Vīna degustācija

vīna degustācija

Vīna degustācija ir oriģināla dāvana, kas tās saņēmējam ļaus atklāt jaunas garšas, iemācīties ko jaunu un lieliski pavadīt laiku. Šī ir jauka dāvana vecākiem un pārim kopīga laika pavadīšanai, kā arī kolēģiem jaunu garšu atklāšanai.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Īstens garšu piedzīvojums

Izcila vīna pazinējiem noteikti nebūs svešas vīna degustācijas. Tas ir aizraujošs process, kura laikā iespējams iepazīties ar visdažādākajiem pasaules vīniem un noteikti atrast savus favorītus. Vīna degustācija varētu būt arī lieliska aktivitāte kopā ar kādu, kas nav visai liels vīna eksperts, tomēr vēlētos par to uzzināt vairāk.

Vīna degustācijas var notikt restorānos un dažādos pasākumos, tomēr vislabākā pieredze noteikti būs tieši vīna darītavā. Tā būs iespēja nogaršot gardu vīnu, atklāt jaunas garšas un uzzināt interesantu informāciju par vīna darināšanas procesiem. Vīns var tikt gatavots ne vien no vīnogām, bet arī no dažādiem augļiem un ogām, āboliem, aronijām, cidonijām, upenēm, rabarberiem, avenēm, pīlādžiem. Katram iespējams atrast savu ideālo garšas buķeti.

Oriģināla dāvana

Oriģināla dāvana ir tāda, kas tās saņēmēju patiesi iepriecinās un pārsteigs ar ko aizraujošu. Tā ir dāvana, kas ilgi vēl paliks atmiņā un, ko jubilārs noteikti nebūs gaidījis.

Vīna degustācija ir īstens piedzīvojums, kas būs īpaši interesants un aizraujošs, ja nāksi dāvanas saņēmējam līdzi. Tas ir kā uzdāvināt kopīgu un kvalitatīvu pavadītu laiku. Vīna degustācija ir oriģināla dāvana, kas patiks gan īsteniem vīnziņiem, gan arī jaunas garšas atklāt gribētājiem. 

Dāvanas sniegtā vērtība

vīna degustācija

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Jaunu garšu atklāšana

Kā jau minējām iepriekš, vīnu iespējams pagatavot no visdažādākajiem augļiem un ogām. Tāpēc katram iespējams atrast savu favorītu un saprast, kas garšo vislabāk. Vīna degustāciju galvenais mērķis ir tieši šāds. Pagaršot pēc iespējas plašāku vīnu variāciju un noteikt savus iemīļotākos vīnus, uzzināt ko vairāk un paspert vienu soli pretī pārliecinošākai vīna izvēlei nākošajā reizē, kad jābrauc ciemos ar vīna pudeli.

Labi pavadīts laiks

Iemācīties ko jaunu vienmēr ir aizraujoši. Arī vīna degustācija garantē labi pavadītu laiku – gards vīns, jauna informācija, interesantas sarunas un patīkama atmosfēra. 

Laiks kopā

Svētkos saņemt vīna degustācijas piedzīvojumu vienai personai noteikti nebūtu tik interesanti, kā doties šajā garšu piedzīvojumā ar kādu labu draugu vai ģimeni. Tas noteikti būs neaizmirstams un kvalitatīvi pavadīts laiks kopā, ko atcerēties vēl ilgi. Ja nu vienīgi dāvanas saņēmējs nav vīna eksperts, kas vīna degustācijas apmeklē regulāri!

Ko ņemt vērā

vīna degustācija

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Rūpīgi izvēlies, kuru vīna darītavu apmeklēt

Iespējams, izvēlēto vīna darītavu var apvienot ar ekskursiju pa Latviju. Vai pašu vīna degustācijas izbraucienu padarīt par vēl lielāku piedzīvojumu. Zinot dāvanas saņēmēja gaumi un iemīļotākos dzērienus, iespējams, jau laikus var sarunāt īpašu degustāciju, kas noteikti iepriecinās gaviļnieku.

Laikus jāsarunā vīna degustācija

Vīna degustācijas notiek gan nejaušās grupās un pasākumos, gan arī privātos un iepriekš sarunātos laikos. Jāņem vērā, kas dāvanas saņēmējam vislabāk patiktu, jāizvēlas datums un laikus jāparūpējas par vīna degustācijas rezervēšanu.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Vecākiem

Kopīga vīna degustācija vecākiem varētu izvērsties par lielisku izbraucienu no mājām, kopā pavadītu laiku ārpus ikdienas rutīnas. Šāda dāvana noteikti patiks gan mammai, gan tētim. 

Draudzenei

Draugi, kas dodas kopīgā garšu piedzīvojumā uz tuvāko vai tālāko vīna darītavu. Lieliska dāvana draugam vai draudzenei svētkos!

Pārim

Pārim, kas izbauda vīnus un labprāt eksperimentē ar dažādām garšām, vīna degustācija būs lielisks pārsteigums.

Augstskolas absolventam

Kad augstskola pabeigta un vasara var sākties, kāpēc gan to neizbaudīt ar atvēsinošu vīnu? Degustācija kādā jaukā vīna darītavā noteikti patiks absolventam

Kolēģim

Vīna degustācija varētu būt lieliska ideja kopā pavadītam laikam kolēģiem un darbiniekiem, kā arī šī ir gana profesionāla dāvana arī priekšniekam.

Kur pirkt dāvanu

vīna degustācijas dāvanu karte

Vīna degustācijas iespējams iegādāties un sarunāt kādā no Latvijas vīna darītavām vai restorāniem. Vislabākais veids, kā to uzdāvināt svētkos, ir ar dāvanu kartes palīdzību.

Vīna degustācija smilšakmens alā Līgatnē

Līgatnes vīna darītava ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2010. gadā ar mērķi darināt kvalitatīvu un garšīgu mājas vīnu no Latvijā augušām ogām un augļiem. Vīna degustācija smilšakmens alā ir lieliska dāvana ģimenei, kurā bērni jau izauguši – visi kopā varēs degustēt vīnus un gardumus, lieliski pavadot laiku.

Dāvana paredzēta 4 personām. Vīna degustācijas pasākums notiek klints “Lustūzis” smilšakmens alā, ko izgaismos romantiskā sveču gaisma.

Lai izdodas iepriecināt svētkos!