Latviska piespraude

Latviska piespraude

Patriotiska piespraude ir latviska dāvana, kas tās saņēmējam sniegs kopības sajūtu un ļaus stilīgi izrādīt mīlestību pret savu dzimteni. Tā ir lieliska dāvana svētkos savai māsai vai brālim, tētim, bērniem, kā arī kolēģiem.

Tava dzimtene tev vienmēr līdzi ikdienā

Katram ir sav uzskats par to, kāda ir viņa valsts, kurā tiek dzīvots. Mēs izvēlamies mīlēt savu valsti un nest to godā ar lepnumu. Tieši šī iemesla dēļ arī tiek radītas dažādas patriotiskas lietas, gadžeti, aksesuāri un apģērbi, ar ko ikdienā izrādīt mīlestību pret savu valsti.

Šajā rakstā vairāk par latviskām piepsraudēm. Tās nav pārāk lielas (lai arī var būt dažādas) un tieši tas ir viens no iemesliem, kāpēc tik daudzi izvēlas tās iekļaut savā ikdienā. Īpaši valsts svētkos. 

Šādu mazu piespraudīti var pielikt teju pie jebkura apģērba un skaisti saskaņot. Tas ir pietiekams solis, lai parādītu lepnumu par savu tautu un dzimteni, bet vienlaicīgi darot to neuzkrītoši un gaumīgi.

Latviska dāvana

Latviskas dāvanas ir tādas, kas tās saņēmējam atgādinās par paša dzimteni. Šajā sadaļā tiek ieteiktas dāvanas, kas radītas mūsu pašu zemē. Tādējādi izdosies gan iepriecināt dāvanas saņēmēju ar ko foršu, gan arī atbalstīt vietējos uzņēmumus. 

Piespraude ir latviska dāvana, ja tā tiek rotāta ar dažādiem latviskiem simboliem. Tā var būt sarkanbaltsarkanā krāsā, taču tik pat labi tā var būt arī citos toņos. Par latvisku dāvanu to padara latviski simboli un dāvanas mērķis. Šajā gadījumā tas ir atbalstīt vietējos ražotājus un ar lepnumu valkāt latvisku simbolu pie krūtīm.

Dāvanas sniegtā vērtība

Latviska piespraude
Attēls ņemts no Skudrumuižas darbnīcas Facebook profila.

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Stilīgs aksesuārs

Piespraudes ir stilīgi aksesuāri, kas mūsdienās sāk nākt atpakaļ modē. Agrāk tos valkāja daudz, taču kādu brīdi tie bija nozuduši no slavas saulītes. Tad nu ir pienācis laiks atgriezties. Viena piespraude, kam jābūt katra aksesuāru lādītē, ir latviska piespraudīte.

To var valkāt gan ikdienā, gan arī īpaši latviskos notikumos.

Mīlestība pret dzimteni

Dāvanas saņēmējs ar šo piespraudīti varēs ne tikai labi izskatīties, bet arī lepoties ar savu zemi. Tā ir jauka dāvana, jo tā izrāda mīlestību pret savu dzimteni. Ikdienā, kad reizēm ne viss notiek kā plānots, ir labi pasmaidīt un ieraudzīt kādu savējo. 

Šāda piespraudīte ir labs veids, kā justies unikālam uz pasaules fona un kā savējam mājās Latvijā.

Kopības sajūta svētkos

Visbiežāk Latvijā valkāt piespraudes un citas patriotiskas zīmītes pieņemts svētkos. Tas rada fantastisku kopības sajūtu, ko pa īstam var sajust tikai savā dzimtenē.

Šāda piespraude labi noderēs Latvijas lielākajos svētkos – valsts svētkos, dziesmu svētkos utt.

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Izvērtē jubilāra vēlmes rūpīgi

Vispirms izvērtē, vai dāvanas saņēmējam vispār patiktu šāda dāvana. Šīs piespraudes mērķis ir ar to lepoties un caur to nest savu mīlestību pret dzimteni.

Izvēlies skaistāko piespraudi, ko spēj atrast

Iespējams, ka piespraudes var arī mainīt katru dienu un valkāt kā vien tīk. Taču bieži vien katram ir viena vienīgā piespraude, ko ar lepnumu piespraust pie drēbēm un godam visiem atrādīt. Tad nu parūpējies par to, lai sagādātā piespraude jubilāram būtu ļoti mīļa.

Kam piemērota šāda dāvana

Latviska piespraude
Attēls ņemts no ROTAA Facebook profila.

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Brālim

Patriotiska piespraude varētu būt forša dāvana tavam brālim, ja viņš labprātīgi iesaistās dažādās diskusijās, sarunās un vispārīgi atbalsta savu dzimteni.

Māsai

Tas pats arī par to, kāpēc šī ir piemērota dāvana māsai kādos foršos svētkos.

Tētim

Ja tas tētis ir liels savas zemes patriots, tad arī viņam šī būs lieliska dāvana. Iepriecini savu tēti ar kādu skaistu un stilīgu piespraudi.

Bērniem

Mīlestību pret savu zemi var sākt mācīt jau pavisam agri, no bērnības. Tāpēc kāda mīļa un skaista piepsraudīte varētu būt jauka dāvana arī bērniem.

Kolēģim

Arī kolēģim patriotiska piespraude varētu būt laba dāvanas ideja. Īpaši, ja tuvojas Latvijas dzimšanas diena vai arī ap novembri svētki ir arī pašam kolēģim.

Kur iegādāties

Ir daudzas vietas, kur iegādāties pašmāju ražotāju piespraudes. Te apkopotas dažas no tām.

Patriotiskas piespraudes no Meistardarbs.lv

Meistardarbs.lv ir mājaslapa, kas izplata dažādus labumus no mūsu pašu latviešu ražotājiem. Patriotiskas piespraudes arī nav izņēmums.

Piespraudes no ROTAA

Pašmāju uzņēmums ROTAA rada skaitas rotaslietas un piespraudes no pērlītēm. Arī latviskās piespraudes ir skaistas un elegantas. 

Latviskas piespraudes no Skudrumuižas darbnīcas

Un ļoti skaistas piespraudes atradām arī Skudrumuižas darbnīcas piedāvājumā. Šīs piespraudes ir kā vareni mākslas darbi, ko ar lepnumu valkāt pie krūtīm.