Interesanta puzle

Interesanta puzle

Interesanta puzle ir izklaidējoša dāvana, kas tās saņēmējam ļaus labi pavadīt laiku ar ģimeni vai draugiem, kā arī uzlabot dažādas prasmes. Tā ir lieliska attīstošā dāvana bērniem, kā arī labs izklaides veids pieaugušajiem – brālim, māsai, pārim un kolēģim.

Ja vēlies atrast vietas, kur šādu dāvanu iegādāties, dodies uzreiz uz šī raksta noslēdzošo sadaļu Kur pirkt dāvanu.

Labi pavadīts laiks liekot puzli

Puzles ir lielisks veids, kā labi pavadīt laiku kopā ar savējiem, vienlaicīgi apgūstot interesantas prasmes un uzlabojot esošās. Tās ir pastāvējušas jau kopš aptuveni 18. gadsimta, kad kāds britu gravieris izveidoja karti no koka un tad sadalīja to mazakos gabalos. Tādā veidā izveidojot pirmo puzli, ar kuras palīdzību mācīt citiem ģeogrāfiju.

Lai arī mūsdienās puzles tiek uzskatītas par izklaidi, tām vēl joprojām pastāv prātu izaicinošas spējas. Galu galā puzles var sastāvēt no vairāku tūkstošu maziem gabaliņiem, kuru kopā salikšana spēj prasīt visai ilgu laiku un pacietību. Kādam, kam patīk sevi nodarbināt un izaicināt, puzle varētu būt lieliska dāvana.

Izklaidējoša dāvana

Izklaidējoša dāvana ir tāda, kas tās saņēmējam ļauj piedzīvot ko aizraujošu un patiesi interesantu. Šīs dāvanas galvenais mērķis ir dāvanas saņēmēju izklaidēt un ļaut viņam pavadīt pēc iespējas labāk savu brīvo laiku.

Vislabākā izklaide ir tāda, kas spēj iemācīt arī kaut ko vērtīgu un noderīgu. Laiks, kas pavadīts izklaidējoties un asinot savu prātu, ir vislabākais. Līdz ar to puzlei ir daudz līdzīgu īpašību ar galda spēlēm. Tā ir izklaidējoša dāvana, kas sola labi pavadītu laiku, taču tā arī pārliecināsies par to, lai puzles licējs uzlabotu arī dažādas spējas sevī.

Dāvanas sniegtā vērtība

Interesanta puzle

Vislabākā dāvana ir tāda, kas ir jēgpilna un sniedz īpašu vērtību dāvanas saņēmējam.

Atmiņas uzlabošana

Puzles likšana spēj palīdzēt mums uzlabot atmiņu. Nav jau noslēpums, ka liela daļa puzles likšanas procesā ir tieši atmiņai un savstarpējās saiknes meklēšanai. Tāpat puzles likšana mūsos rada patīkamas emocijas, kas arī itin veiksmīgi nāk par labu mūsu atmiņai.

Puzles īpaši labi noder īslaicīgas atmiņas uzlabošanai. Mūsu īstermiņa atmiņa palīdz mums atcerēties formas un krāsas, un vizualizēt lielāku attēlu, lai noskaidrotu, kuras detaļas saderēs kopā. Spēja atcerēties konkrētu puzles gabaliņu ievērojami uzlabo atmiņu, it īpaši tad, ja puzle ir sarežģīta un tā pa drusciņai tiek salikta katru dienu. 

Problēmu risināšanas spēju attīstība

Ikdienā, gan darbā, gan mājās, par labu nāk tādas prasmes kā problēmu risināšana un kritiskā domāšana. Puzles ir lielisks veids, kā šīs prasmes uzlabot un pilnveidot diezgan patīkamā veidā. Vizuālā mācīšanās ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uztrenēt esošās prasmes – it īpaši tad, ja uzreiz nemaz nesaprotam, ka mēs ne tikai liekam puzli, bet arī trenējam prātu.

Puzles likšanas process prasa kārtīgu problēmas risināšanas praksi, jo ceļā stājas daudzi nepareizie gabaliņi. Pastāv gandrīz 100% iespēja, ka puzles salikšanas procesā nāksies izmēģināt simtiem un pat tūkstošiem puzles gabaliņus, kas neiederēsies domātajā vietā. 

Šo prasmju uzlabošana savukārt novedīs arī pie radošuma un novatorisma ikdienas darbos, kas nāks par labu dāvanas saņēmējam.

Samazināts stresa līmenis

Lai arī puzles likšana dāvanas saņēmēju izaicinās, tā kalpos arī par relaksācijas veidu. Interesanta puzle ir veids, kā labi pavadīt laiku, lai arī procesā stājas priekšā dažādi izaicinājumi. Gandarījums par paveikto tomēr izvirzās vadībā un rezultātā samazina dzīvē esošo stresa līmeni.

Puzles likšana var kalpot arī par sava veida meditāciju. Tas ir dienas mirklis, kad koncentrēties tikai uz pareizo gabaliņu atrašanu. Nekādas darba vai personīgās dzīves problēmas šobrīd nav aktuālas. 

Kopīgi pavadīts laiks ar savējiem

Protams, interesantāk ir likt puzli kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni. Tā ir aktivitāte, ko ir patīkami dalīt ar citiem. Līdzīgi kā ar galda spēlēm, arī puzles salikšana ir kopēja aktivitāte. Tā ļauj pavadīt kvalitatīvu laiku kopā, koncentrējoties uz galveno uzdevumu un tā gaitā pļāpājot par visu ko.

Ko ņemt vērā

Dāvinot šādu dāvanu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā.

Izvēlies puzli pēc atbilstošas sarežģītības pakāpes

Puzles mūsdienās ir pieejamas visdažādākajās sarežģītības pakāpēs. Izšķirošs ir ne tikai skaits, bet arī sarežģītas puzles gabaliņu formas, ārējais siluets, kā arī grūti manāmas krāsu pārejas. Īpaši pievērs uzmanību ieteicamajam vecumam, ja puzli vēlies uzdāvināt bērnam.

Pārliecinies par jubilāra interesi

Svarīgi ir pārliecināties par to, vai dāvanas saņēmējam vispār ir interese puzles likšanā. Diemžēl ne visiem tam ir pietiekami daudz brīvā laika vai vispār vēlmes tam tērēt savu laiku. Labs veids, kā to uzzināt, ir novērot, vai jubilāram patīk galda spēles. Ja patīk, tad pastāv liela iespēja, ka arī puzle būs izdevusies dāvana.

Kam piemērota šāda dāvana

Interesanta puzle dāvana

Ir universālas dāvanas, ko novērtēs visi, taču ir arī tādas dāvanas, kas paredzētas īpašai saņēmēju kategorijai. Tāpēc svarīgi saprast, kam piemērota konkrēta dāvana.

Bērniem

Puzle ir lieliska dāvana bērniem, kas palīdzēs viņiem uzlabot un attīstīt dažādas prasmes. Ja vēlies uzdāvināt ko izklaidējošu, taču vienlaikus arī izglītojošu, tad puzle ir labs variants.

Pārim

Ja pārim tuvojas sāls maize vai kādi citi kopīgi svētki, tad puzle varētu būt mīļa dāvana abiem diviem. Tā ļautu viņiem pavadīt laiku kopā, liekot puzli un veidojot kopīgu mākslas darbu, ko varbūt vēlāk pielikt pie sienas.

Kolēģim

Interesanta puzle var būt arī lietišķa dāvana, ko uzdāvināt kolēģim svētkos. Tas varētu būt labs dāvanas variants, kad Ziemassvētku pasākumā darbā ir jāatrod slepenā dāvana.

Brālim

Ja tavam brālim nav svešs galda spēļu koncepts, tad arī puzle būs izdevusies dāvana svētkos, kas ļaus pavadīt laiku kopā ar savējiem.

Māsai

Ja arī tavai māsai patīk likt puzles, uzdāvini viņai pavisam jaunu izaicinājumu. Izvēlies netipiskas formas puzli, piemēram, apaļā formā. Uzreiz būs arī daudz interesantāk mēģināt salikt ko tādu, kas iepriekš nav darīts. Īpaši populāras ir planētu un dzīvnieku puzles.

Kur pirkt dāvanu

Interesanta puzle kur nopirkt

Šajā sadaļā apkopotas vietas, kur iegādāties dāvanu.

Puzles no galda spēļu veikala Brain Games

Veikalā Brain-Games.lv ir pieejamas dažādas puzles, ko izvēlēties jubilāram par dāvanu. Viņu piedāvājumā ir arī līmes, kas ir speciāli paredzētas puzļu salīmēšanai – lai savu veikumu pēc tam var pielikt pie sienas, piemēram.

Ja tomēr gribi izvēli atstāt saņēmēja paša ziņā, tad ir iespējams. Tam noderēs Brain Games dāvanu karte, kas ļaus izvēlēties puzli pēc savām interesēm un sarežģītības pakāpes.

Jāņa Rozes grāmatnīcas puzles

Arī grāmatnīcas ir lieliska vieta, kur meklēt puzles, īpaši tad, ja nepieciešams atrast labu dāvanu pēdējā brīdī. Jāņa Rozes grāmatnīcas puzles ir pieejamas visai plašā izvēlē – gan lieliem, gan maziem.