Labākās dāvanu idejas mammai

davana mammai

Visbiežāk mamma novērtē tieši savas ģimenes un tuvinieku kopā būšanu. Kvalitatīvs laiks kopā ir tā īstākā dāvana, ko viņa priecāsies saņemt dažādos svētkos – dzimšanas dienā, vārda dienā, kā jau ierasts Ziemassvētkos un arī Māmiņdienā.

Šajā rakstā esam apkopojuši vērtīgas davanu idejas, kas galvenokārt mammai sniegs labi pavadītu laiku kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem.

Šīs un citas dāvanu idejas atradīsi dāvanu ideju sadaļā Dāvanas mammai.

Garda un interesanta vīna degustācija

vīna degustācija

Vīna degustācija ir oriģināla dāvana, kas patiks mammai, kurai garšo vīns. Tā būs aizraujoša iespēja nogaršot dažādus vīna veidus, ko konkrētā vīna darītava piedāvā. Komplektā vienmēr nāk arī gardas uzkodas, tāpēc varēs arī iemācīties un likt aiz auss, kādas uzkodas tiek kombinētas ar kādiem vīniem.

Jāpiebilst, ka vīna degustācija nav vienīgi dzērienu malkošana un uzkodu baudīšana. Tā ir vesela pieredze, kas tiek pavadīta vīna darītavā. Tur vienmēr kāds pastāstīs vairāk par vīna ražošanu, procesu un, iespējams, arī izdosies uzzināt ko interesantu par darītavas vēsturi. 

Ceļojums vai kopīga ekskursija

ceļojums

Ceļojums ir lieliska dāvana, kas ļaus mammai izzināt jaunas vietas un darīt to ar saviem mīļākajiem cilvēkiem. Uz kopīgu ceļojumu var saorganizēties visa ģimene, kas mammai būtu īpaši mīļš un vērtīgs pārsteigums.

Ceļojumam gan nav obligāti jābūt lielam un tālam. Tā var būt arī interesanta ekskursija. Īpaši tad, ja mamma jau kādu brīdi grib aizbraukt uz kādu apskates objektu, pilsētu vai varbūt kaimiņvalsti. Galvenais, lai ceļojums tiek pavadīts ar mammai svarīgiem cilvēkiem, un viņa noteikti priecāsies par jebkuru galamērķi.

Lieliska alternatīva ir dāvanu karte ceļojuma aģentūrā. Tas atvieglos ceļojuma plānošanu, jo par to parūpēsies aģentūra. Līdz ar to mammai atliks vien baudīt savu ceļojumu,nevis satraukties par tā organizēšanu.

Galda spēle kopīgiem spēļu vakariem

galda spēles

Ja spēļu vakari tavā ģimenē nav sveši, tad mammai varētu patikt jauna galda spēle viņas esošās kolekcijas papildināšanai. Tikai nedaudz jāuzmanās, lai negadās iegādāties spēli, kas viņas īpašumā jau ir. Tad ir laba alternatīva – dāvanu karte galda spēlei. Mamma pati varēs izvēlēties sev interesējošāko galda spēli.

Spēļu vakari ir aizraujošs veids, kā visiem kopīgi pavadīt laiku un vienlīdz arī asināt prātus. Tagad jau ir izveidotas tik daudzas spēles, ka tās ir paredzētas dažādiem vecumiem, kompānijām utt. Vienas ir smieklīgas, citas interesantas, citas izglītojošas utt.

Pirts ar piegādi

pirts ar piegādi

Ja tavai mammai patīk karsēties pirtī, tad lieliska dāvanas ideja ir atvest pirti līdz pat viņas nama durvīm. Ar pirti ar piegādi tas ir pavisam iespējams. To var noīrēt uz dažām stundām vai pat uz veselu diennakti – un galvenais ir tas, ka mammai ne par ko nebūs jāsatraucās.

Slavenā pirts ar piegādi vienlaicīgi spēj uzņemt līdz 6 cilvēkiem. Ja mamma saņems šo dāvanu, piemēram, savā dzimšanas dienā, tad svētku svinēšanai būs pavisam jauns veids. Kamēr puse ciemiņu varēs sarunāties un turpināt vakaru pie svētku galda, citi varēs pērties pirtī. 

Saullēkta pārgājiens ar purva kurpēm un brokastīm

saullēkts

Ja tava mamma ir aktīvās atpūtas piekritēja, tad labs veids, kā savākt visu ģimeni kopā, ir dodoties kopīgā piedzīvojumā. Un kāpēc gan ne uz purvu? Tur ir īpaši maģiska vide un labos laikapstākļos tur var būt patiesi skaisti. Īpaši, ja dodas tur sagaidīt skaistu saulrietu vai uzmundrinošu saullēktu.

Purva pārgājiens sākas jau pirms saullēkta, lai dienas gaismu varētu sagaidīt jau pašā purvā. Precīzs piedzīvojuma sākuma laiks un konkrēts purvs (Rīgas tuvumā, aptuveni 40 – 50 min brauciena attālumā) tiek precīzēts dienu pirms tā norises – pēta laika prognozes, lai atrastu purvu ar potenciāli skaistāko saullēktu.

Ēst gatavošanas meistarklase

ēst gatavošana

Labs veids, kā pavadīt laiku kopā, ir apmeklējot meistarklases. Tās var būt dažādas, taču šajā ieteikumā fokusu liekam uz ēdienu pagatavošanas meistarklasēm. Tās pēdējā laikā paliek ļoti populāras, jo ap ēdiena tematu sāk raisīties dažadas diskusijas. Ar vien vairāk cilvēkiem izdodas mainīt savus ēšanas paradumus, eksperimentēt ar jauniem ēdieniem un pasaules garšām.

Doties uz meistarklasi ar savu ģimeni, bērniem vai arī draudzenēm varētu būt ļoti aizraujoši. Tiktu labi pavadīts laiks, kā arī mammai izdotos iemācīties ko jaunu. Bieži vien gatavošana visai ģimenei mēdz arī nogurdināt, tāpēc jauna iedvesma ēst gatavošanas meistarklasē varētu kalpot kā svaiga iedvesma!

Dāvanu karte gaļas piegādei uz mājām

gaļas piegāde

Vēl viena dāvana, kas ir praktiska un vienlaicīgi oriģināla, ir dāvanu karte gaļas piegādei. Tā ir piemērota dažādos gadījumos, bet galvenokārt jau tad, ja mammai ļoti patīk gatavot gaļu.

Dāvanu karte ļaus viņai pašai pasūtīt izvēlēto gaļu no vietējās saimniecības SIA Ceplīši. Tur piedāvājums ir visai plašs, tāpēc mamma varēs tikt pie svaigas gaļas, desām, žāvējumiem un dažādām uzkodām. Siltajā sezonā tas varētu veicināt ģimenes kopīgās pasēdēšanas dārza pagalmā, šašlika grilēšanu un laba laika pavadīšanu kopā.

Ūdens pudele labai veselībai

ūdens pudele

Ūdens pudele ir laba dāvanas izvēle, ja vēlies parūpēties par savas māmiņas veselību. Bieži vien ikdienas darbos var aizmirst uz mirkli apstāties un padzerties. Ja arī tavai mammai ne vienmēr izdodas dienas laikā izdzert pietiekamu ūdens daudzumu, tad draudzīgs atgādinājums skaistas ūdens pudeles formātā būs tieši laikā.

Par to, kādu ūdens pudeli izvēlēties, iesakām ieskatīties rakstā Ūdens pudele ir lieliska dāvana mammai māmiņdienā. Te apkopotas dažādas ūdens pudeles, lai vari izvēlēties savas mammas ikdienas ritmam atbilstošāko pēc izmēra, tilpuma, dizaina, funkcijām utt.

Sveču pagatavošanas komplekts

sveces

Sveču liešana ir radošs process, kas var kalpot par meditāciju, kā arī par laba laika pavadīšanu ar saviem mīļajiem. Šī var būt īpaši forša aktivitāte, ko mammai veikt ar saviem bērniem vai mazbērniem. 

Izliet pašam savu sveci nav nemaz tik sarežģīti. Galvenais ir pieiet šim procesam radoši, izvēlēties interesantas formas, krāsas utt. Mūsdienās gan iespējams jau nopirkt gatavus sveču liešanas komplektus, kur ir jau viss nepieciešamais. Atliek vien ķerties pie darba un iemācīties ko jaunu. Iespējams, ka mamma iegūs jaunu hobiju un kļūs par sveču eksperti!

Kvests visai ģimenei

kvests

Ja vēlies galda spēli īstenot reālajā dzīvē, tad labs veids, kā to izdarīt ir izvēloties kvesta spēli. Tā ir izlaušanās spēle, kas paredzēta 2-4 cilvēkiem. Galvenais spēles mērķis ir darboties komandā un kopīgi risināt dažādus uzdevumus. Sekojot norādēm, ir jāpilda uzdevumi un jāatrod atslēga, lai varētu izlauzties no istabas.

Kvesta laikā iespējams satuvināties ar saviem komandas biedriem, jo visi darbojas viena mērķa labā. Turklāt iespējams arī izvēlēties konkrētu temtiku – tas var būt piedzīvojumu kvests, šausmu kvests, fantāzijas kvests, detektīvu kvests utt. Izvēle ir plaša!

Nu jau ir parādījusies arī universālāka iespēja jeb Kvests pēc izvēles. Tā ir vienota dāvanu karte, kas ir derīga dažādos kvesta uzņēmumos Rīgā, līdz ar to var izvēlēties ne tikai kvesta tematiku, bet arī konkrētu uzņēmumu. Izvēle ir ļoti plaša un noteikti varēs atrast ko mammas gaumei atbilstošu.

Mīļa kartīte svētkos

kartīte

Klasiska dāvana mammai vai vismaz dāvanas papildinājums vienmēr ir paštaisīta apsveikuma kartīte. Mammas, kā neviens cits, no sirds novērtē paštaisītas dāvaniņas. Arī tad, ja tā ir mīļa apsveikuma kartīte. To vari papildināt ar šokolādi vai kādu lielāku dāvanu.

Visaizraujošākais process ir kartītes gatavošana. Šī ir radoša nodarbe, kurā vari izpausties – krāsot, līmēt, griezt. Vari to izveidot arī digitāli, izmantojot grafiku u.c. paņēmienus. 

Vairāk šādas dāvanu idejas var atrast sadaļā Paštaisītas dāvanas. Iedvesmojies un radi pats!

Personalizēts sienas kalendārs

kalendārs

Labs veids, kā mammai saplānot dažādas aktivitātes un visu uzskatāmi atcerēties, ir personalizēts sienas kalendārs. Ja tas vienmēr būs pieejamā un redzamā vietā uz sienas, tad mamma varēs labi atcerēties visus savus plānus un kopā būšanu ar ģimenes locekļiem.

Jāpiebilst, ka kalendārs kalpos arī par skaistu un estētisku interjera objektu, ja tas tiks izvēlēts atbilstoši mammas gaumei. Vari šo kalendāru personalizēt un jau mammas vietā piefiksēt visus svarīgākos svētkos, ģimenes dzimšanas un vārda dienas, un citus nozīmīgus notikumus. Mamma noteikti priecāsies!

Nakšņošana peldošā mājā ar pirti

peldošā pirts māja

Vispatīkamākā dāvana, ko saņemt svētkos, ir relaksējoša atpūta dabā. Šāds piedāvājums ir nakšņošana peldošā mājā ar pirti. Tā ir iespēja aizbraukt piedzīvojumā uz Latgali un baudīt dabas mieru, svaigo gaisu un netraucēti atpūsties ar saviem tuvākajiem cilvēkiem.

Piedāvājumā ir peldoša, eleganta koka māja, kurā iebūvēta arī pirts. Peldošā pirts atrodas burvīgā, meža ieskautā ezerā, pašā Latvijas austrumu pierobežā, Ludzas rajonā. Majiņā ir 4 gultas, tātad vietas pietiek 4 cilvēkiem. Ir arī barbekjū piederumi, lai varētu pagrilēt gaļu un labi atpūsties pie dabas krūts.

Ģimenes fotosesija

fotosesija

Veids, kā visiem sanākt kopā un izveidot skaistas atmiņas, ir sarīkojot ģimenes fotosesiju. Mammai noteikti būs prieks par to, ka izdosies tikt pie profesionāliem foto attēliem, ko salikt rāmjos vai foto albumā.

Fotosesija ir aizraujošs laika pavadīšanas veids, jo tā ir iespēja visiem sapucēties un tad labi pavadīt laiku kopā. Galvenais, lai visa ģimene nejūtas neērti – visiem ir jāatbrīvojas, jāsmejas, jājūtas labi. Tad to varēs redzēt arī attēlos. Var mammu pārsteigt ar kādu skaistu lokāciju, piemēram, ziedu pļavu vai kādu skaistu pili.

SPA brīvdienas

spa brīvdienas

Vēl viens atpūtas veids, ko iespējams uzdāvināt, ir SPA brīvdienas. Šī dāvana tiek pasniegta ar nosacījumu, ka mamma beidzot metīs darbus pie malas, jo ir pelnījusi atpūsties. Tad arī laiks atslēgties no tehnoloģijām un baudīt relaksējošas SPA procedūras visas nedēļas nogales garumā. 

SPA brīvdienas var baudīt gan vienatnē, gan romantiskā divatā, gan arī ar visu ģimeni. Tas jāizdomā, balstoties uz to, kas mammai sagādātu vislielāko prieku un atpūtu. Ir svarīgi parūpēties par skaistu un mierpilnu lokāciju. Labi, ja blakus ir vieta pastaigām – jūra, skaists ezers, sakopts mežš utt.

Jauns telefons

telefons

Ja esi pamanījis, ka mammai jau noderētu jauns telefons, tad tā varētu būt praktiska dāvana viņai svētkos. Šeit gan galvenais ir izvēlēties tādu telefonu, pie kā mamma jau ir pieradusi. Īpaši, ja viņa pieturās pie klasikas un negribētu jaunāko modeli utt.

Šī ir dāvana, kas arī derētu kopīgai laika pavadīšanai. Mūsdienu telefonu jau ir tik advancēti, ka ar tiem var ne tikai sazvanīties, bet arī darīt to caur video zvaniem, sūtīt attēlus utt. Ja tavai mammai patiktu apgūt kādu jaunu aplikāciju, tu viņai noteikti varētu ieteikt labāko un sniegt padomus.

Radoša meistarklase

meistarklase

Ja tava mamma labprāt mācās un apgūst jaunas prasmes, tad viņai piemērota dāvana varētu būt kāda radošā meistarklase. To piedāvājumā ir daudz un varēs izvēlēties ko tādu, ko mamma jau labu laiku vēlas apgūt. Piemēram, gleznošanu, dekupāžu, kaligrāfiju, veidošanu, keramiku utt.

Ja mamma ir viens no tiem cilvēkiem, kas negribētu iet viena pati, dodies viņai līdzi. Tas noteikti būs daudz interesantāk. Varēsiet kopā ar mammu iemācīties ko jaunu un, iespējams, arī iegūt jaunu hobija veidu. 

Atpūta Ludzā ar laivām

ludza

Ja tavai mammai piemērotākā dāvana būtu kāds aktīvās atpūtas piedāvājums, tad dāvana noteikti jāmeklē piedzīvojumu starpā. Ūdens prieki parasti ir labākais veids, kā izbaudīt silto laiku un dabas klātbūtni. Šis piedzīvojums ar laivošanu Ludzā varētu būt lielisks veids, kā ģimenes lokā pavadīt vasarīgas brīvdienas.

Ludza tiek dēvēta par ezeru galvaspilsētu, un laivošanas piedzīvojums Ludzas upēs vai ezeros un ir labākais veids, kā to izbaudīt. Atpūta Ludzā garantēs labi pavadītu laiku ārtelpās. Īpaši, ja kopā spēs sanākt visa ģimene – mamma to novērtēs. Šādas vasarīgas kopā sanākšanas jāorganizē biežāk! 

Izbrauciens ar kuģīti

kuģītis

Vēl viens ūdens prieks, ko gada siltajā sezonā noteikti izmantot, ir brauciens ar kuģīti. Tas ir foršs veids, kā atpūsties, baudīt vēju matos un pavadīt laiku ar saviem tuviniekiem. Ja kuģītis ir pietiekoši liels, tajā var sasaukt uz kopīgu braucienu visu ģimeni un draugus.

Uz kuģīša var svinēt arī svētkus, kas būtu īpaši aizraujoši. Tad mammai iespējams sarīkot veselu ballīti, pasūtīt gardumus, dzērienus un saaicināt visus viņas mīļākos cilvēciņus!

Lai izdodas atrast piemērotu dāvanu tavai mīļajai mammai svētkos!