Pašgatavota ievārījuma burciņa

ievārījuma burciņa

Pašgatavota ievārījuma burciņa ir mīļa dāvana, kas tās saņēmējam sniegs lielisku gardumu ziemai, iespēju pagaršot jaunu recepti un iegūt caur to nodotās labās emocijas. Šī ir lieliska dāvana Ziemassvētkos saviem mīļajiem – vecākiem, draugiem, radiniekiem un arī kolēģiem.

Ievārījuma burciņa no dārza labumiem

Ievārījums un zaptes ir tās lietas, kas katram kaut kādā ziņā asociējas ar bērnību. Vecmāmiņas un mammas vienmēr pagatavo gardus ievārījumus no vasarā un rudenī saaugušajiem dārza labumiņiem – āboliem, zemenēm, jāņogām, ķiršiem, plūmēm, avenēm un citiem dabīgajiem saldinātājiem. Ja jau pašam mājās tā ir tik daudz, kāpēc gan neuzdāvināt to arī saviem mīļajiem?

Visiem zināms, ka zemeņu zapte vienās mājās negaršos tāpat, kā citās. Tieši tā ir arī ar ābolu, plūmju u.c. ievārījumiem. Katram ir sava recepte, savas slepenās sastāvdaļas, kas gadu laikā iegūtas. Tad nu dāvanā kāda forša ievārījuma burciņa būs gan labs gardumiņš, gan arī iespēja izmēģināt draugu vai radinieku īpašās receptes.

Pašdarināta dāvana

Pašdarināta dāvana ir tāda, kas tās saņēmējā rada īpašas emocijas. Ir skaidrs, ka paštaisītas dāvanas radīšanas procesā ir bijis ieguldīts laiks, pūles un enerģija. Tas liek dāvanu novērtēt vēl vairāk un sajusties īpašam. 

Pašgatavota ievārījuma burciņa ir lieliska dāvana, kas nodos ne vien vietējo gardumu, bet arī pagatavošanas procesā ieguldīto labo enerģiju un mīlestību. Šī ir paštaisīta dāvana, kas ir tik vienkārša, bet tik forša! Ikvienam būtu patīkami saņemt šādu dāvanu, kas no dārza labumiem paša rokām pagatavota. 

Dāvanas sniegtā vērtība

ievārījums

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Pašgatavota dāvaniņa

Paša darinātās dāvanas vienmēr ir īpašākās par veikalā nopirktajām. Reti kurš iedomātos ievārījuma burciņu pasniegt kā dāvanu, ja tā nopirkta veikala plauktā. Taču pašu radīts gardums jau nāk komplektā ar pievienoto vērtību. 

Paša taisīts nozīmē personisks un īpašs – tā ir dāvana, ko novērtē un ar mīlestību gan pasniedz, gan saņem.

Lielisks gardums ziemai

Ievārījums garšo visiem. Tas ir lielisks saldums, ko ēst gardu muti kopā ar pankūkām, likt iekšā biskvīta kūkās, bulciņās un vēl daudzos citos ēdienos. Pavisam vienkāršākā recepte – baltmaize ar zapti, ir pati garšīgākā un mīļākā bērnības atmiņa! Noderēs gan tad, kad gribēsies kaut ko foršu pagatavot, gan arī tad, kad sagribēsies veselīgu kārumu ziemas vakarā.

Iespēja iegūt jaunu receptīti

Ka jau minējām iepriekš, katrs gatavo pēc savas receptes. Lai šī būtu jauka dāvana, var arī burciņai pievienot skaistu kartīti ar recepti. Ja arī savu firmas recepti atklat gluži negribas, tad sarakstīt dažas svarīgākās sastāvdaļas un vēlējuma formātā uzskaitīt to labās īpašības. Piemēram saldas zemenes spēcīgai ikdienai, gardi āboli dzīvespriekam utt. Radošai izpausmei var dot pilnīgu vaļu!

Zero waste dāvana

Ar vien vairāk dāvanu meklēšanā tiek piedomāts par to, lai izvēlētā dāvana ir noderīga, no vietējiem ražotājiem veidota un arī bez lieka iepakojuma. Tad ievārījuma burciņa ir perfekta dāvana, kas apvieno visus šos kritērijus!

Mājās esoša burciņa, kurā sapildīt no dārza (vai veikala) sagādātos gardumus siltai ziemai un gardai mutei. Dāvana izdodas noderīga, paša gatavota un bez liekiem iepakojumiem!

Ko ņemt vērā

ievārījuma burciņa

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Pārliecinies par dāvanas saņēmēja ēšanas paradumiem

Mūsdienās katram ir savi ēšanas paradumi – bez glutēna, veģetārieši, vegāni utt. Arī alerģijas – tas viss ir jāņem vērā pirms dāvanas izvēlēšanās no sava pieliekamā kambarīša. 

Skaisti burciņu iesaiņot

Lai dāvanai piešķirtu īpašu svētku vērtību un noskaņu, izdomā veidu, kā burciņu skaisti ietērpt. Izmanto lentītes, saiņošanas papīru utt. Svētku lentā vari ievērt mazu kartīti ar recepti vai kādu foršu novēlējumu.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Mammai

Vismīļākās dāvanas parasti mēdzam dāvināt mammai un abiem vecākiem kopumā. Pašgatavota ievārījuma burciņa var būt jauka dāvana un veids, kā parādīt mammai jaunu recepti, kas nesen apgūta.

Sievietei

Veids, kā sirsnīgi apsveikt svētkos, ir uzdāvināt ko paša rokām un sirdi darinātu. Šī varētu būt mīļa dāvaniņa sievietei svētkos – māsai, draudzenei, skolotājai, tantei un krustmātei.

Draugiem

Pārsteidz draugus svētkos ar gardu ievārījumu, kas atgādinās bērnības atmiņas. 

Kolēģiem

Kolēģus mēdzam iepazīt kā savus draugus un reizēm pat labākos draugus. Tad arī sirsnīgs sveiciens kolēģim svētkos varētu būt garda ievārījuma burciņa no mājām.