Klasiskais šahs

Klasiskais šahs

Klasiskais šahs ir izglītojoša dāvana, kas tās saņēmējam palīdzēs asināt prātu, trenēt atmiņu un pavadīt laiku kopā ar citiem šīs spēles spēlētājiem. Šī ir laba dāvana ikvienam šaha mīlim – tētim, kolēģim, priekšniekam vai visai ģimenei.

Spēle, kas vienmēr asinās prātu

Klasiskais šahs ir prātu asinoša spēle, kas ir iemīļota visā pasaulē. Jebkurā valstī noteikti ir kāda vieta, kur cilvēki dodas spēlēt šahu bāros, bibliotēkās un parkos pie galdiņiem. Tiek rīkotas sacensības un turnīri tikai par un ap šaha spēlēm. 

Pēdējā laikā šī spēle ir palikusi vēl populārāka pateicoties Netflix platformas seriālam Queen’s Gambit. Tā parādīja, ka šahu tik tiešam var spēlēt ikviens, kuram tas interesē. Šis seriāls izcēla to, ka šaha spēle nebūt nav garlaicīga, kā stereotipiski daudziem varētu likties.

Labs šaha komplekts ir visai padārga dāvana, tāpēc īstens šaha spēlmanis to noteikti novērtēs.

Izglītojoša dāvana

Izglītojoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļaus uzzināt ko jaunu un paaugstināt savu intelekta līmeni. Tās ir dāvanas, kas ļauj radošajam garam un prātam uzņemt vēl neizzinātus apgriezienus un iegūt ko noderīgu un ikdienā pielietojamu.

Klasiskais šahs ir izglītojoša dāvana, jo tā jubilāram ļaus mācīties un asināt prātu. Katram šīs spēles entuziastam ir nepieciešams savs profesionālais šaha komplekts. Tikai tad var sajusties kā īstam ekspertam un apgūt jaunas spēles kombinācijas kā pienākas.

Dāvanas sniegtā vērtība

Klasiskais šahs

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Prāta trenēšana

Šahs ir spēle, kas asina prātu un sniedz dažādas lieliskas prāta uzlabošanas funkcijas. Piemēram, šahs spēj uzlabot arī spēlētāja inteliģences līmeni. Tas notiek apgūstot spēju ātri pārstrādāt uztverto informāciju un veikt ātru problēmu risināšanu. 

Atmiņas uzlabošana

Tas noteikti nevienam nav pārsteigums, taču profesionāliem šaha spēlētājiem ir izcila atmiņa. Šī spēle var ievērojami uzlabot jubilāra atmiņu, jo visu laiku ir jāatcerās nākošie gājieni un iespējamās situācijas.

Šaha spēlmaņi vislabāk attīsta tieši audiālo atmiņu – uztver to, ko ir dzirdējuši. Tāpat pētījumi pierādījuši, ka šaha spēlētāji spēj izcili atcerēties vizuālās kombinācijas.

Skatu punkta paplašināšana

Šahs ir spēle, kas iemāca domāt no otra spēlētāja perspektīvas. Tev vienmēr ir jābūt vismaz vienu soli priekšā pretiniekam, tāpēc ir jāzina arī nākošais gājiens. Šis is labs veids, kā trenēt spēju saprast citus cilvēkus un palūkoties uz situāciju no pavisam citas puses. 

Šī spēja var labi noderēt ikdienā arī citās situācijās.

Laiks kopā

Lai arī apgūt jaunas šaha kombinācijas var vienatnē un izmēģināt tās arī datorā, nekas nespēj līdzināties spēlei ar reālu spēlētāju. Draudzīga šaha spēle var kalpot par labu izaicinājumu un vienlaikus arī produktīvi pavadītu laiku kopā.

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Padomā par šaha veidu, kas jubilāram nepieciešams

Šaha pasaule ir gana plaša, lai pavisam viegli varētu nopirkt ne to, kas nepieciešams. Ja dāvanu meklē jau esošam šaha spēlētājam, viņam noteikti jau ir savs šaha komplekts. 

Tad domā no citas perspektīves – iespējams, viņam noderētu mini šaha versija. Tādu, ko vienmēŗ var ņemt līdzi kabatā un izmēģināt gājienus, asinot prātu vilcienā vai parkā uz soliņa.

Izvēlies augstu kvalitāti

Ja jau esi nolēmis dāvināt šaha komplektu, tad nežēlo līdzekļus un ieguldi šajā dāvanā. Parūpējies par to, lai šaha spēle būtu kvalitatīva un tāda, ko ar lepnumu var celt galdā ar saviem pretiniekiem.

Kam piemērota šāda dāvana

Klasiskais šahs

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Tētim

Ja tavam tētim patīk spēlēt šahu, tad noteikti uzdāvini viņam iespaidīgu un modernu komplektu. Nežēlo līdzekļus un uzdāvini viņam patiesi vērtīgu un kvalitatīvu šaha spēli.

Vīrietim

Šaha spēle var būt lieliska dāvana vīrietim, ja zini, ka viņš šo spēli izbauda. Tā varētu būt piemērota dāvana arī tad, ja vīrietis tikko ievācies jaunā mājoklī. Profesionāls šaha komplekts var kalpot arī par iespaidīgu mājokļa papildinājumu.

Kolēģim

Darba vidē bieži vien kolēģi kļūst arī par īpašiem draugiem, kurus gribās svētkos apsveikt. Ja arī tavam kolēģim tuvojas svētki un vēlies viņu iepriecināt, iespējams, šaha spēle ir laba izvēle.

Priekšniekam

Šahs var būt arī piemērota dāvana priekšniekam īpašos svētkos. Tā ir lietišķa dāvana, tāpēc īsts šaha entuziasts šo apsveikumu noteikti novērtēs.

Ģimenei

Šaha komplekts varētu būt piemērota dāvana arī gudrinieku ģimenei, kas labprāt savā starpā sacenšas un asina prātu kopā.

Kur iegādāties

games 4 you šahs

Diezgan plaša šaha spēles izvēle ir pieejama interneta veikalā Games4You.lv.

Klasiskais šahs no Games4You.lv

Spēļu interneta veikalā Games 4 You ir plaša šaha komplektu izvēle. Piedāvājumā ir ne tikai šahs, bet arī šaha pulksteņi, atsevišķi iegādājamas figūras, šaha laukums. Pieejami arī magnētiskie šaha spēļu komplekti.