Recepšu grāmata

recepšu grāmata

Recepšu grāmata ir iedvesmojoša dāvana, kas tās saņēmējam sniegs iedvesmu pagatavot ko jaunu, gandarījumu un daudz praktiskas receptes. Šī ir lieliska dāvana ikvienam gardēdim, kuram patīk gatavot pašam – mammai, tētim, sievai, vīram, draugam, draudzenei, ģimenei.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Kulinārā iedvesma īstenam gardēdim

Tiem, kam patīk pavadīt brīvo laiku šiverējoties pa virtuvi, nereti arī patīk radoši izpausties. Ar ēdieniem ir līdzīgi kā ar mākslu – ja tiek sagaidīta īstā iedvesma, tad var radīt prātam neaptveramas un vēl neizmēģinātas lietas. Šajā gadījumā ēdienus.

Katram ir kāda iemīļota virtuve, kas ir iegaršojusies visvairāk – Āzijas virtuve, Meksikāņu virtuve, Ķīniešu virtuve, Itālijas virtuve utt. Pēc tā tad var arī izvēlēties recepšu grāmatu, kas pārsteigs ar jaunām receptēm un ļaus pašam pagatavot īstu kulinārijas šedevru. 

Recepšu grāmata ir lieliska dāvana ikvienam gardēdim un maltīšu gatavotājam. Ja arī iemīļotākā virtuve nav zināma, tad labs veids, kā atrast piemērotāko grāmatu, ir pēc mīļākajiem ēdieniem. Piemēram, recepšu grāmata tikai un vienīgi ar saldumiem vai, vēl precīzāk, ar kūkām. Itālijas virtuves cienītājam – 50 veidi, kā pagatavot pastu.

Iedvesmojoša dāvana

Iedvesmojoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļauj sapņot par skaistām lietām un motivē tās piepildīt par realitāti. Iedvesmot otru cilvēku ir tik skaisti – tas uzreiz sagādāto dāvanu padara arī par ļoti īpašu un personīgu, jo, lai dāvanas saņēmēju patiesi iedvesmotu, ir jāzina viņa gaume un intereses. 

Tiem, kam patīk gatavot, parasti arī patīk cienāt savus mīļos ar dažādiem gardumiem. Tā arī izveidojas jau savas firmas receptes, ko ciemiņi, draugi, ģimene svētkos sagaida uz svētku galda. Lai iedvesma nekad nepārietu un neizsīktu, jaunu recepšu grāmata ir lieliska dāvana. Tā ir iedvesmojoša dāvana, kas ļaus turpināt gatavot ko jaunu un spēlēties ar dažādām garšām, pārsteidzot gan sevi, gan savus mīļos.

Dāvanas sniegtā vērtība

recepšu grāmata

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Iedvesma pagatavot ko jaunu

Uzdāvinot recepšu grāmatu, jubilāram sniegsi arī iedvesmu pagatavot ko jaunu. Protams, labas receptes var iegūt arī pārbaudītos interneta blogos un raidījumos, taču recepšu grāmata sniegs sajūtu, ka tai visai ir jāiziet cauri.

Līdz ar to tiek nosprausts mērķis izmēģināt sniegtās receptes un atrast jaunu iemīļotāko maltīti!

Praktiska grāmata ar desmitiem vai simtiem recepšu

Protams, ka dāvanas galvenā vērtība ir pati recepšu grāmata. Desmitiem un, iespējams, pat simtiem lielisku recepšu, ko jubilāram izmēģināt. Tas ir aizraujošs process, ko katrs var izbaudīt pa savam – iet cauri visām receptēm pēc kārtas vai atlasīt tās, kuras iekrīt acīs visvairāk.

Gandarījuma sajūta

Visiem ir gadījies uz ātro internetā atrast kādu recepti un tad attapties pie maltītes, kas nav pavisam izdevusies. Šķiet, ka sekots instrukcijām soli pa solim, tomēr gala rezultāts galīgi nav iepriecināts.

Ar to arī atšķiras profesionālas recepšu grāmatas, jo katra recepte ir veidota ar uzmanību un vairākkārt pārbaudīta. Pagatavojot maltīti, kas sanāk tāda pati, kā bildē, uzreiz rodas gandarījums par paveikto!

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Izvēlies dāvanas saņēmējam piemērotu grāmatu

Kā jau minēts iepriekš, ir svarīgi ņemt vērā jubilāra iemīļotāko ēdienu vai valsts virtuvi. Ja gardēdim jau ir daudz recepšu grāmatas, tad laba dāvana varētu būt recepšu kolekcionārs – vieta, kur saņēmējs varēs apkopot savas mīļākās receptes un izveidot recepšu grāmatu pats.

Recepšu grāmatu izvēlies ar bildēm 

Mūsdienu recepšu grāmatas parasti jau ir ar skaistām un krāšņām, bildēm, tomēr šo tik un tā vērts piebilst. Attēli ir tie, kas iedvesmo visvairāk. Uzreiz rodas priekšstats par to, kādai maltītei vajadzētu izdoties un patīkams satraukums par gaidāmo rezultātu.

Kam piemērota

receptes

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Mammai

Jau no bērnības visvairāk ierasts apbrībot mammas gatavot prasmi. Kulinārija, tāpat kā viss cits, attīstās visu laiku. Tāpēc laiks arī savai mammai uzdāvināt kādu modernu un gardu recepšu piepildītu grāmatu.

Tētim

Ja ģimenē arī tētim patīk gatavot, tad kāpēc lai neuzdāvinātu kādu iedvesmas grāmata arī viņam!

Sievai

Iemīļotāko ēdienu recepšu grāmata ir jauka dāvana ikvienam mājas saimniecei. Ja arī sievai patīk izmēģināt savas prasmes kulinārijas jomā, jauna recepšu grāmata, kas labi iederēsies virtuves interjerā, būs laba dāvana svētkos!

Vīram

Un tāpat ir arī ar vīru – arī mīļotajam vīram būtu patīkami dāvanā saņemt recepšu grāmatu ar labākajām grillēšanas metodēm un šašlika marinādem uz grilsezonu, piemēram!

Kolēģim

Kolēģi bieži vien kļūst arī par draugiem, tāpēc ātri vien arī uzzinām viņu intereses un hobijus. Gatavošanas entuziastam kolēģim jauna recepšu grāmata labi noderētu!

Ģimenei

Recepšu grāmata ar kūkām vai veselīgiem našķiem varētu būt laba dāvana visai ģimenei – kopā apgūt dažādus ēdienus un kopīgi tos arī pagatavot varētu būt lieliska iknedēļas aktivitāte un labi pavadīts laiks!

Kur pirkt dāvanu

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Pavārgrāmatas no Jāņa Rozes grāmatnīcas

Recepšu grāmatas jeb pavārgrāmatas ir iespējams atrast jebkurā grāmatnīcā, arī klasiskajā Jāņa Rozes grāmatnīcā. Tur ir plašs piedāvājums gan ar vietējo ražotāju grāmatām, gan arī ar ārzemju pavāru veikumiem.

Piemēram, no pašmāju grāmatām iesakām Zanes Grēviņas Našķoties vai Našķoties bērnībā. Vienkāršas, taču gardu muti ēdamas receptes!

našķoties dāvana grāmata

Recepšu kolekcionārs

Ja tavam jubilāram jau pašam ir iekrātas desmitiem dažādu recepšu, tad ir īstais laiks sākt tās visas pierakstīt vienuviet. Ar to palīdzēs Recepšu kolekcionārs, kur jubilārs pats varēs sarakstīt un kopā turēt visas savas iecienītākās receptes.

Lai gardi svētki!