana skolotājai no visas klases, kas atgādinātu viņai par kādu kopīgu ekskursiju, dziesmu svētkiem vai vienkārši ar novēlējumu būt stiprai kā Lielvārdes jostai.

Kur pirkt dāvanu

Esam apkopojuši vairākas vietas un ražotājus, no kā iespējams iegādāties skaistas Lielvārdes jostas un aksesuārus.

Lielvārdes jostas no Baibas Tūtānes

Baiba Tūtāne ir dzimusi Lielvārdiete, kas rada ļoti skaistas Lielvārdes jostas un dažādus citus aksesuārus ar jostas tradicionālajiem rakstiem. Viņas darbus var apskatīt un iegādāties tirgus sadaļā Baiba Tūtāne Lielvārdes jostas

Lielvārdes josta no Meistardarbs.lv

Mājaslapā Meistardarbs.lv iespējams iegādāties vēl citas austās Lielvārdes jostas no vilnas un lina.