Attīstošās spēles – dāvana bērna izaugsmei

attistosas rotallietas

Attīstošās spēles ir izglītojoša dāvana, kas padara spēlēšanos ne vien par jautru izklaidi, bet arī par prātu attīstošu un dažādu prasmju uzlabojošu aktivitāti. Tā ir lieliska dāvana bērniem un visai ģimenei kopumā.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Attīstošās rotaļlietas bērna izaugsmei

Pati saprotamākā un vienkāršākā dāvanas ideja bērnam ir spēles un rotaļlietas. Rotaļlietu veikali piedāvā izvēlēties starp plašu bērnu rotaļlietu piedāvājumu, no kā izvēlēties lieliskas dāvanas gan meitenēm, gan zēniem.

Izvēle ir milzīga un, ieejot veikalā, acis skrien uz visām pusēm. Taču bieži vien līdzīgi ir arī mājās – bērnu rotaļlietas ir uz katra stūra un vēl viena manta būs vien kārtējā rotaļlieta, par kuru interese pazudīs pāris dienu laikā. Lai tā nenotiktu, vērts uzdāvināt dāvanu ar jēgu – attīstošu rotaļlietu bērna izaugsmei.

Ir dažādas rotaļlietas, kas palīdz bērna izaugsmei. Tās var attīstīt radošumu, kritisko domāšanu, komunicēšanu un komunikabilitāti, vizuālās telpas izpratni, koncentrēšanās spējas, atmiņu, emocionālo intelektu, neatlaidību, kā arī fiziskās spējas. Vispopulārākās attīstošās rotaļlietas ir visiem zināmais LEGO, dažādi kontruktori, puzles, pavisam mazajiem bērniņiem iespējams uzdāvināt puzles paklāju, kas ir košās un skaistās krāsās. Veikalā ir pieejami arī staiguļi bērniem, kas vēl mācās staigāt un arī attīstošie paklājiņi zīdaiņiem.

Praktiska dāvana

Attīstošas spēles ir izglītojoša dāvana, ko uzdāvināt bērniem svētkos. Tā noderēs bērniem, jo palīdzēs attīstīt prātu un dažādas prasmes jautrā veidā. Turklāt par to pateicīgi būs arī bērna vecāki. Bērnu intereses mēdz mainīties ātri un bieži vien pilna māja jau ir ar dažādām rotaļlietām, kuru aktualitāte zūd, taču atbrīvoties no tām ir žēl. Tādā gadījumā praktiska un izglītojoša rotaļlieta nāk tieši laikā.

Dāvanas sniegtais rezultāts

attistosas rotallietas

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Jautra izklaide

Bērnu intereses parasti mainās ļoti ātri. Tāpēc nereti ir grūti izsekot līdzi aktualājiem multfilmu varoņiem un citām aizraušanām, kas šobrīd bērnam ir interesantas un aktuālas.

Attīstošās spēles ir veidotas tā, lai spētu noturēt bērna uzmanību ilglaicīgi. Kad ir izpildīts konkrētais uzdevums vai iemācīts kas jauns, bērns sajūt gandarījuma apziņu. Lepnumu par paveikto un tas ir tieši tas, kas palīdz noturēt uzmanību. Rodas vēlme darīt vēl, uzzināt vairāk un sevi attīstīt.

Attīsta domāšanu

Attīstošās spēles liek bērnam piedomāt – tās ir kā puzles, kas jāsaliek kopā. Šo spēļu pamatā ir uzdevumi, kas ir jāizpilda. Taču tie ir pasniegti ļoti interesantā un aizraujošā veidā atkarībā no vecuma.

Piemērotas rotaļlietas, kas attīsta domāšanu, ir pieejamas bērniem, kas ir dažu mēnešu vecumā un arī pat pusaudžiem, kas ir vecāki par 15 gadiem. Dažādu prāta mežģu risināšana ievērojami uzlabo smadzeņu darbību.

Dažādu prasmju uzlabošana

Ir dažādas rotaļlietas, kas palīdz bērna izaugsmei. Tās var attīstīt ļoti plašu prasmju un spēju klāstu, ieskaitot – radošumu, kritisko domāšanu, komunicēšanu un komunikabilitāti, vizuālās telpas izpratni, koncentrēšanās spējas, atmiņu, emocionālo intelektu, neatlaidību, kā arī fiziskās spējas.

Ko ņemt vērā

rotallietas

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Vecuma ierobežojumi

Jebkurai rotaļlietai ir vecuma ierobežojumi – īpaši, ja tā paredzēta vecākiem bērniem. Maziem bērniem jābūt ipaši uzmanīgiem ar rotaļlietām, kuras sastāv no smalkām detaļām. Rotaļāšanās ar tām varētu būt bīstama mazulim. Tad arī viss prieks par dāvanu ir vējā, jo jāgaida ilgs laiks, kad būs atļauts ar rotaļlietu spēlēties.

Vai šāda rotaļlieta būs jaunums

Attīstošās rotaļlietas ir ļoti populāras un katrs vecāks cenšas saviem bērniem tādas iegādāties. Ja izdodas apvienot jaunas zināšanas, prasmes un izklaidi, šķiet absurdi šādu iespēju neizmantot. Tāpēc, pirms dāvini bērnam rotaļlietu, pārliecinies par to, ka tā jau nav bērna spēļmantiņu kolekcijā. Tad arī pārsteigums būs izdevies, un radīs neviltotu prieku.

Kādos svētkos piemērota

Katrai dāvanai ir sava īpašā vērtība, ko vēlamies sniegt konkrētā gadījumā. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādos sveikšanas gadījumos šī dāvana varētu būt piemērota.

Dāvana dzimšanas dienā

Dzimšanas dienas ir īpaši svētki, kad visa uzmanība tike veltīta jubilāram. Bērniem šie svētki ir vēl īpašāki – viņi tos tikai lēnām sāk iepazīt un saprast to nozīmi. Dāvanām, protams, bērnu acīs ir vislielākā nozīme.

Ja bērniņš vēl ir pavisam mazs, tad skaidrs, ka viņš apdāvināšanas procesu vēl pārāk labi neizprot. Un tomēr dāvināšanas rituāls ir skaists un īpašs process gan bērniem, gan viņu vecākiem. Attīstošās rotaļlietas ir lieliska dāvana bērnam dzimšanas dienā, kas kalpo arī kā novēlējums jautrai, taču jēgpilnai rotaļai.

Dāvana 1.septembrī

Šāda dāvana īpaši piemērota varētu būt arī 1.septembrī jeb zinību dienā – uzsākot skolas gaitas vai varbūt vēl tikai bērnu dārziņa. Attīstošās rotaļlietas būs jautrs veids, kā turpināt mācības un jauna apgūšanu arī mājās.

Kam piemērota šāda dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Bērniem

Attīstošas spēles ir dāvana, ko var dāvināt visiem bērniem – gan saviem bērniem, gan mazbērniem, gan draugu bērniem un krustbērniem. Tā ir vienlīdz noderīga dāvana, kas noteikti patiks visiem – gan pašiem bērniem, gan arī viņu vecākiem. Jāņem vērā vien atbilstošais bērna vecums un dāvana ir izdevusies.

Māsai

Attīstošās spēles var būt jauka un mīļa dāvana savai mazākajai māsai. Tās viņai palīdzēs apgūt jaunas prasmes un attīstīt esošās.

Brālim

Vislabākās dāvanas ir tādas, kas ir gan jautras, gan arī lietderīgas vienuviet. Tavam mazākajam brālim attīstošās spēles būs labākā dāvana, jo tā ļaus labi pavadīt laiku un iemācīties ko jaunu.

Ģimenei

Attīstošās spēles var būt lieliska dāvana arī visai ģimenei. Īpaši tad, ja ģimenē ir vairāki mazi bērni, kam šāda dāvana vareni noderētu ikdienā.

Kur pirkt dāvanu

attīstošās spēles bērniem

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Brain Games spēles

Interneta veikalā BrainGames.lv ir iespējams iegādāties visdažādākās galda spēles arī pašiem mazākajiem. Tur atradīsi arī prāta mežģus mazajiem, sadaļas klāstā ir varens attīstošo spēļu piedāvājums.

Ja vēlies šo dāvanu sniegt ģimenei, tad laba izvēle būs Brain Games dāvanu karte. Ģimene varēs doties uz veikalu ar bērniem un izvēlēties paši.

Lai izdodas iepriecināt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *