Pašdarināti adījumi – cimdi un zeķes

pastaisiti adijumi

Pašdarināti adījumi, kā arī citas paštaisītas dāvanas, ir mīļš apveikums svētkos, kas sasildīs aukstos ziemos vakaros. Šī ir lieliska dāvana ikvienam – sievietei, vīrietim, bērniem, vecākiem un draugiem

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Dāvana, kas sildīs ķermeni un sirdi vienlaikus

Pašdarinātām dāvanām piemīt spēja sasildīt sirdi – ikviens novērtē dāvanu, kuras sarūpēšanā ieguldītas pūles un mīlestība. Paša darināti adījumi, kas ir īpaši aktuāla dāvana Ziemassvētkos, ir lielisks veids, kā izpausties un izmēģināt savas spējas. Atliek vien sapirkt skaistas, mīkstas dzijas un veidot ko siltu!

Cimdi un zeķes ir lieliska klasika, ko dāvināt svētkos. Šīs dāvanas ir noderīgas un reizē arī mīļas. Mēs visi cimdus un zeķes gada aukstajā sezonā valkājam – to darīt būs vēl patīkamāk, zinot, ka šie adījumi ir mīļa cilvēka darināti. Turklāt gan zeķes, gan cimdus (pasniedzot kā Ziemassvētku dāvanu) var izmantot arī kā dāvanu maisu. Pieber zeķes pilnas ar gardām konfektēm un dāvana ir izdevusies lieliem un maziem!

Paštaisīta dāvana

Pašdarināta dāvana ir tāda, kas tās saņēmējā rada īpašas emocijas. Ir skaidrs, ka paštaisītas dāvanas radīšanas procesā ir bijis ieguldīts laiks, pūles un enerģija. Tas liek dāvanu novērtēt vēl vairāk un sajusties īpašam. 

Tādas pašdarinātās dāvanas kā adītas zeķes un cimdi parasti tiek ļoti novērtētas. Latviešiem īpaši patīk savu apģērbu rotāt ar latvju zīmēm un rakstiem, tāpēc šī ir lieliska ideja. Adīšana arī nav pavisam ātrais process, tāpēc ik stundiņa, kas ieguldīta paštaisītas dāvanas gatavošanā, ir īpaša un dārga!

Dāvanas sniegtā vērtība

adīti cimdi

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Dāvana, kas pasniegta ar mīlestību

Kad iedomājamies svētkos saviem mīļajiem pasniegt paša rokām darinātas dāvanas, tas nāk no sirds. Vēlamies mīļos iepriecināt ar ko īpašu – parādot viņiem to, cik ļoti mums viņi rūp. Tādas dāvanas, kā silta cepure, cimdi, šalle vai zeķes (pašdarinātas), izrāda īpašas rūpes, jo dāvinātājs vēlas, lai ziema ir patīkama un silta! Tas arī mūs noved pie dāvanas nākošās vērtības.

Silta un patīkama

Paštaisītu adījumu kā dāvanas vērtība ir to sniegtais siltums aukstajā gada sezonā. Un tādu lietu, kā cimdu un zeķu nekad nevar arī būt par daudz. Pie katra apģērbu komplekta vienmēr gribās uzvilkt kaut ko citu, pamainīt krāsas un stilu. Tad nu vēl viena forša cepure, zeķes vai cimdi ir lieliska dāvana, kas ziemā un rudenī sasildīs!

Tā ir oriģināla un kā nevienam citam

Vislabākā paštaisītās dāvanas vērtība ir tā, ka nevienam citam šādas dāvanas nebūs. Ja vien dāvanas netiek radītas kā komplekts pārim vai visai ģimenei. Un arī tad katra no dāvanām ir īpaša, unikāla un oriģināla. Ja katrs diedziņš ir paša rokām savīts un saausts, tad dāvanas vērtība ir nenoliedzami īpaša. 

Ko ņemt vērā

adījumi dāvana bērniem

Izvēloties šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Izvēlies pareizos izmērus

Gan cimdiem, gan zeķēm svarīgi ir uzadīt pareizos izmērus. Ja vēl pieaugušajiem var mēģināt iztikt ar universālajiem 2 izmēriem sieviešu un vīriešu, tad nosacījums par izmēriem ir īpaši svarīgs bērnu apdāvināšanai. Bērni strauji aug un labāk tad uzadīt cimdiņus, kas derēs ilgāku laiku!

Dzijai jābūt mīkstai un patīkamai

Jebkuram ir bērnības atmiņas, kad vecāki vai vecvecāki lika valkāt īstās vilnas zeķes, cimdus, cepures. Visspilgtākā atmiņa daudziem noteikti būs tas, cik kodīgi bija šie apģērba gabali – āda niezēja un īpaši patīkama valkāšana noteikti nebija! Tad nu mūsdienās ir daudz dažādas dzijas un materiāli, kas ir ādai patīkami un mīksti. Tos tad arī iesakām izvēlēties. 

Sāc laicīgi

Pašdarinātas dāvanas aizņem laiku un ne kurš katrs to var izdarīt pāris dienās. Īpaši, ja esi iecerējis šādas dāvanas sagatavot vairākiem cilvēkiem uzreiz. Tad iesakām sākt ļoti laicīgi, lai pirmssvētku laiks nepaiet satraukumā.

Kam piemērota

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Bērniem

Mīļas un sirsnīgas dāvaniņas bērniem varētu būt kas paštaisīts, tāpēc cimdiņi un zeķītes varētu būt ļoti jauks pārsteigums. Iepriecinās gan mazās sirdis, gan arī vecākus!

Ģimenei

Lia pārsteigtu visu ģimeni uzreiz, Ziemassvētkos vari viņus pārsteigt ar līdzīgām un gaumīgām cepurēm, cimdiem, zeķēm vai šallēm! Vienīgi tad jau jāsāk laicīgi šādas dāvaniņas visiem gatavot!

Vecākiem

Saviem vecākiem vienmēr mēģinām uzdāvinā vismīļākās un labākās dāvanas, taču viņi bieži vien saka, ka neko pirkt viņiem nevajag. Šogad paklausi viņus un nepērc arī – uzadi pats!

Pārim

Iespējams, šī dāvana ir lielisks šāviens divos zaķos vienlaicīgi – šī ir lieliska davana arī pārim. Abiem būs silti, patīkami un forši doties ziemīgās pastaigās ar līdzīgiem cimdiem vai dūraiņiem!

Kur pirkt dāvanu

pērļotava dāvanu karte

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Pērļotavas dāvanu karte rokdarbiem

Tā kā pašdarināti adījumi ir kaut kas, kas jāveic paša rokām, to nekur citur nenopirksi. Taču, ja vēlies savus adījumus papildināt ar kādu interesantu spīdumu vai īpašu dziju, to var atrast veikalā Pērļotava. Tas ir veikals, kur ir atrodams viss nepieciešamais dažādiem rokdarbiem.

Līdz ar to dāvanu karte Pērļotavā varētu būt forša dāvanas ideja gan tev pašam, gan arī kādam citam, kam patīk radīt paša rokām.

Lai veicas rokdarbos!