Vecāku izglītības programmas apmācības

Vecāku izglītības programmas apmācība

Vecāku izglītības programmas apmācības ir izglītojoša dāvana jaunajiem vecākiem, kas viņiem palīdzēs veidot saikni ar savu bērnu, labāk saprasties un atrast piemērotāko audzināšanas metodi. Šī ir ekskluzīva dāvana, ko īpašos svētkos pasniegt jaunajiem vecākiem vai pārim, kas ir bērniņa gaidībās.

Nodarbību cikls vecākiem

Bērniņa ienākšana ģimenē var būt satraucošs laika posms, kad bailes un neziņa var ņemt virsroku. Īpaši, ja tas ir pirmais bērns un iepriekšējas saskares ar bērnu audzināšanu nav bijis. Mūsdienās ir tik daudz grāmatu, raidījumu u.c. formātu, kuros smelties pamācību, ka visa ātri vien var kļūt par daudz. Reizēm tā vien gribas nodomāt – kāpēc par šo nemācīja skolā? Un, par laimi, tagad māca. Ne gluži skolā, bet īpašās vecākiem paredzētās nodarbībās.

Bērnu audzināšana nav prasme, ar kuru mēs visi piedzimstam jau uzreiz. Šī prasme ir mērķtiecīgi jāapgūst, lai attiecībās ar bērnu varētu justies droši un uzticēties viens otram – lai nenodarītu pāri un saprastos bez vārdiem. Par to vairāk arī māca šāda veida nodarbībās. Gan teorētiski, gan praktiski šādi nodarbību cikli māca kā veidot lieliskas attiecības un sapratni starp vecāku un bērnu.

Nav nekā vērtīgāka par ģimeni, tāpēc ir svarīgi jau uzreiz to celt uz stingriem pamatiem. 

Izglītojoša dāvana

Izglītojoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļaus uzzināt ko jaunu un paaugstināt savu intelekta līmeni. Tās ir dāvanas, kas ļauj radošajam garam un prātam uzņemt vēl neizzinātus apgriezienus un iegūt ko noderīgu un ikdienā pielietojamu.

Vecāku izglītības programma ir dāvana, kas noderēs gan jaunajiem, gan esošajiem vecākiem. Tā ir viena no vērtīgākajām dāvanām, ko saņemt, jo nav nekāda pamata kaunam lūgt pēc palīdzības. Mēs katrs vēlētos būt labākie iespējamie vecāki – būt pietiekami stingri, disciplinēt un ieviest kārtību, virzot savu bērnu uz panākumiem, un reizē būt sava bērna draugam un vienmēr uzklausīt. Šī ir izglītojoša dāvana, kas sniegs vienīgi uzlabojumus.

Dāvanas sniegtā vērtība

Vecāku izglītības programmas apmācība

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Īpaša saikne ar savu bērnu un abpusējā sapratne

Šāda veida programma kā dāvana būs liels atbalsts vecākiem šajā informācijas pārpilnajā laikmetā. Bieži tiek izjusts liels sabiedrības spiediens visu izdarīt pareizi, ar visu tikt galā pašam un nekad nekļūdīties. Lai veiksmīgi to varētu izdarīt, neizjūtot nekāda veida spiedienu, jāspēj saprast savs bērns – viņa attīstība, augšana, ienākšana ģimenē.

Šīs nodarbības sniegs izpratnes sajūtu, ko turpmāk veicināt no abām pusēm – gan no vecāku, gan no bērnu puses. Turklāt nodarbības var tikt paredzētas arī jau esošiem vecākiem, lai pēc iespējas vairāk satuvinātos ar bērniem arī pieaugušākā vecumā.

Būt sagatavotam bērna ienākšanai ģimenē

Nereti var gadīties, ka bērna ienākšana ģimenē no mierpilnas grūtniecības uzreiz pāriet satraukuma un haosa pilnā ikdienā. Tad nav grūti noiet no ritma un krist vieglā panikā. Tas gan nenozīmē, ka katrā gadījumā tā notiks – nebūt nē. Tomēr ir labi justies sagatavotam un zināt, ko sagaidīt. Un, pats galvenais, kā rīkoties dažādās situācijās.

Atbilstošākās audzināšanas metodes atrašana

Intuitīvi audzinot bērnus, mēs nereti uz viņiem pārnesam savu pagātnes pieredzi. Caur bērniem risinām savas problēmas un caur viņiem īstenojam savus nepiepildītos sapņus, kas ilgtermiņā var būt ļoti kaitīgi gan bērna psihei, gan savstarpējām attiecībām. Ir jāspēj pieņemt bērnu tādu, kāds viņš ir – patiesu un īstu. 

Vecāku izglītības programmas nodarbības palīdzēs atrast piemērotāko bērnu audzināšanas metodi, kas būs visefektīvākā. 

Ko ņemt vērā

Vecāku izglītības programmas apmācība

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Svarīgi izvērtēt vai dāvanu pasniegt vienai vai divām personām

Vecāku izglītības programmas apmācības ir vērtīga dāvana abiem vecākiem – gan mammai, gan tētim. Tomēr labu apmācību kurss ir visai dārgs, tāpēc jāizvērtē, vai varbūt labāk šādu dāvanu pasniegt vienam, un otrs mācīsies līdzi no tā, kas nodarbības ir apmeklējis. Zināšanas vienmēr var dalīties tālāk!

Izvēlies kvalitatīvu un drošu programmu

Ir dažādas apmācības, meistarklases un nodarbības, kas var piedāvāt šāda veida pakalpojumus. Tomēr, cik efektīvi tas būs, ir katra paša uzticības ziņā. Vērts kārtīgi pārliecināties par to, lai programma ir uzticama un vērtīga.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Sievietei

Vecāku izglītības programma ir lieliska dāvana sievietei, kas ir bērniņa gaidībās. Tas jaunajai mammai var sniegt atbalstu un zināmu mieru par to, ka viņa būs sagatavota bērniņa ienākšanai pasaulē. 

Vīrietim

Tāpat kā šī ir laba dāvana sievietei, tā arī šī ir lieliska dāvana vīrietim. Topošajam tētim gaidību process var būt īpaši sarežģīts un baiss, tāpēc dāvana būs īsti laikā!

Vecākiem

Šī nav dāvana ar kuru ātri iespējams nokavēt. Tā ir laba dāvana arī jaunajiem vecākiem, kuru bērniņš jau ir skolas vecuma, piemēram. Abpusējās saiknes veidošana vislabāk ir iespējama līdz 6 gadu vecumam, tāpēc tā joprojām ir ļoti noderīga dāvana.

Pārim

Vislabāk šo dāvanu ieteicams dāvināt pārim kopā. Lai arī izmaksas ir palielas, tā var būt lieliska ekskluzīvā dāvana īpašos svētkos. 

Kur iegādāties

Vecāku izglītības programmas apmācība

Lieliska programma, ko apskatīt, ir “Vecāku izglītības programma” PLECS.

“Vecāku izglītības programma” PLECS

Veselu 7 nodarbību ciklā vecāki iegūs teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas, kas palīdzēs veidot uzticības pilnas, emocionāli veselīgas attiecības ar saviem bērniem. Programma piedāvā daudz praktisku rīku, metožu, uzdevumu, kuri palīdz ikdienas saskarsmē ar bērniem, veidojot dziļu emocionālu saikni bērnam ar vecāku un sniedzot informāciju par disciplinēšanas metodēm.