Atpūta pirts kompleksā – relaksējoša dāvana

atpūta pirtī

Atpūta pirts kompleksā ir relaksējoša dāvana, kas sniedz mierpilnu atpūtu, uzlabo veselības stāvoli un ļauj pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar saviem draugiem, ģimeni vai mīļoto cilvēku. Šī ir dāvana, kas ir piemērota vecākiem un pārim īpašos svētkos – gadadienās un Valnetīndienā.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Veselā miesā vesels gars

Pirts jau kopš seniem laikiem ieņem svarīgu lomu vidējā latvieša dzīvē. Tiek uzskatīts, ka, pakļaujot ķermeni augstai temperatūrai, tas izdala sviedrus un tādējādi no ķermeņa tiek izdalītas visas kaitīgās vielas. 

Lai arī šis apgalvojums nav pavisam aplams, pirts iešana nu jau tiek uzskatīta par kārtīgas atpūtas sastāvdaļu. Tas ir kas vairāk par vienkāršu higiēnas rituālu, kā tas bija sen senos laikos. Mūsdienās atpūta pirtī nozīmē labu pašsajūtu, aizrautīgas sarunas un pat kādu glāzi alus vai zāļu tējas. Tomēr ne velti saka ‘’veselā miesā vesels prāts’’ – ja rūpējas par ķermeni un veselību, tad pārējais sekos!

Pirts komplekss ir lielisks veids, kā izbaudīt šīs atpūtas daudzveidību, jo tas parasti apvieno vairākas pirtis un saunas. Pirtis galvenokārt iedala pēc to temperatūras un mitruma attiecības.

Krievu pirts mitrums ir aptuveni 20–65% un temperatūra ir aptuveni 50–90 grādus pēc Celsija. Somu pirts ir ar ļoti zemu mitruma līmeni jeb 5_10%, un ar daudz augstāku temperatūru – 70 līdz 100 grādiem pēc Celsija. Savukārt Turku pirts atšķiras ar visai krasiem pretējiem rādītājiem, jo mitruma līmenis ir 8-–100% un temperatūra ir aptuveni 40–45 grādi pēc Celsija. Tāpat, protams, ir arī dažādu citu veidu saunas un pirtis, piemēram, Iglu sauna, Japāņu sauna, tvaika pirts utt.

Relaksējoša dāvana atpūtai

Pirts kompleksa apmeklējums ir atpūtas veids, kas ik pa laikam ir jāveic katram. Pirts iešanai ir daudzi veselību uzlabojoši faktori, kas šo dāvanu padara gan par relaksējošu, gan arī noderīgu. Relaksējoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam spēj uzdāvināt pilnvērtīgu atpūtu, atslābināt gan ķermeni, gan prātu, kā arī aizmirst par ikdienas rūpēm. Pirts kompleksa apmeklējums ir lieliska dāvana, jo tā ļaus izbaudīt ne vien pirtis un saunas, bet arī peldi baseinā vai burbuļvannā, padarot šo piedzīvojumu par īpaši relaksējošu un izmeklētu.

Dāvanas sniegtais rezultāts

pirts

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Relaksējoša atpūta

Pirts apmeklējums noteikti uzreiz saistās ar relaksējošu atpūtu – tas ir šīs dāvanas lielākais ieguvums. Izrauties no ikdienas steigas un palutināt sevi ar pelnītu atpūtu un nedomāt ne par ko citu. Pirts apmeklēšana ievērojami samazina stresa līmeni. Atpūšoties pirtī pavisam mierpilnā atmosfērā, tā ir klusa, silta un mierpilna vieta, kur var pilnībā atslēgties no ārpasaules. Ienākot pirtī, dāvanas saņēmējs aizvērs durvis uz steigas pārpildīto ikdienu un iegūs patieso dāvanu – relaksējošu atpūtu.

Veselības uzlabošana

Pirts atpūta dāvanas saņēmējam ļaus ne vien kārtīgi atpūsties, bet arī uzlabot savu veselību. Pirtij ir vairāki veselību uzlabojoši faktori, kā, piemēram, tās karstais tvaiks palīdz atslbāniāt muskuļus un atbrīvot no sāpēm. Pirts apmeklējums ir īpaši patīkams pēc lielas fiziskas slodzes. Kā jau iepriekš noskaidrojām, pirts apmeklēšanas rituāls spēj arī samazināt stresa līmeni. Vairums kaitīgo vielu veidojas tieši stresa stāvoklī, kas spēj novest pie depresijas un fiziskām saslimšanām pret ko pirts palīdz cīnīties.

Daudzi no mums (ja pat ne vairākums) ikdienā neizdala lielu sviedru daudzumu regulāri. Taču sviedru izdalīšanās, kas veidojas pirts laikā, ir pierādījusi vairākus veselības uzlabojošus faktorus. Pirtī radītais siltums liek ķermeņa temperatūrai augt un rezultātā ar sviedru palīdzību tiek izdalītas tādas vielas kā svins, cinks, varš, niķelis un citas ķīmiskas vielas jeb toksīni. Tāpat pirts uzlabo miega kvalitāti. Pirtij ir vēl daudzas citas veselību uzlabojošas īpašības, par kurām dāvanas saņēmējs varēs pārliecināties pats.

Laiks kopā

Relaksējoša atpūta ir labākais laiks, ko dalīt kopā ar saviem mīļajiem – ģimeni, tuviniekiem un draugiem. Kā jau noskaidrojām, pirts apmeklēšana var izvērsties par īstu rituālu, kurā nodoties aizraujošām sarunām, iedzert zāļu tēju un iespējams pat izpeldēties kādā dīķī vai ezerā. Tā ir izklaide un atpūta vienlaikus, kas noteikti iepriecinās. Taču pirts kompleksa apmeklējums ir arī lielisks veids, kā satuvināties ar savu otro pusīti. Kopīga došanās pirtī, kam seko pelde baseinā vai burbuļvannā, var izvērsties par romantisku kopīga laika pavadīšanu.

Ja vēlies pavadīt jauki kopā laiku ar sev mīļajiem, tad dodies uz sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Ko ņemt vērā, dāvinot atpūtu pirts kompleksā

Dāvinot atpūtu pirts kompleksā, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Paaugstināts asinsspiediens

Pirms steidzies dāvināt pirts kompleksa atpūtu svētku jubilāram, vērts pārliecināties par to, vai dāvanas saņēmējs šo dāvanu spēs izmantot. Ar pirti ir jābūt uzmanīgiem tiem cilvēkiem, kam ir augsts asinsspiediens. Tāpēc saņemt dāvanu, ko nav iespējams izmantot, būtu visai apbēdinoši. Iespējams, vērts painteresēties par dažādiem pirts veidiem un piedāvājumiem, lai pieņemtu īsto lēmumu.

Kādos svētkos piemērota

pirts

Katrai dāvanai ir sava īpašā vērtība, ko vēlamies sniegt konkrētā gadījumā. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādos sveikšanas gadījumos šī dāvana varētu būt piemērota.

Dāvana gadadienā

Pirts atpūta varētu būt lieliska dāvana tādos svētkos kā gadadienas vai citi nozīmīgi datumi, kad rodas vēlme kārtīgi atpūsties un ļaut sev izbaudīt mieru.

Dāvana Valentīndienā

Atpūtu pirtī var apvienot ar SPA atpūtu, kas ir romantiska dāvana savam mīļotajam cilvēkam. Šādu dāvanu var uzdāvināt romantiskos svētkos  – Valentīndienā. Un tad kopīgi doties baudīt mierpilnu atpūtu un vienam otra sabiedrību.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Dāvana pārim

Pirts atpūta var būt arī romantiska dāvana, ko apvienot ar mierpilnu kopā būšanu un izbraucienu uz kādu pirts kompleksu ārpus pilsētas. Sajust divvientulību un pilnvērtīgu relaksāciju.

Dāvana vecākiem

Atpūta pirtī ir lieliska dāvana, ko uzdāvināt vecakiem – mammai un tētim kādos īpašos svētkos, piemēram, kāzu gadadienā. Tādā veidā ļaujot vecākiem pavadīt kvalitatīvu laiku kopā un atpūsties, parūpējoties par savu veselību.

Kur pirkt dāvanu karti pirts apmeklējumam

Dāvanu karte pirts apmeklējumam vai SPA kompleksam būs lielisks veids kā iepriecināt kādu. Tā sniegs iespēju pavadīt kopā laiku un piedzīvot neaizmirstamas atmiņas.

Labākais veids, kā to iegādāties un uzdāvināt ir SPA dāvanu karte vai konkrēts pirts rituāla piedāvājums.

Pirts procedūras Lejasmārtiņos

pirts rituals

Laba dāvana varētu būt pirts rituāls diviem Lejasmārtiņos, ko veic sertificēti pirtnieki, tiek izmantotas dažādas lapu, skuju koku un zāļu slotiņas, skrubis pēc klienta vēlmes un patikas, masāža, maskas u.c. procedūras pēc vienošanās. 

Lejasmārtiņos pirts piedāvā relaksēties un izbaudīt mierpilnus brīžus cilvēkiem, kuriem patīk atpūsties, vēlas atbrīvoties no ikdienas stresa. Tāpat pirts būs lieliska vieta, kur atpūsties ar ģimeni vai draugiem.

Pirts procedūras centrā Green Island

pirts proceduras

Izbaudi latvisko pirti un tās procedūras veselības centrā Green Island. Pirts procedūras mērķis – lēni, dziļi un pakāpeniski izsildīt visu organismu. Pēc šīs procedūras ieteicams baudīt kādu no ķermeņa masāžām vai citām ķermeņa kopšanas procedūrām.

Pirts kompleksa apmeklējums noteikti paliks atmiņā kā neaizmirstams piedzīvojums un relaksācijas brīdis! Tāpēc, ja meklējat dāvanu, kas patiešām no sirds iepriecinās jūsu mīļotos cilvēkus, pirts apmeklējuma dāvanu karte ir lieliska izvēle. Tas ir dāvanas veids, kas liek smaidīt no priekiem un sniedz iespēju izbaudīt mirkļus, kas paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Aplūko arī šādas dāvanu idejas:

One Reply to “Atpūta pirts kompleksā – relaksējoša dāvana”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *